3 نکته که قبل از خرید ماسک CPAP باید بدانید – باید سالم باشید


فشار مداوم مثبت راه های هوایی یکی از موثرترین درمان ها برای آپنه انسدادی خواب است و بنابراین یکی از رایج ترین روش ها است. هنگام مراجعه به دندانپزشک از ماسک مانند ResMed Mirage Quattro بر روی صورت خود استفاده کنید. این دستگاه به دستگاهی متصل است که هوا را از اتاق خواب شما خارج می کند و آن را فشار می دهد. دمیدن مداوم هوای فشرده به حفظ بافت های شل که نای شما را مسدود کرده و باعث می شود هنگام خواب تنفس را متوقف کنید ، کمک می کند.

اگرچه برای تهیه تجهیزات CPAP به نسخه نیاز دارید ، اما نوع خرید شما بستگی به شما دارد. در اینجا نکات خوبی است که قبل از خرید تجهیزات آپنه خواب باید بدانید.

1. آزمایش آپنه خواب که زندگی شما را تغییر خواهد داد

قبل از خرید دستگاه CPAP ، باید آپنه انسدادی خواب مثبت تشخیص داده شود. شرایط خواب دیگری نیز وجود دارد که می تواند علائم مشابهی را ایجاد کند ، و CPAP برای آنها کار نمی کند.

دو نوع تست آپنه خواب وجود دارد. مطالعه خواب زیر شما را ملزم می کند که شب را در یک کلینیک زیر نظر یک تکنسین آموزش دیده که نتایج مطالعه را جمع آوری می کند ، سپری کنید. این نوع آزمایش بسیار دقیق تلقی می شود ، اما به دلیل هزینه و نیاز به گذراندن شب در خارج از خانه ناراحت کننده است.

تست های خواب خانگی از ابتدای استفاده از زندگی بسیاری از افراد را تغییر داده است. این آزمایشی است که می توانید به تنهایی ، از راحتی خانه خود انجام دهید ، که باعث راحتی بیشتر آن می شود. همچنین ارزانتر است زیرا ساده تر است و نیازی به نظارت ندارد. نتایج همیشه چندان دقیق نیستند و آزمایش خواب در خانه این احتمال را رد نمی کند که در نهایت برای تأیید نتایج نیاز به انجام یک مطالعه خواب بعدی داشته باشید. به طور کلی ، مطالعات خواب در خانه در تشخیص آپنه خواب مثر است.

نکاتی که قبل از خرید ماسک CPAP باید بدانید

2. دانستن اینکه به چه نوع ماسک CPAP نیاز دارم

سه نوع اصلی ماسک CPAP وجود دارد:

  • ماسک های کامل صورت که هم بینی و هم دهان را می پوشاند
  • ماسک های بینی مانند AirFit N30i، که فقط بینی شما را می پوشاند
  • ماسک های بالش بینی که بدون پوشاندن بینی یا دهان اطراف سوراخ بینی را می بندند

نوع ماسک مورد نیاز شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر کلاستروفوبیک دارید ، ممکن است به ماسک کوچکتری نیاز داشته باشید که قسمت کمتری از صورت شما را بپوشاند ، مانند ماسک بینی یا ماسک بالش بینی. ماسک کوچکتر نیز اگر به شکم یا پهلو بخوابید بهتر است ، اما اگر به پشت بخوابید ، ماسک کامل صورت ممکن است برای شما بهتر باشد زیرا مهر و موم بهتری ایجاد می کند. پزشک ممکن است بر اساس شرایط و ترجیحات شما ماسک را توصیه کند ، اما ممکن است قبل از پیدا کردن ماسک مناسب ، چند ماسک را امتحان کنید.

3. ماسک به صورت جداگانه فروخته می شود

انتظار نداشته باشید دستگاه CPAP جدید شما با ماسک مخصوص خود عرضه شود. این چیزی است که شما باید جداگانه بخرید. در واقع ، دلیل خوبی برای این امر وجود دارد ، زیرا اغلب یافتن بهترین ماسک CPAP نسبت به دستگاه واقعی دشوارتر است. با این حال ، هنگامی که دستور خود را دریافت کردید ، هرکسی می تواند آن را از خرده فروشان به صورت آنلاین خریداری کند.

در اینجا سه ​​نکته است که باید قبل از خرید ماسک CPAP بدانید. ماسک های CPAP همچنین می توانند به آلرژی فصلی کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید