من برای به اشتراک گذاشتن این تور با همه شما هیجان زده بودم که تصمیم گرفتم آن را یک روز زودتر پست کنم! من هفته‌هاست که با هم دستور العمل‌های کینوآ را جمع‌آوری می‌کنم و دارم با آنها ارتباط برقرار می‌کنم. این یکی از آن مواقعی بود که نمی‌توانستم متوقف شوم، و قبل از اینکه بدانی سی عکس، لینک و دستور پخت داشتم!

عکس کینوا پخته شده.

برخی از دستور العمل های زیر از آرشیو دستور العمل های ما آمده است. بقیه دوستان وبلاگ نویس هستند. من از اینکه همه از روش های مختلفی برای پختن با کینوآ استفاده می کردند شگفت زده شدم. شما یک آموزش اولیه در مورد نحوه طبخ کینوا تا نان کدو تنبل را خواهید دید.

برخی از بهترین آیتم های منو که باید امتحان کنید عبارتند از: سیب زمینی شیرین، آبگوشت کینوا و اسفناج، کیک کینوآ کینوا و سالاد مرغ کینوا BBQ. کدام یک از این 50 مورد را اول امتحان خواهید کرد؟

روش های مختلف طبخ کینوا

کینوا را می توان به روش های مختلفی طبخ کرد، بسته به اینکه از آن برای چه استفاده می کنید و چگونه آن را می خورید. می توانید از کینوا برای سالاد، به عنوان غذاهای جانبی، در محصولات پخته شده، در بارها، گرانولا استفاده کنید – این لیست ادامه دارد. چه کینوا را روی اجاق بپزید یا از روش دیگری استفاده کنید، نسبت کلی دانه ها به آب 1:2 است، درست مانند برنج و بسیاری از غلات دیگر. در اینجا سه ​​روش پخت وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

روی اجاق گاز

این یک روش پخت بسیار ساده و استاندارد است که شاید برای شما آشناترین آن باشد. آب، کینوآ و کمی نمک را در قابلمه ای بریزید و بگذارید بجوشد. پس از جوش آمدن، آن را با یک درب بپوشانید و دما را کم کنید تا به آرامی بجوشد. 15 تا 20 دقیقه تا زمانی که لوبیاها نرم شوند و آب آن جذب شود بپزید.

با پلوپز

اگر تصمیم دارید کینوا را با استفاده از پلوپز بپزید، دقیقاً همان کاری را انجام دهید که معمولاً اگر از برنج استفاده می کردید. آب، کینوآ و کمی نمک را اضافه کنید، درب آن را ببندید و قابلمه برنج را روشن کنید. هر از گاهی چک کنید تا مطمئن شوید کینوا بیش از حد پخته نشده است.

روش جوشاندن و آبکشی

این یک روش بی‌دقت است که اگر نگران دریافت کینوای نرم و پخته شده هستید، عالی عمل می‌کند. یک قابلمه آب را به جوش بیاورید (بسیار بیشتر از کینوا از آب استفاده کنید)، سپس کینوآ را اضافه کنید و بسته به آن حدود 15 دقیقه بجوشانید. از یک الک توری ریز عبور دهید و به قابلمه یا کاسه دیگری برگردانید.

از شما بسیار سپاسگزارم برای خواندن. اگر در اینجا تازه کار هستید، ممکن است بخواهید در خبرنامه ایمیل هفتگی رایگان ما ثبت نام کنید تا دستور العمل های سالم را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید. یا من را در اینستاگرام دنبال کنید. اگر این دستور العمل ها را درست می کنید، لطفاً برگردید و یک ستاره بگذارید رتبه بندی و بررسی! بسیار قابل تقدیر است. آشپزی مبارک! ~ کیتی