4 راه برای ایجاد انگیزه در خود برای عدم مصرف مواد مخدر


بدون شک ، مبارزه با اعتیاد کار ساده ای نیست ، به ویژه در مورد اعتیاد به مواد مخدر. به دلیل مصرف بیش از حد دارو ، ذهن و بدن شما بیشتر وابسته به داروها می شود. برای بهبود موفقیت آمیز از اعتیاد به مواد مخدر ، باید دائماً با خواسته های ذهن و بدن مخالفت کنید. چالش برانگیزترین بخش بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر ، حرکت مغز شما برای ترک مواد مخدر است.

افرادی که دچار عود بیماری می شوند انگیزه ای برای ترک مصرف مواد ندارند. احساس گناه از اشتباهات گذشته ، عدم حمایت ، امید و تنهایی چنین افرادی را به عقب می کشاند. در نهایت ، آنها مجبور می شوند برای کاهش استرس و افسردگی به سوء مصرف مواد ادامه دهند.

با این حال ، بسیاری از معتادان به مواد مخدر باز می گردند و بدون مواد مخدر به سفر خود پایان می دهند. در حالی که ممکن است کار ساده ای نباشد ، اما ارزش دارد که بدون دارو باشید. تنها چیزی که نیاز دارید عزم و اراده و انگیزه برای ادامه این سفر چالش برانگیز است.

در اینجا چهار راه برای حفظ انگیزه بدون مواد مخدر آورده شده است.

فعالیتهای سرگرم کننده جدید پیدا کنید

قبل از بهبودی از اعتیاد ، افراد به عنوان یک ایده برای هر راه حلی برای مشکل خود به داروهای مختلف متوسل می شوند. این داروها با فراموش کردن تمام مشکلاتی که زندگی با آنها روبرو می شود ، راهی فوری برای آرامش ذهن ارائه می دهند. اما این فقط یک توهم است.

سطوح اعتیاد متفاوت است ، بنابراین افراد مبتلا به اعتیاد شدید به دلیل خواسته های خود دائماً به تعویق می افتند. در چنین شرایطی ، کمک گرفتن از یک مرکز توانبخشی شناخته شده مانند Serenity در اجلاس برنامه های درمان تخصصی در محیطی بدون قضاوت و مشترک که برای ترک اعتیاد به مواد مخدر طراحی شده است ، بسیار مهم است.

به عنوان یک کاربر ، ممکن است فکر کنید این رهایی موقت از مشکلات شما راه حل زندگی است ، اما اگر فکر می کنید خوشبختی طولانی مدت است ، هرگز داروها راه حل نیستند. در واقع ، آنها عامل مشکل هستند.

یکی از بهترین راه های رهایی از اعتیاد ، شروع یک ورزش جدید ، انجام بازی های ویدیویی یا معاشرت با دوستان است. ببینید خوشبختی واقعی در مواد مخدر نیست بلکه در جمع کسانی است که از شما مراقبت می کنند.

دریافت پشتیبانی

شما نمی توانید به تنهایی در مبارزه با اعتیاد موفق شوید. دریافت کمک و حمایت از عزیزان ، مانند دوستان و خانواده ، بسیار مهم است. استرس و افسردگی ناشی از سوء مصرف مواد باعث می شود احساس تنهایی کنید. با این حال ، این به سرعت منجر به عود می شود.

انزوا انگیزه را کاهش می دهد و از آنجا که امید به زندگی بهتر را نخواهید دید ، ممکن است به نظر برسد که هیچ کس به وضعیت شما اهمیت نمی دهد یا نمی خواهد شما را درک کند. احساس رها شدن ، سلامت روانی شما را به میزان قابل توجهی مختل کرده و میل به ادامه مصرف مواد مخدر را در شما ایجاد می کند.

بنابراین به جای منزوی شدن ، با عزیزان خود تماس بگیرید و اجازه دهید آنها از شما حمایت کنند. تا آنجا که ممکن است وقت خود را با خانواده بگذرانید ، زیرا این باعث افزایش امید شما می شود و انگیزه شما را افزایش می دهد.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید با دوستان خود که سعی می کنند بدون مواد مخدر باشند ، معاشرت کنید. گذراندن وقت با افرادی که در موقعیتی مشابه چالش برانگیز هستند ، به شما انگیزه می دهد تا در دوران بهبود اعتیاد به مواد مخدر مصمم باشید.

اگر چنین دوستانی ندارید ، چندین انجمن بهبود اعتیاد به مواد مخدر وجود دارد که می توانید به آنها بپیوندید و تجربه خود را با آنها به اشتراک بگذارید. علاوه بر این ، اگر شخص دیگری را پیدا نکردید که در مورد وضعیت شما صحبت کند ، می توانید از یک مشاور حمایت روانی دریافت کنید.

اشتباهات گذشته را رها کنید

افرادی که سعی می کنند بدون مواد مخدر باشند ، اغلب احساس گناه و شرم می کنند و به اشتباهات خود که منجر به اعتیاد به مواد مخدر شد فکر می کنند. ممکن است خودتان را به خاطر خراب کردن زندگی خود سرزنش کنید در حالی که احساس گناه می کنید به خاطر اعمال نامناسب یا نامناسب که ممکن است در زمان مصرف مواد مخدر انجام داده باشید. در نتیجه استرس و افسردگی افزایش می یابد و شما اراده خود را برای ادامه سفر بدون مواد مخدر از دست می دهید.

به جای این که اجازه دهید اشتباهات گذشته شما را از داشتن زندگی سالمتر و شادتر باز دارد ، سعی کنید آنها را رها کرده و از آنها درس بگیرید. به هر حال ، شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید ، بنابراین بهتر است به زندگی فعلی خود ادامه دهید.

مهمتر از همه ، شما می توانید از اشتباهات مشابه در آینده جلوگیری کنید. علاوه بر این ، برای کاهش احساس گناه و شرم ، می توانید از تجربیات گذشته خود برای کمک به دیگران برای گذراندن همان مرحله اعتیاد به مواد مخدر استفاده کنید.

حتی اگر نتوانید از اعتیاد به مواد مخدر جلوگیری کنید ، باز هم می توانید به افراد بیشماری کمک کنید.

به خودتان پاداش دهید

در دوران نقاهت ، پیشرفت چشمگیری در جهت زندگی بدون مواد مخدر و انجام کارهایی که تصور آن را نداشتید ، خواهید داشت. دریافت پاداش در هر مرحله از روند بهبود و ایجاد انگیزه ضروری است.

اگر تلاش های خود را به رسمیت نشناسید ، هیچ تغییری در زندگی خود تجربه نخواهید کرد که منجر به استرس و افسردگی می شود – علل شناخته شده سوء مصرف مواد مخدر.

با دریافت پاداش ، از پیشرفت تسکین مواد مخدر خود مطلع خواهید شد و به شما امید و انگیزه ای برای ادامه سفر می دهد. علاوه بر این ، خوددرمانی نیز روند بهبود را لذت بخش تر می کند.

بنابراین ، هر زمان که به هدفی می رسید ، مطمئن شوید که به خودتان پاداش می دهید ، به عنوان مثال ، با جشن گرفتن با خانواده یا دوستان خود. آیا می دانید که بسیاری از مطالعات نیز از تأثیر پاداش بر انگیزش حمایت می کنند؟

نتیجه

مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر می تواند برای همه چالش برانگیز باشد. به هر حال ، دارو به یک نیاز اساسی برای ذهن و بدن شما تبدیل شده است. با این حال ، می توانید با حفظ انگیزه در تمام راه ، با این وضعیت مشکل ساز مبارزه کنید ، زیرا نیروی محرکه اصلی هر وظیفه است.

ممکن است در این راه دچار برخی شکست ها شوید. با این حال ، روشهای ذکر شده در بالا به شما کمک می کند با انگیزه و مصمم بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید