12 نکته آسان برای خواب عمیق تر • Wellness Captain


خواب عمیق

عکس توسط Shaterstock

هنگام خواب ، 4 مرحله وجود دارد که ما طی می کنیم. به این مراحل مراحل خواب می گویند. مراحل 3 و 4 چرخه خواب چیزی است که باعث می شود روز بعد احساس سرزندگی کنید ، که به آن خواب عمیق نیز می گویند.

همانطور که شما به طور طبیعی می خوابید ، ضربان قلب ، فعالیت مغز و تنفس شما کند می شود. بنابراین ، اگر در بیدار شدن از خواب در صبح مشکل دارید ، باید خواب عمیق خود را مقصر بدانید.

اگرچه به ما توصیه می شود هر روز 7 تا 8 ساعت بخوابید ، اما در روند خواب با کیفیت چندان مهم نیست. اگر می خواهید بدانید چگونه بهتر بخوابید ، این نکات را رعایت کنید:

چگونه هر شب به خواب عمیق فرو برویم:

 1. هیچ وسیله ای در اتاق خواب وجود ندارد – آنها نه تنها حواس شما را پرت می کنند ، بلکه نور آبی نیز از خود ساطع می کنند که تولید ملاتونین را مختل کرده و خواب را مختل می کند.
 2. قبل از خواب چراغ ها را خاموش کنید – نور روشن نشان می دهد که مغز زمان بیدار شدن را دارد. از نور کم استفاده کنید ، زیرا هنگام نزدیک شدن به خواب ، آنها ملایم تر هستند.
 3. سعی کنید از عطرهای آشنا برای خواب بهتر استفاده کنید – اگر هر رایحه ای را که برای شما ناآشنا به نظر می رسد اضافه کنید ، مغز شما به طور خودکار هوشیاری شما را بیشتر می کند. بهتر است عطری را انتخاب کنید که از قبل می شناسید.
 4. همچنین تغییر تشک خود را در نظر بگیرید – و با این حساب ، ما فکر نمی کنیم که شما باید گران ترین بازار را خریداری کنید. اما یک مطالعه تشک مناسب وجود دارد که می گوید اکثر مردم تشکی را ترجیح می دهند که نه سفت است و نه خیلی نرم. فکرش را بکن! اگر می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید ، این تشک شگفت انگیز فوم حافظه را بررسی کنید.
 5. قبل از مصرف هرگونه مسکن قبل از خواب برچسب آن را بررسی کنید – آیا می دانید چند نفر از مسکن های حاوی کافئین استفاده می کنند؟ اگر نمی توانید بخوابید دیگر درد ندارید چیست؟ به عنوان مثال ، Exedrine دارای 65 میلی گرم کافئین در هر قرص است و اگر شما دو عدد بنوشید ، مانند نوشیدن یک فنجان قهوه است.
 6. پنکه را روشن کن – اگر سگی دارید که دوست دارد در نیمه های شب به طور تصادفی پارس کند ، “خوش شانس” هستید. برای حل این مشکل ، سعی کنید غش کنید. صدای سفید ایجاد می کند که به نوعی حیوان خانگی شما را از شنیدن هر صدایی که در خارج از خانه شما اتفاق می افتد منحرف می کند.
 7. اگر تخت خواب دارید ، یک ملحفه اضافی بخرید – برخی از مردم از مبارزه مداوم “چه کسی پتو را می دزدد” بسیار ناراحت هستند. اگر دیگر نمی خواهید به این دلیل بیدار شوید ، یک حرکت هوشمندانه انجام دهید و دو مورد بخرید!
 8. با شریک خواب خود ارتباط برقرار کنید – وندی ام. تروکسل ، استادیار روانپزشکی و روانشناسی در موسسه پزشکی خواب پنسیلوانیا ، اظهار نظر بسیار مهمی کرد: “برای یک زن ، نحوه ارتباط آن روز با شوهرش بر نحوه خوابیدن آن شب تأثیر می گذارد.”
 9. بالش های پر را امتحان کنید – شما ممکن است از آلرژی رنج ببرید ، به این معنی که احتمالاً بهتر است از بالش پر استفاده کنید. تعداد افرادی که به پر حساسیت دارند کمتر از کسانی است که به هر چیزی که از بالش شما کف ایجاد کند حساسیت دارند.
 10. یک لیوان بنوشید – و با یک فنجان چای ، ما در مورد چای سبز صحبت نمی کنیم. از سوی دیگر ، چای بابونه حتی برای کودکان مفید است. جمجمه ، خشخاش کالیفرنیا ، سنبل الطیب و اسطوخودوس نیز برای بی خوابی مفید هستند.
 11. آیا رویایی فوری می بینید؟ پاهای خود را درمان کنید! – سعی کنید پای خود را با کمی نمک اپسوم یا روغن حمام در آب گرم خیس کنید. Feelle احساس بسیار خوبی دارد ، شما باید سعی کنید در محل به خواب نروید!
 12. سعی کنید نفس عمیق بکشید – از این روش مدیتیشن برای بهبود خواب استفاده کنید. اگر آرام نفس بکشید ، ذهن شما را دنبال می کند!

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید ، ما همچنین توصیه می کنیم: 7 عادت خواب که می تواند مشکلات بهداشتی نگران کننده ای را آشکار کنددیدگاهتان را بنویسید