SEC به احیای قانون جبران خسارت اجرایی سال 2015 رای می دهد


کمیسیون بورس و اوراق بهادار روز پنجشنبه به احیای قانونی که از سال 2015 ناتمام مانده بود ، رای داد که به موجب آن اختیارات تنظیم کننده برای جبران خسارت مدیران هنگامی که یک شرکت مجبور به تجدید حساب مالی خود به دلیل نقص تطبیق می شد ، افزایش می یابد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که به دنبال دور بعدی بازخورد عمومی در مورد این قانون است که توسط کنگره پس از بحران مالی 2007-2009 تصویب شد ، به منظور نهایی شدن این قانون به احتمال زیاد در سال آینده.

SEC پیش نویس را در سال 2015 پیشنهاد کرد ، اما نتوانست آن را نهایی کند. تلاش برای احیای این قانون بخشی از تلاش گسترده SEC است که اکنون تحت کنترل دموکرات ها است تا با تقویت ابزارهای خود برای مجازات مدیران ، سوءاستفاده های شرکت ها را سرکوب کند.

گری جنسلر ، رئیس آژانس ، در بیانیه ای اعلام کرد که بازگشایی دوره اظهارنظر “فرصتی برای تقویت شفافیت و کیفیت صورت های مالی شرکت ها و همچنین پاسخگویی مدیران شرکت در برابر سرمایه گذاران آنها” را فراهم می کند.

در صورت نهایی شدن ، این معیار برای شرکت های دولتی با هر اندازه و برای هر مقام اجرایی که تصمیم گیری های سیاست گذاری را انجام می دهد و غرامت تشویقی دریافت کرده است ، از جمله اختیارات سهام ، اعمال می شود و دامنه قدرت های موجود بازپرداخت آژانس را که در سال 2002 ایجاد شد ، به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

یک تابلوی وال استریت روی تابلوی One Way با یک آسمان خراش شهر نیویورک در پس زمینه
تلاش برای احیای این قانون بخشی از تلاش گسترده SEC است تا با تقویت ابزارهای خود برای مجازات مدیران ، سوءاستفاده های شرکت را سرکوب کند.
گتی ایماژ

SEC می تواند از قدرت جدید برای بازپرداخت غرامت بیشتر از آنچه مدیر اجرایی باید دریافت کند استفاده کند در صورتی که یک شرکت مجبور به تجدید مالی خود به دلیل “عدم رعایت اساسی” قوانین اوراق بهادار شود.

این امر شامل جبران خسارت پرداخت شده در سه سال منتهی به تجدید نظر می شود – “صرف نظر از اینکه تحریف به دلیل تقلب ، خطا یا هر عامل دیگری بوده است.”

همچنین بورس اوراق بهادار ایالات متحده را برای ایجاد استانداردهای فهرست بندی راهنمایی می کند که هر ناشری را ملزم به توسعه و اجرای چنین سیاستی می کند.

پنج کمیسیون کمیسیون بورس و اوراق بهادار به اتفاق آرا پنجشنبه مجدداً دوره بازبینی رای دادند و تفسیر دقیق تری از این قانون نسبت به پیشنهاد قبلی 2015 ارائه دادند ، از جمله با تجدید نظر در محدوده “تجدید حسابداری” و استاندارد “معقولانه باید نتیجه گرفت” برای ایجاد به پشت سرت نگاه کن.

دیدگاهتان را بنویسید