۲۲۲ هزار نفر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه بازدید کردند/ اسکان ۲۳ هزار نفر در مراکز اقامتیایسنا/کرمانشاه به گفته معاون گردشگری استان طی روزهای گذشته بیش از ۲۲۲ هزار نفر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه بازدید داشته اند.

علی صابر در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به آغاز موج مسافرت های تعطیلات عید فطر از چند روز پیش، اظهار کرد: از هشتم اردیبهشت تا به امروز(۱۳ اردیبهشت) شاهد حجم قابل توجهی از ورود گردشگران به استان بوده ایم.

وی ادامه داد: طی این مدت ۲۲۲ هزار و ۲۹ نفر از جاذبه های گردشگری استان همچون اماکن تاریخی، طبیعی، تفریحی، فرهنگی، مذهبی و دست ساز بازدید کرده اند.

معاون گردشگری استان اضافه کرد: از این تعداد ۴۲ هزار و ۶۶۲ نفر از پنج مکان تاریخی دارای ورودی استان یعنی بیستون، تاق بستان، معبد آناهیتا، تکیه معاون الملک و تکیه بیگلربیگی دیدن کردند.

به گفته این مسئول طی این مدت، ۲۳ هزار و ۸۶۶ نفر هم در مراکز اقامتی استان شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، میهمانپذیرها، اقامتگاه های بوم گردی، خانه مسافرها و …اسکان داده شده اند.

وی در ادامه از تشدید بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری استان طی این مدت هم خبرداد و گفت: ۲۵۶ فقره بازدید از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران ها، مراکز پذیرایی بین راهی و…انجام گرفته که منجر به یازده فقره تذکر، ۱۵ فقره تشویق و ۵۳ اخطار کتبی شده است.

انتهای پیام