گذشته را رها کنید و به آینده نگاه کنید


رد کردن از گذشته برای ادامه کار اغلب آسان تر از انجام آن است. گذشته از این واقعیت که تنها به شما اجازه می دهد تا به جلو حرکت کنید ، دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که شما باید رویدادهای گذشته را ترک کنید. زیرا با گذشته ای که بر شما سنگینی می کند ، هرگز نخواهید توانست با آغوش باز از آینده استقبال کنید.

گذشته ها گذشته

اول از همه ، شما باید گذشته را ترک کنید ، زیرا این دقیقاً همان چیزی است که گذشته است. اگر زمان و انرژی ذهنی خود را صرف فکر کردن در مورد اتفاقات یا رویدادهایی می کنید که می خواهید از آنها جلوگیری کنید ، این اتلاف انرژی ارزشمند است. به جای اینکه این انرژی را در اهداف آینده خود قرار دهید ، آن را در چیزی قرار می دهید که هرگز تغییر نخواهد کرد.

و اگر زمان زیادی را صرف نگرانی درباره گذشته کنید ، ممکن است به زودی متوجه شوید که زمان حال را گذرانده اید.

ماندن در گذشته فقط به ظاهر شما آسیب می رساند

اگر چیزی در گذشته وجود دارد که به آن فکر می کنید ، احتمالاً به این دلیل است که موقعیتی بود که باعث ایجاد استرس یا ناراحتی زیادی در شما شد. و شما ممکن است متوجه آن نباشید ، اما دعوت از این خاطرات به ذهن شما این احساسات منفی را به زندگی شما باز می گرداند.

از آنجا که این احساسات قضاوت شما را تیره می کند ، برای شما دشوار خواهد بود که با خوش بینی به آینده نگاه کنید ، که بخش مهمی از موفقیت آینده است.

شما گذشته خود نیستید

اتفاقاتی که ممکن است قبلاً در زندگی شما رخ داده باشد ممکن است شکل امروز شما را رقم بزند ، اما باید به خاطر داشته باشید که شما این تجربیات نیستید. ذهن شما هرگونه وابستگی به این رویدادهای گذشته ایجاد کرده است ، و تا زمانی که به آنها اجازه دهید ، آنها همچنان شما را مهار خواهند کرد.

امروز جدا شوید و متعهد به زندگی جدیدی باشید که ربطی به اتفاقات گذشته ندارد.

کنار گذاشتن از گذشته و متعهد شدن برای حرکت رو به جلو هرگز گزینه آسانی نیست. اگر بود ، همه این کار را می کردند. اما حرکت به سوی آینده ای مثبت بدون داشتن نگرش مثبت و نگرش به زندگی غیرممکن است – و نگه داشتن گذشته مانع از این کار می شود.

بنابراین ، اگر می خواهید در آینده موفق باشید ، اولین قدم را با متعهد شدن به ترک گذشته خود امروز بردارید.

چگونه می توان ذهنیت آماده تغییر را وارد کرد

تغییرات ، هرچند کوچک ، می توانند بخش بسیار سختی از زندگی باشند. اما اگر می دانید که تغییر در راه است (و همیشه وجود دارد) ، راه هایی وجود دارد که می توانید تفکر خود را برای آمادگی بهتر برای آن تنظیم کنید.

اگر به چیزی یا کسی در گذشته خود بچسبید ، ملاقات با آینده با آغوش باز غیرممکن است. و از آنجا که هرگز نمی دانید زمان تغییر کی فرا می رسد ، این کار را عادت دهید که چیزهایی را که مرتباً بر زندگی شما تأثیر منفی می گذارد کنار بگذارید. به این ترتیب ، شما می توانید تغییرات را در زمان رسیدن به درستی بپذیرید.

هرگز از پرسیدن سوالات نترسید و هنگام دریافت پاسخ ذهن خود را باز نگه دارید. با زیر سوال بردن چیزهای اطراف خود ، مهارت های تفکر انتقادی خود را در اختیار می گیرید ، که ممکن است هنگام ایجاد تغییر مورد نیاز باشد. بهتر است با پرسیدن س whatالات “چه-اگر” برای هر موقعیتی که ممکن است با آن روبرو شوید ، بهترین پرسش را داشته باشید.

بسیاری از مردم فکر می کنند داشتن برنامه پشتیبان به معنای اعتماد به نفس نیست. و این کاملا درست نیست. اگرچه هرگز نباید برای استفاده از برنامه های پشتیبان خود برنامه ریزی کنید ، اما هنوز باید آنها را داشته باشید ، زیرا ایجاد سناریوهایی در شرایطی که همه چیز ممکن است اشتباه پیش برود ، شامل همان مهارت های تفکر انتقادی است که در بالا ذکر شد. و داشتن این مهارت های تفکر انتقادی می تواند به شما در پیش بینی بهتر مشکلات یا مسائل کمک کند و پذیرش تغییرات را بسیار ساده تر می کند.

اگر هر روز با ایجاد تغییرات به خلبان خودکار بروید ، احتمالاً شما را شوکه می کند و نمی دانید چگونه پاسخ دهید. از سوی دیگر ، اگر شما دائماً به دنبال راه هایی برای تغییر زندگی خود هستید ، در این صورت ، شما بیشتر مایل خواهید بود که با هر چیزی که بر سر راه شما قرار می گیرد کنار بیایید – حتی اگر به گونه ای تغییر کند که انتظارش را نداشتید. یکی از بهترین راه ها برای جستجوی الهام این است که فقط در دوره مدیتیشن یا تجسم به خود نگاه کنید.

اگر می خواهید آماده و مایل به مقابله با هر تغییری باشید که در راه شما قرار می گیرد ، باید در حال حاضر به طرز فکر مناسب وارد شوید. با ترک گذشته ، کنجکاو ماندن ، به دنبال الهام گرفتن و داشتن برنامه های پشتیبان می توانید خود را به این طرز تفکر برسانید. همه اینها به شما کمک می کند ذهن خود را پاک کنید و مهارت های تفکر انتقادی خود را برای غلبه بر ناشناخته ها آموزش دهید.

چگونه می توانم بفهمم که زمان تغییر فرا رسیده است

تغییر دشوار و ناراحت کننده است و به همین دلیل ، ممکن است برای شما دشوار باشد که بدانید زمان تغییر در زندگی شما چه زمانی فرا رسیده است. با این حال ، چند نشانه وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید و نشان دهند که واقعاً بهترین کار برای شما تغییر است.

  • تو آرنt به دوستان خود افتخار می کنید

هنگامی که بهترین دوست شما تماس می گیرد تا اخبار هیجان انگیز را به شما بگوید ، و تنها چیزی که احساس می کنید احساس عصبانیت و سرخوردگی است ، این نشانه این است که چیزی شما را در زندگی شما ناراضی می کند. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد ، به خوبی نگاه کنید که چه چیزی شما را در زندگی خود ناراضی می کند و وقتی آن را پیدا کردید ، برای تغییر آن دست به کار شوید.

  • شما زمان زیادی را صرف خواب می کنید

همه گاهی اوقات خواب می بینند ، اما اگر زمان بیشتری را در آینده خیالی نسبت به زمان حال بگذرانید ، این نشانه این است که باید چیزی را در زندگی خود تغییر دهید. ممکن است بخواهید با تبدیل یکی از رویاهای خود به یک هدف دست یافتنی شروع کنید.

  • در مورد احساسی که دارید دروغ می گویید

وقتی دوست یا همکار شما از حال شما می پرسد ، باید بگویید که بدون دروغ عالی هستید. اگر متوجه شدید که همیشه به کسی می گویید که حال شما خوب است ، این نشانه بدی است. شما سزاوار خوشبختی هستید و ممکن است برای تحقق آن نیاز به تغییر در زندگی خود داشته باشید.

  • می دانید که باید چیزهای بیشتری در زندگی وجود داشته باشد

شما احساس را می دانید. شاید از کار بیکار شده و در ترافیک بنشینید و بدانید که حتماً چیز دیگری وجود دارد که برای شما بهتر است. اگر این احساسات را دارید ، مطمئناً تغییر در زندگی شما یک ضرورت است. این احساس که شما نیاز به تغییر دارید ، مطمئن ترین علامت این است که به تغییر نیاز دارید و زمان آن رسیده است که به این احساسات گوش دهید. وقتی این کار را می کنید احساس بهتری دارید.

گاهی اوقات به نظر می رسد که ثابت ماندن ساده ترین انتخاب در زندگی است. اما اگر متوجه شدید که دیگر به دوستان خود افتخار نمی کنید ، مدام خواب می بینید و احساس وحشتناکی دارید ، این نشانه آن است که زمان تغییر شما فرا رسیده است. و اگر فکر می کنید نیازهای بیشتری نسبت به حال حاضر برای شما وجود دارد ، مطمئناً این درست است ، بنابراین یک قدم به عقب بردارید و متعهد شوید که تغییراتی را در زندگی امروز خود ایجاد کنید.

با تغییرات راحت تر شوید

برخورد با تغییر در زندگی شما واقعاً ناراحت کننده است و هرچه تغییر بزرگتر باشد ، احساس ناراحتی بیشتری خواهید داشت. اگرچه این احساسات کاملاً طبیعی است ، اما چندین راه وجود دارد که می توانید به خود کمک کنید تا با تغییرات راحت تر احساس کنید.

اعتقادات گذشته را رها کنید

اگر با تغییر بزرگی روبرو شدید ، باید از حالت قبلی رهایی یابید. این که آیا شما کارها را به این شکل انجام داده اید یا چگونه در مورد چیزی فکر کرده اید. در هر صورت ، اگر هنوز نگران چیزی هستید که در گذشته اتفاق افتاده است ، نمی توانید آن را بپذیرید و با تغییر فعلی خود احساس راحتی کنید. وقت آن رسیده که او را کنار بگذارید و ادامه دهید.

تصمیم بگیرید که کجا می خواهید بروید

باز هم ، مطالعات نشان داده است که در پشت تجسم و باورهای مثبت قدرت وجود دارد. و این مطمئناً در زمان تغییر اعمال می شود. اگر تصمیم گرفته اید که ارزان عمل کنید و پهنای باند کم را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید.

بدانید چه چیزی شما را خوشحال می کند

در زمان استرس ، مهم است که خود را بشناسید و نحوه استرس را به بهترین نحو از بین ببرید. اگر شما با بخش خاصی از تغییرات ناخوشایند روبرو هستید ، می تواند به شما در انجام کاری کمک کند که احساس آرامش را کاهش دهید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید بدوید و به تازگی به شهر جدیدی نقل مکان کرده اید ، برای افزایش سطح راحتی خود به دویدن در محل جدید خود فکر کنید.

نحوه سازگاری را بیاموزید

این ممکن است ظاهری به نظر برسد ، اما بخشی از راحت بودن با تغییر این است که یاد بگیریم انتظار داشته باشیم همه چیز بیشتر تغییر کند و آمادگی لازم برای جذب این تغییرات را داشته باشیم. وقتی از نظر ذهنی برای آن آماده شوید ، تغییرات بسیار شدید به نظر نمی رسد. شما می توانید با صرف زمان برای مدیتیشن و تجسم تغییرات احتمالی احتمالی ، به افزایش سازگاری خود کمک کنید.

همچنین می تواند به شما کمک کند تا برنامه های پشتیبان برای خود داشته باشید ، بنابراین اگر در اولین تلاش چیزی شکست خورد ، در همان زمان یک برنامه پشتیبان تهیه کنید تا دوباره امتحان کنید. فقط دانستن اینکه یک برنامه پشتیبان دارید کمی احساس امنیت می کنید و به شما کمک می کند در مواقع تغییر اجتناب ناپذیر احساس امنیت و راحتی بیشتری کنید.

به طور کلی ، تغییر ناخوشایند است ، اما شما می توانید با یادگیری آرامش ، دانستن اینکه کجا می خواهید و چیزهایی در زندگی که شما را خوشحال می کند ، به افزایش سطح راحتی خود کمک کنید. تغییر اجتناب ناپذیر است ، بنابراین با آموختن سازگاری و آمادگی برای آینده قبل از رسیدن ، راحتی تغییر را افزایش دهید.

نمونه هایی از شروع های جدید که می توانند زندگی شما را تغییر دهند

شروع های جدید ترسناک هستند و حتی اگر ترسناک نباشند ، احتمالاً استرس زا هستند. اما مهم است که به خاطر داشته باشید که هنگام پذیرفتن یک شروع جدید این کار را انجام می دهید ، زیرا می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

  • تصمیم گیری برای راه اندازی کسب و کار خود

ترک کار برای انجام تلاش های شما می تواند بسیار دشوار و استرس زا باشد. اما اگر این کار را انجام دهید ، احتمالاً زمان و انرژی بیشتری برای استفاده از مشاغل خود خواهید داشت ، که احتمالاً به کسب و کار شما در رسیدن به ارتفاعات جدید کمک می کند. قبل از اینکه بدانید ، روی برنامه خود کار خواهید کرد و از آزادی مالی مانند قبل لذت خواهید برد!

  • بدهی خود را پرداخت کنید و تصمیم بگیرید که مبلغ بیشتری به دست نیاورید

برای اکثر مردم ، این راه طولانی است. و هنگامی که به آنجا رسیدید ، ممکن است وسوسه شوید که دوباره از آن کارت اعتباری استفاده کنید. اما در برابر وسوسه مقاومت کنید. از ابتدا شروع کنید و به خودتان بگویید ، با وام به پایان خواهید رسید که می تواند زندگی شما را تغییر دهد. نه تنها باید عادات خرج روزانه خود را تنظیم کنید ، بلکه از همه چیزهایی که می توانید ذخیره کنید شگفت زده خواهید شد ، و بنابراین ، آسمان محدود است!

آیا از محل زندگی خود ناراضی هستید؟ امروزه راحت تر از همیشه وسایل خود را جمع کرده و به جای دیگری رفته اید! بنابراین ، منتظر نباشید! وقتی به مکان جدیدی نقل مکان می کنید ، فقط از نظر فیزیکی زندگی خود را تغییر می دهید. با این حال ، شما همچنین برای تعداد زیادی از تجربیات و افراد جدید آماده هستید و چه کسی می داند کدام یک از آنها می تواند بخشی از زندگی شگفت انگیز آینده شما باشد؟

اگرچه ممکن است دشوار باشد ، اما اگر شروع جدیدی را ایجاد کنید که دیگر غذای ناخواسته نخرید ، بیرون غذا بخورید و تصمیم بگیرید که به تنهایی آشپزی کنید ، نتایج حیرت انگیز خواهد بود. نه تنها زندگی روزمره شما احتمالاً تغییر خواهد کرد ، بلکه متوجه خواهید شد که احساس بهتری دارید ، که می تواند بر سایر قسمت های زندگی شما تأثیر بگذارد. این ممکن است به اندازه دیگران در لیست شدید نباشد ، اما همچنان تعهد به یک شروع تازه است که می تواند زندگی شما را به سمت بهتر تغییر دهد!

به طور کلی ، هر زمانی که تصمیم بگیرید تغییری شدید در بخشی از زندگی خود ایجاد کنید ، می تواند شروع جدیدی داشته باشد. بنابراین نشستن را متوقف کنید و به دنبال شروع جدید خود باشید تا زندگی خود را به آنچه که می خواهید تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید