NYCLU از NYPD شکایت می کند زیرا هنوز مجموعه کامل پایگاه های انضباطی را از دید عموم دور نگه داشته است


اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک از NYPD برای انتشار پرونده های انضباطی بیشتر افسران در بهار شکایت کرده است ، زیرا استدلال می کند که پایگاه داده عمومی موجود در حال حاضر ظاهر ناقصی از شکایات سوء رفتار را ارائه می دهد که نیویورکی ها حق دیدن آن را دارند.

وکلای NYCLU در شکایت خود که روز پنجشنبه در دادگاه عالی ایالتی ثبت شد ، گفتند که NYPD به طور غیرقانونی درخواست پرونده های انضباطی افسران گروهی را که در ماه آوریل از طریق قانون آزادی اطلاعات (FOIL) ارائه شده بود ، رد کرده است. این گروه ادعا کرد که سال گذشته 50 ماده از ایالت لغو شد-که به موجب آن افسران از علنی شدن سوابق انضباطی خود جلوگیری می کردند-چنین دسترسی به آنها امکان پذیر بود.

لغو 50-a منجر به ایجاد یک پایگاه داده قابل جستجو از سوابق انضباطی NYPD در مارس 2021 ، پس از یک سری چالش های قانونی توسط پلیس و اتحادیه های آتش نشانی شد. اما NYCLU گفت که پایگاه داده عمومی فقط نتایج مواردی را که “اثبات شده” ذکر شده است ، به این معنی که افسر مرتکب تخلف شده است ، که منجر به محاکمه دپارتمان شد.

علاوه بر این ، NYPD به طور تاریخی تحقیقات را برای اثبات موارد سنگ اندازی کرده است.

بیشتر بخوانید: پایگاه داده جدید NYPD در پرونده های انتظامی پلیس نگاهی “باریک” ارائه می دهد

در درخواست FOIL خود ، NYCLU خواستار انتشار همه پایگاه های داده بدون توجه به این که آیا این شکایت منجر به اقدامات انضباطی شده یا حتی در حال بررسی است. داده ها باید شامل نام ، رتبه و منطقه ای باشد که یک افسر در زمان شکایت در آن کار کرده است. همچنین داده ها باید شامل نوع شکایت ثبت شده و تاریخ و محل وقوع حادثه باشد. اما طبق یک نمایشگاه در پرونده ، NYPD درخواست FOIL را به دلیل “ماهیت بسیار گسترده” رد کرد. طبق گزارش NYPL به NYCLU توسط NYPD گفته شد که درخواست نیز “سنگین یا حجیم” است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره قانون آزادی اطلاعات بدانید

لوپ آگوئر ، وکیل کارمند در NYCLU ، در مصاحبه ای با Gothamist/WNYC گفت: “آنها از قوانین موجود FOIL استفاده می کنند تا واقعاً سعی کنند موانعی را برای این درخواست خاص ایجاد کنند.” “آنها می گویند که همه آنها در مورد شفافیت هستند و با این وجود مایل نیستند به درخواست های سوابق به اندازه کافی پاسخ دهند.”

در بیانیه ای ، سخنگوی NYPD گفت که لغو 50-a به این معنی نیست که “وزارتخانه اکنون مجبور به انتشار تمام اطلاعات مربوط به پرسنل است ، اما این کار دیگر توسط قانون ممنوع نیست.”

قبل از لغو 50-a ، NYCLU پرونده های انضباطی را از CCRB از طریق درخواست FOIL بدست آورده بود و پایگاه داده خود را ایجاد کرده بود که حاوی تقریباً 280،000 شکایت از سوء رفتار در 30 سال گذشته بود. آنها همچنین با شرکتهای حقوقی مختلف همکاری می کنند تا از ادارات دیگر پلیس در سراسر ایالت برای انتشار پرونده های بیشتر شکایت کنند.

کریستوفر دان ، مدیر حقوقی NYCLU ، گفت که این شکایت گامی دیگر در تضمین “لغو بخش 50-a منجر به شفافیت واقعی و دسترسی عمومی به اسناد مربوط به سوء رفتار پلیس است که مدت ها از مردم مخفی شده است”.

دیدگاهتان را بنویسید