گروهبان NYPD که دبورا دانر را به طور مرگبار به دادگاه انتظامی کشاند


یک گروهبان NYPD می تواند در تیراندازی مرگبار دبورا دانر با نظم و انضباط روبرو شود ، پنج سال پس از مرگ زن برانکس در ارزیابی مجدد نقش پلیس در پاسخگویی به تماس های بهداشت روانی در سطح شهر.

گروهبان هیو بری قرار است سه شنبه محاکمه گروهی هفته ای را آغاز کند. او با اتهامات اداری به دلیل عدم نظارت و قضاوت تاکتیکی ضعیف در قتل معروف مطرح می شود.

این اتهامات معمولاً شامل از دست دادن روزهای تعطیل می شود ، اما بسته به تصمیم نهایی کمیسر درموت شی ، مجازات بیشتری را شامل می شود. پرونده جنایی بری سه سال پیش با تبرئه به اتمام رسید.

دانر ، یک زن 66 ساله سیاه پوست با سابقه اسکیزوفرنی ، در بحران سلامت روانی بود ، هنگامی که در 19 اکتبر 2016 ، بری به همراه سه پلیس ، دو EMT و آپارتمان خود در Castle Hill رسید. خواهر دانر.

وقتی گروه سعی می کرد زن را از آپارتمانش بیرون بکشد ، ظاهراً او خفاش بیس بال را تکان داد. بری ، گروهبان سفیدپوست که در آن زمان 32 ساله بود ، دو تیر به سمت تنه زن شلیک کرد و او را کشت. او بعداً گفت که از جان خود می ترسد.

شهردار بیل دی بلازیو و کمیسر پلیس وقت ، جیمز اونیل ، اقدامات این افسر را محکوم کردند. دی بلاسیو گفت: “آنچه مشخص است ، در این یک مورد ، ما شکست خوردیم.”

اعتراض به دبورا دانر در سال 2016

اعتراض به دبورا دانر در سال 2016

فلش

این درگیری باعث اعتراضات و افزایش آموزش مداخله در بحران در میان افسران عالی رتبه پلیس شد ، پس از اینکه گزارش شد که بری دوره کاهش تنش را ندیده است. انجمن خیرخواه گروهبان از اقدامات بری دفاع کرد ، در حالی که شهردار را متهم به “شکار جادوگران سیاسی” علیه او کرد.

(نه SBA و نه اندرو کوئین ، وکیل بری ، به س questionsالات پاسخ ندادند. کوین از طریق منشی گفت که محاکمه به دلیل نامشخص بودن “مسائل مربوط به کرونا” از تاریخ شروع روز دوشنبه به تعویق افتاده است.)

در پی اعتراضات گسترده عدالت نژادی و همچنین کشته شدن دانیل پرود توسط پلیس در روچستر ، تقاضا برای رویکردی جدید در پاسخ به تماس های بهداشت روانی دوباره در تابستان گذشته تشدید شد. در اوایل سال جاری ، د بلاسیو یک برنامه آزمایشی را راه اندازی کرد که متخصصان واکنش به بحران را به جای پلیس به برخی از خدمات بهداشت روانی 911 ارسال می کرد.

در حالی که مدافعان از خلبان تمجید کرده اند ، آنها می گویند که فاصله 5 ساله بین مرگ دانر و محاکمه دپارتمان بری بر ناکامی مداوم شهر در جلوگیری از نظم و انضباط به موقع تاکید می کند.

جو هیون کانگ ، مدیر انجمن های متحد برای اصلاحات پلیس ، روز دوشنبه در مصاحبه ای گفت: “به معنای واقعی کلمه هیچ بهانه ای برای این که چرا این امر طولانی شد وجود ندارد.” وقتی NYPD می خواهد سریع عمل کند ، آنها این کار را می کنند. این تصمیمات سیاسی است که در بالاترین سطح دولت گرفته می شود و برای محافظت از افسران کشته یا وحشیانه طراحی شده است. “

در پرونده های اخیر ، از جمله محاکمه دانیل پانتالئو ، این شهر از روند انضباطی NYPD با کندی دفاع کرده و ادعا کرده است که باید تا اوج یک محاکمه جنایی منتظر بماند.

بری توسط قاضی دادگاه عالی ایالت به اتهام قتل درجه دوم در اوایل سال 2018 تبرئه شد. در آن زمان ، کمیسر اونیل گفت که NYPD “بررسی انضباطی تصمیمات تاکتیکی و نظارتی منجر به تخلیه سلاح گرم” را آغاز خواهد کرد. در این مورد.”

در همان سال ، شهر با پرداخت 2 میلیون دلار به خانواده دانر موافقت کرد.

بری پس از تبرئه مجاز شد به عنوان گروهبان به نیرو بازگردد. وی در سال 2020 دستمزد 152،000 دلار را به خانه برد.

دیدگاهتان را بنویسید