10 مورد از رایج ترین بیماری های اشتباه تشخیص داده شده • Wellness Captain


تشخیص اشتباه داده است

عکس توسط ldutko از Shaterstock

اگر شما هیچ تجربه ای با پزشکان ندارید (و ما آرزو می کنیم که این کار را نکنید) ، حداقل در مورد تشخیص اشتباه شنیده اید. متأسفانه ، آنها دائماً اتفاق می افتند ، خواه از بیماری جدی رنج می برید یا نه. برخی از بیماران در هر تشخیصی که دریافت می کنند حدس دوم را می زنند ، در حالی که برخی دیگر بلافاصله ، بدون سال ، آن را تشخیص می دهند.

از آنجا که طبیعی است ، این نباید به دفعات رخ دهد ، اما عوامل زیادی بر تشخیص بیمار تأثیر می گذارد. اولین نکته ما این است که همیشه به دنبال نظر دوم باشید (اگر فرصت دارید). علاوه بر این ، ما لیستی از رایج ترین بیماری های اشتباه تشخیص داده شده را گردآوری کرده ایم تا بدانید به دنبال چه چیزی باشید.

بیماریهای تشخیص اشتباه

  1. سرطان – هنگام تشخیص سرطان ، داشتن سابقه پزشکی کامل ، زمان کافی برای انجام ارزیابی مناسب بیمار و تمام اطلاعات لازم بسیار مهم است.
  2. حمله قلبی – سالمندان و زنان بیشتر در معرض خطر تشخیص اشتباه هستند زیرا علائم متفاوتی دارند.
  3. افسردگی – تشخیص این بیماری آسان است زیرا برخی علائم وجود دارد که با سایر بیماری های روانی همخوانی دارد ، مانند اضطراب ، PTSD و اختلال دوقطبی.
  4. بیماری سلیاک – از آنجا که این بیماری علائم مختلفی دارد ، نمی توان آن را مشخص کرد.
  5. سکته – افراد جوان که از سکته مغزی رنج می برند اغلب با میگرن ، سرگیجه اشتباه تشخیص داده می شوند یا در مورد الکل گیج می شوند. سکته مغزی می تواند بدون در نظر گرفتن سن اتفاق بیفتد ، بنابراین اگر مشکلات بینایی ، گیجی ، سردرد شدید ، فلج صورت یا مشکل در صحبت کردن دارید ، با پزشک مشورت کنید.
  6. بیماری لایم – بیماری لایم زمانی رخ می دهد که افراد توسط کنه ها گاز گرفته می شوند. این مثال بسیار مرتبط است زیرا ممکن است به بیماری لایم مبتلا باشید و اگر به درستی از پزشک منطقه ای که در آن زندگی می کنید نام نبرید ، تشخیص اشتباه داده شود. برای جلوگیری از احتمال ابتلا به بیماری لایم ، سعی کنید از این روش استفاده کنید.
  7. فیبرومیالژیا – فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن است که درد عضلانی ، درد مفاصل ، خستگی ، عصبی بودن و مشکل در خواب را نشان می دهد.
  8. شرایط تیروئید – تشخیص این شرایط بسیار آسان است زیرا بسیاری از علائم آنها مربوط به عدم تعادل هورمونی است.
  9. کالبد شکافی آئورت – تقریباً 30 درصد از موارد تشریح آئورت به اشتباه تشخیص داده می شوند زیرا نیاز به اقدامات فوری دارند و اغلب می توانند بدون تشخیص باقی بمانند.
  10. آمبولی ریه – آمبولی ریه اغلب می تواند با سایر شرایط مانند حمله قلبی یا ذات الریه اشتباه گرفته شود.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید ، ما همچنین توصیه می کنیم: 11 بیماری ژنتیکی که می توانید به راحتی آنها را آزمایش کنیددیدگاهتان را بنویسید