چرا برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی با وجود آموزش پزشکی ، واکسن مردد هستند


آرلین مرتنز بدترین بیماری همه گیر COVID را به عنوان تکنسین مراقبت از بیماران در بیمارستان Kingsbrook در فلتبوش مشاهده کرد. در اولین موج بروکلین ، او بیمار را پس از تلاش بیمار برای جذب اکسیژن به ریه های آسیب دیده قبل از خاکستری شدن و از بین رفتن تماشا کرد. او می تواند کاری بیشتر از گرفتن دستان آنها انجام دهد و امیدوار باشد لحظات پایانی آنها کمتر احساس تنهایی کند.

اما وقتی نوبت به واکسن کووید -19 رسید ، دارویی که رهبران وعده داده بودند سرانجام درد همه گیری را از بین می برد ، او خودداری کرد.

“این بدن من است ، این معبد من است و هیچکس [has] این حق است که من را مجبور به انجام کاری کند که نمی خواهم انجام دهم. “

بی میلی شدید او نشان دهنده یک روند کوچک اما قابل توجه در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی است. حتی قبل از ظهور COVID-19 ، میزان واکسیناسیون متفاوتی برای تزریق سالانه آنفولانزا مشاهده شده بود-پزشکان بیشترین پوشش را داشتند و پس از آنها پرستاران قرار داشتند. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، دستیاران و دستیاران پرستاران واکسن آنفلوآنزا را در حدود یک چهارم پزشکان و پرستاران دریافت کردند.

واکسن های کووید -19 این تردید را وارد جریان اصلی کرده است. از آنجا که دستورات واکسن در صنعت محتمل شد و اکنون به واقعیت تبدیل شده است ، اعتراضات مکرری در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی وجود داشته است. قبل از دستور نیویورک ، بیش از یک نفر از هر پنج کارگر بیمارستان تلقیح نشده بود و میزان تردید در بین کارکنان خانه سالمندان حتی بیشتر بود.

مخالفت سرسختانه برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی این سوال را ایجاد کرده است که چرا افرادی که در مشاغل مبتنی بر علم هستند ، که مخرب ترین پیامدهای همه گیری همه گیر را از نزدیک مشاهده کردند ، می توانند از درمان خودداری کنند. کارشناسان بهداشتی ترکیبی از عوامل را ذکر می کنند ، مانند اینکه متخصصان سطح پایین مراقبت های بهداشتی در فرایند تصمیم گیری در مورد الزامات محل کار کنار گذاشته می شوند.

سایر عوامل عمده عبارتند از: افزایش اطلاعات غلط در مورد واکسن ها و نیاز به به روزرسانی برنامه درسی پزشکی – به ویژه در پرستاری – برای مقابله با اطلاعات غلط. در بهار امسال ، انجمن کالج های پرستاری آمریکا صدور کمک های 100،000 دلاری را که توسط CDC تأمین می شود ، برای تقویت منابع آموزش واکسن برای دانشجویان و ارائه دهندگان ، آغاز کرد.

بلیما مارکوس ، پرستار انکولوژی در کلینیک شیمی درمانی و استاد پرستاری در کالج هانتر ، می گوید: “پرستاران در معرض همان اطلاعات غلطی قرار می گیرند که متخصصان غیر پزشکی انجام می دهند.”

همین امر در مورد سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مانند Meertens صادق است. Meertens گفت که نگران این است که واکسن ها با چه سرعتی تولید شده اند ، با وجود تحقیقات بیش از یک دهه. او گفت که فیلم هایی را در واتس اپ مشاهده کرده است که ادعا می کند عوارض جانبی واکسن های COVID-19 را نشان می دهد. ویدئوهای دیگری که برای او ارسال شد مربوط به سخنرانان جنبش ضد واکسن بود که به دلیل انتشار اطلاعات غلط حتی قبل از همه گیری شناخته شده بود.

هشت ماه بعد ، او هنوز در حال تحمل بود که ایالت در اواسط ماه اوت اعلام کرد که کارکنان مراقبت های بهداشتی مانند او موظف به استفاده از واکسن ها هستند. او علی رغم دوزهایی که در بین صدها میلیون دریافت کننده نشان داده بود که داروها بی خطر و مثر هستند ، عصبانی شد.

مرتنس می گوید: “من از این واقعیت که آنها ما را مجبور می کنند کاری را که نمی خواهیم انجام دهیم ، متنفرم.”

واکسن ها بسیار بدیهی تلقی می شدند زیرا می دانستیم که آنها کار می کنند. ما می دانستیم که آنها زندگی را نجات دادند.

بلیما مارکوس ، پرستار انکولوژی ، کالج هانتر

مارکوس مدتها پیشگام تلاش برای مقابله با چنین تردیدها و تبلیغات ضد واکسن بود ، مانند شیوع بیماری سرخک در سال 2019 ، هنگامی که اطلاعات غلط جوامع یهودی ارتدوکس را در شهر نیویورک و شهرستان روکلند فرا گرفت. آخرین بیماری همه گیر کار او را تشدید کرد و او بیشتر اوقات فراغت خود را صرف مقابله با اطلاعات غلط در مورد واکسن COVID-19 که در بین همکاران پرستار خود در فیس بوک پخش می شود ، کرد.

در بیمارستان ها و کلینیک هایی که در آن کار می کرد و در سراسر شبکه حرفه ای خود ، مارکوس متوجه الگوهای حدیثی تردید واکسن در خطوط حرفه ای و سیاسی شده است. در بهار امسال ، گروه سیاست سلامت KFF روند مشابهی را در مورد کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم ثبت کرد: اعتماد واکسن در میان دموکرات ها بیشتر بود. کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند ؛ و کسانی که سفید یا اسپانیایی هستند. طبق مطالعه ای که تقریباً در همان زمان در مجله Health Community منتشر شد ، شایع ترین نگرانی در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی مردد واکسن ، ایمنی ، اثربخشی و عوارض احتمالی واکسن های COVID-19 است.

این تقسیمات در طول تابستان ادامه داشت ، حتی در صورتی که نوع دلتا موج دیگری از موارد و بستری شدن را ایجاد کرد. یک نظرسنجی سراسری از کارکنان مراقبت های بهداشتی ، که در ماه آگوست توسط پروژه دولتهای COVID منتشر شد ، نشان داد که میزان واکسیناسیون در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی با حقوق بالا و تحصیلات بالا بیشتر است. همچنین بین کارکنان پزشکی که خود را دموکرات معرفی می کردند شکاف ایجاد شد – میزان واکسیناسیون این گروه بیش از 80 درصد بود. کارکنان مراقبت های بهداشتی جمهوری خواه نرخ کمتر از 70 درصد را گزارش کردند. به طور جداگانه ، KFF یافته های مشابهی را برای عموم مردم به دست آورد.

مارکوس گفت که نگران است که تحصیلات پرستاری در مقطع کارشناسی به روز نشده باشد تا منعکس کننده این جریان تردید واکسن باشد. هنگامی که او دانشجوی پرستاری اولیه بین سال های 2008 تا 2010 بود ، استادانش عمیقا در موضوعاتی مانند علوم واکسن یا اپیدمیولوژی غرق نمی شدند و نحوه بازجویی از مطالعات علمی را آموزش نمی دادند. این درسها تا کلاسهای کارشناسی ارشد و دکتری وی فرا نرسید.

تفاوت های قدرت که ما در این نهادها می بینیم مسائل بی اعتمادی را تشدید می کند.

دکتر یاسمین تراورز ، استادیار ، کالج پرستاری NYU Rory Meyers

وی گفت: “واکسن ها بسیار بدیهی تلقی می شدند زیرا ما می دانستیم آنها کار می کنند. ما می دانستیم که آنها زندگی را نجات دادند. این به سادگی تایلنول بود. شما نیازی به درس ندارید که چرا تایلنول کار می کند. ” “مردم اطلاعات بیشتری می خواهند و البته به نوعی ، آنها از این حق برخوردارند ، اما این بدان معناست که آموزش و پرورش باید برای این ارائه دهندگان تغییر کند.”

دکتر یاسمین تراورس ، استادیار دانشکده پرستاری دانشگاه رویا میرز ، فراتر از تغییر برنامه درسی و انجام بهتر کار در جهت افشای اطلاعات غلط ، گفت که کارکنان پشتیبانی – مانند دستیاران پرستاری و تکنسین های مراقبت از بیمار – باید در اجرای آینده مشارکت بیشتری داشته باشند. راهنمای بهداشت عمومی او مثال “داشتن سفیران پرستاری” را ارائه داد که مدیران بیمارستان می توانند به طور مرتب با آنها مشورت کنند تا نگرانی های کارکنان را زود تشخیص دهند و ایده هایی در مورد نحوه رسیدگی به آنها ارائه دهند.

تراورس گفت: “تفاوت های قدرت که ما در این نهادها می بینیم مسائل بی اعتمادی را که در بین این گروه ها دیده ایم تشدید می کند.” آنها باید در تیم تصمیم گیرنده باشند. “

همانطور که نیویورک و ملت وارد پاییز شدند و با موج بالقوه دیگری روبرو شدند ، دستورالعمل ها گزینه ای برای بهبود نرخ واکسیناسیون در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی شد. داده های اولیه نشان می دهد که نیاز نیویورک به اکثر کارکنان مراقبت های بهداشتی این است که تأثیر مورد نظر خود را در افزایش نرخ ایمن سازی داشته باشد. هفته گذشته پس از اجرایی شدن دستور ، حدود 90 درصد از کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان به طور کامل واکسینه شدند ، در حالی که این میزان در ماه و نیم قبل زمانی که این قانون اعلام شد ، حدود 75 درصد بود.

Meertens ، که اکنون در بیمارستان بروکدیل کار می کند ، تا آخرین لحظه تحمل کرد. او که نتوانست شغل خود را از دست بدهد ، اولین دوز واکسن COVID-19 خود را در 27 سپتامبر دریافت کرد ، همان روزی که دستور کار آغاز شد. اما او از این موضوع خوشحال نبود.

او گفت: “ما قهرمانان سال گذشته بودیم و امسال ، ما هیچ چیز نیستیم.” آنها به تصمیم ما احترام نمی گذارند. “

دیدگاهتان را بنویسید