چگونه می توان خودآگاهی سلامت پستان را از نظر کارشناسان بهداشت زنان تمرین کرد


در حالی که به نظر می رسد سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – در واقع امیدواری زیادی برای زنان در هر سنی وجود دارد. با این اوصاف ، این درست است که این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد آنها به عوامل ژنتیکی مربوط می شود”. تارا اسکات ، دکتر، دارنده مجوز OB/GYN ، پزشک طب کاربردی و پزشک طب یکپارچه ، CMO و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل است که خودآگاهی سلامت پستان بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این افزایش نقش دارند اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی به لطف تحقیقات ، آموزش و پیشرفت در زمینه پزشکی داریم.

بیایید تمرین جدیدی را شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 برای سلامت و تندرستی ما. ما مراقبت از پوست خود را شماره گیری کرده ایم ، روال ورزش ما قفل شده است … اما روال مراقبت از سینه ما چطور؟ پیش از این ، دو ستاره همه جانبه در زمینه سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه را برای چرخاندن این توپ به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید تمرین بهداشت سینه خود را شروع کنید؟

سالها زنان معتقد بودند که باید تا سن 40 سالگی (برخی حتی سن 50 سالگی را منتظر بمانند) تا شروع به انجام ماموگرافی سالانه کنند-اما کارشناسان می گویند خودآگاهی در مورد سلامت پستان باید از سنین نوجوانی شروع شود. دکتر اسکات می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنان مبتلا به سرطان سینه و همچنین جوانتر را می بینم.”

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک با این نظر موافق است. دکتر فو می گوید: “بهتر است” خودآگاهی پستان “را در سنین پایین و در سنین نوجوانی آغاز کنیم. “این کار با دانستن آنچه در سینه های فرد از ماه به ماه می گذرد انجام می شود ، بنابراین شما را مجبور می کند زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

چند روش برای رعایت بهداشت پستان چیست؟

چند روش ساده وجود دارد که می توانید شیوه زندگی و روال خود را طوری تنظیم کنید که بر دو بخش مهم سلامت سینه متمرکز شود: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

و چیزی که بسیار هیجان انگیز است این است که این روش های تشخیص و پیشگیری طی سال های گذشته به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. وی افزود: “ما در روش های غربالگری و روش های تشخیص سرطان در مراحل اولیه و به این ترتیب پیشرفت هایی داریم [we have] دکتر فو می گوید: پیش بینی بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما. ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری سینه مولکولی (که فقط در بیمارستان مرسی ارائه می شود) و ماموگرافی کنتراست همه مواردی هستند که ما در غربالگری و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان بررسی می کنیم. “

چک ماهانه (تشخیص زودهنگام)

همانطور که دکتر فو اشاره کرد ، با چک های ماهانه شروع می شود. این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً با آن آشنا باشید. او توضیح می دهد: “مواردی که باید به دنبال آنها باشیم مشابه آنچه ما قبلاً” معاینه خود سینه “می نامیدیم ، که دیگر توصیه نمی کنیم ، زیرا هیچ تغییری ایجاد نکرده است.”

با ظاهر و شکل آنها آشنا شوید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، خودتان را بررسی کنید. هدف این است که – اساساً – سینه های خود را مانند پشت دست خود بشناسید. به این ترتیب ، می توانید هرگونه تغییر بصری را تشخیص دهید. دکتر فو می گوید: “علائم بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل تغییرات پوستی ، گودی پوست ، عقب کشیدن نوک سینه ، ترشح نوک سینه است.”

از آنجا ، ممکن است بتوانید با پزشک خود مشورت کنید (بیشتر در مورد آن در یک لحظه). دکتر فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است چیز جدی تری را نشان دهد شامل توده ها ، تورم غدد لنفاوی در زیر بغل ، ناحیه ترقوه یا گردن است.” “دانستن آنچه در سینه فرد از ماه به ماه می گذرد ، به طوری که شما را مجبور می کند زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک – از جمله OBGYN – می تواند در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. مهم است که سوابق کاملی داشته باشید و سابقه خانوادگی را بازبینی کنید (به ویژه در مورد دسته کلی سرطان). دکتر فو می گوید: “دانستن سابقه خانوادگی سرطان ها ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، روده بزرگ یا معده ، مهم است که آیا غربالگری زودتر یا آزمایش ژنتیک مورد نیاز است یا خیر.”

اکثر زنان فکر نمی کنند که این ویزیت ها را تا اواسط تا اواخر دهه 40 آغاز کنند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که زودتر معاینه شوید ، به ویژه اگر انجام دادن داشتن سابقه سرطان در خانواده وی می گوید: “مراجعه به جراح یا متخصص سینه در سن 25 سالگی برای انجام ارزیابی رسمی خطر توصیه می شود تا گروه خطر و توصیه های خاصی را برای شما در مورد زمان شروع غربالگری و بهترین مطالعات غربالگری برای شما مشخص کند.” به

پس آزمایش ژن BRCA چطور؟ با توجه به در دسترس بودن آزمایشات ژنتیکی در خانه ، این موضوع اخیراً به موضوعی محبوب تبدیل شده است. این را گفت ، دکتر اسکات توضیح می دهد که تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان سینه به دلیل ژنتیک استبه “اگر سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این دانش به شما امکان می دهد پیشگیرانه عمل کنید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. “

هرچند مزایای زیادی برای این آزمون ها وجود دارد. آزمایش ژنتیکی تأثیر زیادی در نحوه غربالگری و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط با آن دارد و در تعداد زیادی از مردم ، با انجام ماستکتومی های کاهش دهنده خطر یا اووفورکتومی برای “جلوگیری” از سرطان ، آنها را در تشخیص احتمالی سرطان در آینده نجات می دهد. دکتر فو می گوید.

بررسی هورمون ها (پیشگیری)

دکتر اسکات توضیح می دهد که نوع دیگری از پیشگیری ، رسیدن هورمون های بدن به سالم ترین سطح است. این کمی متفاوت تر است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مسائل هورمونی [are linked] دکتر اسکات می گوید ، خطر بالقوه سرطان وجود دارد. “ما مدتهاست توافق کرده ایم [in the medical community] که استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شما مبتلا به استروژن بالا هستید (مانند آندومتریوز ، فیبروم یا دوره های سنگین) ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند که برای آزمایش با پزشک خود به آزمایشگاه بپردازید. “آزمایش هورمون ها در آن شرایط و تعیین سطح بالا یا نامتعادل توصیه می شود.” او توضیح می دهد که این بیشتر یک است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، این چگونه است او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم پستان محور (پیشگیری)

هر دو متخصص بر انتخاب شیوه زندگی سالم خاص (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) تأکید کردند که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. دکتر فو می گوید ، این به عنوان “تعدیل عوامل خطر اصلاح پذیر” شناخته می شود. (واقعیت جالب: همه اینها اراده خواهند کرد همچنین کمک به تنظیم هورمون … و سلامت کلی عالی!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و در صورت امکان ، گوشت قرمز و لبنیات را محدود کنید تا تغذیه سینه خود را بهینه کنید.

مرتبط: راهنمای نهایی برای تغذیه سالم

BMI

پزشکان توصیه می کنند در این مورد وزن بدن سالم و BMI را برای اهداف پزشکی حفظ کنید. همانطور که دکتر فو توضیح می دهد ، جایی زیر BMI 27 (در برخی موارد 25) ایده آل است.ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. “

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی کار می کند ، در اینجا نیز کاربرد دارد. کوشش در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! اسناد از شما می خواهند که سیگار نکشید ، مصرف الکل خود را به یک تا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

هر دوی آنها 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای اطلاع از بلند شدن با پزشک و/یا متخصص قلب خود مشورت کنید).

سوتین چطور؟

در مورد اینکه سوتین ها در سلامت سینه نشان داده شده اند یا خیر (یا حتی می تواند منجر به سرطان پستان شود) برخی از این سو و آن سو پیش آمده است. دکتر اسکات می گوید نگران هیچ کدام نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است در نگاه [bras and breast cancer] و دریافت که هیچ جنبه ای از سوتین – پوشیدن ، نپوشیدن ، زیر سیم نیست [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، من برای راحتی ، بدون سیم توصیه می کنم. ” بنابراین ، در صورت تمایل ، به دنبال آرامش باشید ، اما در مورد ابتلا به سرطان تحت فشار زیر سیم مورد علاقه خود استرس نداشته باشید.

اخبار مثبت در مورد سلامت پستان

دکتر فو می گوید: “به طور مداوم تکنیک ها و استراتژی های درمانی در سرطان سینه بهبود می یابد.” به این ترتیب ، امید به بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” “میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل ترکیبی 93 درصد است ، [and] برای مرحله I ، 99 درصد است. “

او می گوید برخی از این موارد به دلیل “در دوره درمان فردی” است ، که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فرد طراحی شده است”. این کار از طریق انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان اضافی و تهاجمی منصرف کند. دکتر فو می گوید: “آزمایش ژنومیک به شناسایی رفتار تومور هر فرد کمک کرده است ، بنابراین ما می دانیم که آیا شیمی درمانی مفید است و بسیاری از زنان شیمی درمانی غیر ضروری را که در گذشته انجام می دادند نجات می دهد.” دکتر فو علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، توضیح می دهد که تابش نیز کاهش یافته است. ما با داده های تحقیقاتی بیشتر توانسته ایم دوز تابش و افرادی که به تابش نیاز دارند را محدود کنیم. “

این پیشرفت ها در پزشکی مدرن بدیهی است که بسیار مفید بوده و امکان درمان مستقیم و بدون تهاجم (و پیشگیری!) را فراهم کرده است. حتی جراحی ها بهبود یافته است. دکتر فو می گوید: ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدیدتر برای ترسیم نقشه های لنفاوی زیر بغل ، میزان لنف ادم خود را بهبود بخشیده ایم و به طور بالقوه آنها را مجدداً متصل کرده و تخلیه بازوها را دوباره برقرار کرده ایم.

خط پایانی

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد ترکیب استراتژی های پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند به شما اطمینان دهد که نه تنها سینه های سالم بلکه بدن سالم (و زندگی!) بهترین فرصت را به خود می دهید. بنابراین ، خودآگاهی در مورد سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این خبر را گسترش دهید!

دیدگاهتان را بنویسید