5 دلیل برای اینکه هنوز آکنه دارید


5 دلیل برای اینکه هنوز آکنه دارید

آکنه احتمالاً یکی از بزرگترین مشکلاتی است که نوجوانان در مورد پوست با آن روبرو می شوند.متأسفانه ، در حال حاضر ، نه تنها نوجوانان با مشکل آکنه دست و پنجه نرم می کنند ، بلکه بزرگسالان نیز در معرض این “خطر” حتی در سن 40 سالگی هستند.

چگونه این مشکل را حل می کنید و چرا هنوز آکنه دارید؟

آیا خود را در بین 50 درصد “آدمهای بد” می دانید؟

چه اتفاقی می افتد:
بر اساس گزارش آکادمی پوست آمریکا ، نیمی از زنان جهان در دوران پس از بلوغ خود از آکنه رنج می برند. این مشکل اغلب به دلیل نوسانات هورمونی ، حداقل در دوران بلوغ ، بلکه در دوران بارداری ، قبل از یائسگی ، یائسگی یا هنگام تغییر روش های جلوگیری از بارداری ایجاد می شود.

به نظر می رسد:
این نوع آکنه شبیه کیست های متورم و دردناک است که به نظر می رسد از بین می روند. جنیفر چوالک ، متخصص پوست می گوید: “در دوران جوانی ، آکنه” منطقه T را در بر می گیرد ، در حالی که در سنین بالاتر ، آکنه به گردن و قفسه سینه گسترش می یابد.

چه چیزی را امتحان کنیم:
به عنوان یک درمان سریع ، متخصص پوست شما ممکن است محلول حاوی کورتیزون را تزریق کند و التهاب را تسکین دهد. با این حال ، برای جلوگیری از این مشکل ، متخصص پوست ممکن است اسپیرونولاکتون ، داروی خوراکی که هورمون های آندروژن را مسدود می کند ، که اغلب مسئول ایجاد آکنه در بزرگسالان است را توصیه کند.

شما به دنبال اکسیر جوانی هستید

چه اتفاقی می افتد:
محصولات زیادی وجود دارد که وعده پیشگیری و درمان علائم پیری را می دهد ، اما استفاده از همه آنها در کنار هم می تواند باعث آکنه شدید شود. با این حال ، محصولات ضد پیری متعددی وجود دارد که مخصوص افرادی است که از آکنه رنج می برند. به جای ریختن پول به تعداد زیادی از کرم های ناکارآمد ، حتی برای پوست خود ، به دنبال این محصولات باشید.

به نظر می رسد:
آکنه ناشی از استفاده نادرست از محصولات زیبایی ضخیم تر است و پوست شما را “براق تر” (و نه به معنای مناسب) نسبت به حالت عادی می کند.

چه چیزی را امتحان کنیم:
اگر رنگ پوست شما مستعد آکنه است ، به دنبال محصولات بدون روغن باشید و به راحتی از آنها استفاده کنید. همچنین ، دکتر چوالک توصیه می کند که قبل از خرید برچسب محصول را با دقت بخوانید و فقط مواردی را انتخاب کنید که فاقد موادی مانند لانولین ، اسکالن ، الکل یا روغن هستند ، زیرا همه این اجزا می توانند آکنه را تشدید کنند.

مسئولیت های یک فرد بزرگسال بر شما غلبه می کند

چه اتفاقی می افتد:
استرس و خستگی از علل افزایش سطح کورتیزون هستند و این می تواند منجر به افزایش سطح تستوسترون شود که همه آنها منجر به آکنه می شود. همچنین ، دکتر چوالک اظهار می کند که “این اقلام” ضد استرس “که از تونومیت خریداری می کنید (آب میوه ، شکلات ، آب نبات و غیره) مفید نیست!

به نظر می رسد:
آکنه ناشی از استرس کمی ملایم تر است و شبیه آکنه ای است که در نوجوانی داشتید: نقاط قرمز و بسیار آزاردهنده که در همه جا ظاهر می شوند.

چه چیزی را امتحان کنیم:
پماد های بنزوئید پراکسید و سالیسیلیک اسید ، “داروی طلایی” برای آکنه در دوران نوجوانی می تواند یک درمان بسیار سخت برای پوست بزرگسالان باشد. اینها اغلب باعث خشک شدن پوست می شوند ، یک مشکل عمده برای زنانی که در حال حاضر با کمبود آب بدن ناشی از افزایش سن دست و پنجه نرم می کنند. به همین دلیل ، توصیه می شود به دنبال محصولات ضد آکنه با غلظت کمتر از ماده فعال باشید. و زودتر بخوابید!

آیا اخیراً یک … آینه خریده اید!

چه اتفاقی می افتد:
آیا به تازگی حمام خود را بازسازی کرده اید ، برای خود آینه بزرگتری خریده اید ، زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل همه چیزهایی که در چهره شما اتفاق می افتد دارید ، یا به سادگی وسواس دارید “عذاب های کوچک” خود را در حال حاضر “مزاحم” کنید؟ بزرگتر چوالک می گوید که بیماران بزرگسال تمایل دارند زمان بیشتری را جلوی آینه بگذرانند و به احتمال زیاد بثورات پوستی را با ابزار (دست) خود “درمان” می کنند یا انواع “داروهای شگفت انگیز” را که انجام نمی دهند ، امتحان می کنند. چیزی جز بدتر کردن اوضاع

به نظر می رسد:
التهاب ، قرمزی ، خارش ، همه در یک مکان! و چون ترمیم سلول های پوست با افزایش سن کند می شود و درمان این مشکل بیشتر طول می کشد و می تواند جای زخم بر جای بگذارد.

چه چیزی را امتحان کنیم:
دستان خود را از جلو دور کنید!

از آکنه رنج نبرید!

چه اتفاقی می افتد:

خبر خوب؟ شما آکنه ندارید! خبر بد؟ ممکن است از درماتیت رنج ببرید ، یک اختلال پوستی که در میان زنان میانسال شایع است و اغلب با آکنه اشتباه گرفته می شود. کارشناسان هنوز نتوانسته اند علت این مشکل را تشخیص دهند ، اما ظاهر این نوع درماتیت با استفاده طولانی مدت از محصولات آرایشی با استروئیدها یا سایر ترکیبات تحریک کننده مرتبط است.

به نظر می رسد:
سوزش مایل به قرمز در اطراف دهان و پایین صورت. همچنین ممکن است باعث خارش یا خارش شود.

چه چیزی را امتحان کنیم:
متخصصان پوست به طور کلی این مشکل را با آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضد التهابی درمان می کنند.دیدگاهتان را بنویسید