به من بگویید عجیب و غریب اما من فقط گل کلم را دوست دارم. اخیراً از دیدن کلم بروکلی محلی در فروشگاه بسیار هیجان زده بودم. و ما شروع به دریافت گل کلم رومانسکو در CSA کرده ایم. من انواع دستور العمل های عالی گل کلم سالم را در برخی از وبلاگ های غذایی سالم مورد علاقه خود دیده ام، بنابراین فکر کردم برخی از موارد دلخواه خود را از آرشیوها و همچنین برخی از دستور العمل های عالی گل کلم را از دوستان وبلاگ نویس خود به اشتراک بگذارم.

بشقاب آبی با کلم بروکلی و گل کلم بوداده با پنیر پارمزان رنده شده روی آن پاشیده شده است

من در ابتدا این خلاصه کامل از دستور العمل های گل کلم را در 5 نوامبر 2013 به اشتراک گذاشتم. از آن زمان متن را به روز کردم و برخی از دستور العمل های جدید مورد علاقه خود را اضافه کردم!

وقتی می گویم به معنای واقعی کلمه می توانم کلم بروکلی را به هر شکلی بخورم، شوخی ندارم. خام، بخارپز، خورش، برشته، در اسموتی (بله، درست خواندید)، در سوپ، در سالاد – این لیست ادامه دارد. این سبزی همه کاره است و بهترین گذشته آن این است که تقریباً بدون طعم است.

اکنون ممکن است آن را به عنوان چیز بدی در نظر بگیرید، اما در واقع، این فقط به این معنی است که این سبزی عالی برای جذب هر طعمی است. می توانید گل کلم منجمد را به اسموتی اضافه کنید تا ضخامت و مواد مغذی آن افزایش یابد و طعم آن را نچشید. یا می توانید برنج گل کلم درست کنید و از آن به عنوان جایگزین برنج سفید استفاده کنید. آن را با مقداری آب لیمو و گشنیز خرد شده مزه دار کنید و ذائقه خود را از دست نخواهید داد – قول می دهم. وقتی صحبت از دستور العمل های گل کلم می شود، گزینه ها بی پایان هستند.

فواید گل کلم چیست؟

اوه از کجا شروع کنم گل کلم یک سبزی چلیپایی است (مثل کلم بروکلی، کلم پیچ، کلم و کلم بروکسل) که مملو از مواد مغذی سالم است. مطالعات زیادی در مورد فواید کلم بروکلی برای سلامتی و اینکه چرا این سبزی محبوب در سراسر جهان است، انجام شده است. برخی (و نه همه) فواید گل کلم عبارتند از:

  • ممکن است به کاهش وزن کمک کند زیرا یک غذای کم کالری است
  • حاوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C و K است
  • فیبر بالایی دارد بنابراین به هضم غذا کمک می کند
  • یک جایگزین سالم و کم کربوهیدرات برای کربوهیدرات های سفید، غلات و حبوبات
  • و مهمتر از همه، گنجاندن آن در رژیم غذایی بسیار آسان است!

بنابراین اگر نمی‌توانید بگویید، من طرفدار زیادی هستم، اما بدون هیچ مقدمه‌ای، بنابراین می‌توانید ببینید که این همه تبلیغات درباره گل کلم چیست، در اینجا خلاصه دستور العمل‌های گل کلم سالم را آورده‌ام.

اگر شما هم عاشق کلم بروکلی هستید، فراموش نکنید که این راهنمای جامع بروکلی را برای تمام نکات و ترفندهایی که نمی دانستید به آن نیاز دارید، بررسی کنید.

دستور العمل های گرد بیشتر

از خواندن شما بسیار سپاسگزارم. آیا شما از طرفداران گل کلم هستید؟ راه مورد علاقه شما برای رسیدن به این چیست؟ من دوست دارم از شما در اینستاگرام یا پایین در نظرات بشنوم! لطفا یک را ترک کنید بررسی یا رتبه بندی ستاره اگر هر یک از این دستور العمل ها را امتحان کرده اید، پیشاپیش از به اشتراک گذاری این پست با دوستان خود متشکریم، زیرا اشتراک گذاری اهمیت دارد 🙂 آشپزی مبارک! ~ کیتی