Chikarashi Isso FiDi با غذای راحتی فوق العاده ژاپنی بازگشایی می شود


این سفر کاملاً برای Chikarashi Isso بوده است. درست در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با یک تجربه عالی در سبک کاپو (145 دلار برای یک منوی چشیدن) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 مانند دیگران تعطیل شد. این برنامه به مدت 9 ماه در Bowery به عنوان یک pop-up yakitori omakase ظاهر شد و اکنون ، سرانجام ، با سرآشپز جدید از توکیو ، Hideaki Kobayashi ، در خانه اصلی FiDi بازگشایی شد. یک منوی جدید به سبک ایزاکایا در شام ؛ و مجموعه ای کامل از کاسه های چیرشی و دانبوری در وعده ناهار موجود است.

در طول روزهای هفته ، فضای زیبا و براق به عنوان مکان دوم چیکاراشی عمل می کند ، نقطه ای سریع و سریع در خیابان کانال که متخصص ماهی های خام یا برشته است که روی برنج سرو می شود. می توانید کاسه های خود را با سفارش در پیشخوان غذاخوری موقتی که به آشپزخانه نگاه می کنید ، برسانید ، یا برای سرویس کامل در اتاق ناهار خوری کوچک اما شیک Isso بنشینید.

همانطور که ایوی تسانگ ، همکار چیکاراشی آنها را می نامد ، “کاسه های چیرشی ژاپنی با تأثیرات ضرب و شتم هاوایی” ، همه فوق العاده هستند و ناهار سنگین و زیر 20 دلار را به همراه دارند. یک حاماچی تند ، یک ماهی تن واسابی ، یک ماهی قزل آلا سیچوان ، و به انتخاب من در اوایل این هفته ، یک کاسه ماهی قزل آلا ایکورا چیراشی وجود دارد که مقدار قابل توجهی ماهی روشن و تازه و قلیه چسبناک در آن واقعاً ظاهر می شود. برنج سرکه شده خوب است و غذاهای اضافی مانند نوری ، خرده پانکو خوب و برگ های شیسو طعم و بافت را تقویت می کند.

اگر می خواهید شناگر شما پخته شود ، نیمی از گزینه های donburi ، از جمله کباب Unagi ، یا مارماهی ، وجود دارد. یک عدد کدو سیاه سرخ شده با سرکه سیاه ؛ و یک غذای Seared Aburi Otoro “ممتاز” با ماهی تن قرمز. من Hamachi Kama ، یقه دم زرد برشته با پوست ترک خورده که روی کوهی از برنج ، خیار ، و ترشی دایکون ، همراه با سس پونزو غوطه ور شده بود ، گرفتم.

اما ایسو ، همانطور که تسانگ توضیح داد ، “به معنای” بیشتر “است ، بنابراین برای شام یک پارتیشن میز غذاخوری را پنهان می کند ، چراغ ها کم می شود ، و محل تبدیل به یک رستوران ناهار خوری بهتر می شود که ایزاکایای ژاپنی را ارائه می دهد.” وقتی از او پرسیدم که چرا او و شریک زندگی اش سلوین چان تصمیم گرفتند وارد بازی خوب غذا شوند ، پاسخ کوتاه این بود که این فضا به سرآشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (در پنجره باز yakitori) ، و در حال حاضر سرآشپز کوبایاشی برای انجام بهترین کاری که انجام می دهند.

در مورد کوبایاشی ، این به معنی سوکیاکی است و بشقابی که اینجا در Isso می گیرید فوق العاده است. گوشت گاو یک شستشوی دوست داشتنی و چرب است ، بسیار نازک خرد شده است ، و بعد از اینکه آشپز ابری از آب نبات پنبه ای را روی میز شما ذوب کند ، به آبگوشت غنی یا واریشیتا اضافه می شود. قارچ ، سبزیجات تلخ و اسفنج توفو به لذت کلی غذا می افزاید ، اما این گوشت گوشت چرب و ذوب شده در دهان شما است که تازه از دیگ حباب دار بیرون آمده و از آب نمک به استخر خام می چکید. تخم مرغ ، که من مدتها در مورد آن فکر می کنم.

عکس هایی از غذا از Chikarashi isso

فلش

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به خاطر تمپورای خود مشهور است ، که با دست سبک آن را می زند و سرخ می کند. گزینه های متعددی در منو وجود دارد ، از جمله میگو ، ماهی گوجه فرنگی و بشقاب سبزیجات ، یک غذای مبتنی بر اودون ، و شگفت انگیز-و خوشمزه-Flounder Tempura ، که برای آن تکه های بزرگ ماهی ظریف را در داخل “کاسه” ساخته شده از پوست سرخ شده خوردن سر را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از Ankimo ، دو دیسک چربی از جگر ماهی دریایی که در حوضچه ای از سس پونزو نشسته اند و اگر حوصله ساشیمی را دارید ، Tuna Trio – با آکامی قرمز روشن ، چوتورو چرب و ابوری زیبا و کره ای – قطعا شما را خوشحال خواهد کرد اگرچه صادقانه می گویم ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که ای کاش به جای آن هامکاتسو سرخ کرده یا خورشت تاندون گوشت گاو میسو قرمز یا حتی کاراگ مرغ را امتحان کرده بودم.

Chikarashi Isso به تازگی شروع به ایجاد سر و صدا کرده بود که تعطیلی در سال 2020 اتفاق افتاد ، بنابراین خوب بود ببینیم که با وجود 18 ماه تاریکی ، اکثر میزها برای شام در اوایل این هفته پر شده بودند ، درست یک هفته پس از بازگشایی. با این قیمت ها ، بدیهی است که برای اکثر ما یک مکان شام مناسب است – اگرچه ناهار هنوز هم یک معامله محکم است – اما وقتی صحبت از کیفیت غذای خوب در اینجا می شود ، به نظر می رسد دوباره به یک میز سخت تبدیل شود.

Chikarashi Isso در خیابان رکتور 38 ، بین خیابانهای غربی و واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر روزهای هفته برای ناهار از ساعت 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه برای شام از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب باز است. یکشنبه های تعطیل (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید