پس از تهدیدهای تایوان ، جو بایدن باید در برابر چین بایستد


چین تعداد بی سابقه ای هواپیمای نظامی برای تهدید تایوان ارسال می کند و هشدار می دهد که “در هر زمان ممکن است جنگ آغاز شود” و از متحدان دموکراسی جزیره می پرسد که آیا آنها می خواهند “به خوراک توپ تبدیل شوند”.

پاسخ تیم بایدن: صحبت های خوشحال کننده درباره اینکه چگونه رئیس جمهور مادام العمر چین یک ماه پیش قول داده بود که صلح را حفظ کند و پنتاگون از “رقابت قدرت بزرگ” دوران ترامپ به “رقابت استراتژیک” که “نه ، و نباید” تغییر می کند. مانع همکاری با چین می شود. “

آخ. صحبت از “صلح در زمان ما” دقیقاً پاسخ نادرست به پیام چین “ما آماده غوغا هستیم” است. واشنگتن باید اقدام کند و اکنون برای عقب نشینی پکن اقدام کند.

در اول اکتبر ، روز ملی کمونیست های چین ، پکن 38 هواپیما را در منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان پرواز کرد ، که یک رکورد است-تا اینکه روز بعد 39 پرواز کرد. طی چهار روز ، ارتش آزادیبخش خلق 150 هواپیمای جنگنده ، بمب افکن های دارای قابلیت هسته ای ، هواپیماهای ضد زیر دریایی و دیگر جنگنده های جنگی را به روی ملت آزاده ای فرستاد که وی قول می دهد “هرگز اجازه جدا شدن نخواهد داشت”.

پاسخ وزارت خارجه بایدن: “ایالات متحده بسیار نگران است.”
ایی این پروازها فقط ارعاب نیستند: آنها تمرینات هدفمند ، آموزش برای نیروی هوایی چین و راهی برای فرسودگی نیروهای کوچکتر و قدیمی تایوان هستند.

تهدیدهای بیشتر: ویراستاران ایالت هشدار می دهند: “وضعیت در سراسر تنگه تایوان تقریباً هیچ فضایی برای مانور در مقابل یکدیگر از دست داده است و باعث ایجاد احساس فوریتی می شود که جنگ در هر زمان ممکن است آغاز شود.” متعلق به Global Times

سخنگوی پکن همچنین تأکید کرد که “افکار عمومی عمومی اصلی در سرزمین اصلی چین” خواهان “آمادگی جدی بر اساس امکان نبرد” است و به تایوان و متحدانش گفت: “بازی با آتش را ادامه ندهید.”

به علاوه یک توییت: “از آنجا که مقامات تایوان خود را برای جنگ آماده می کنند ، بیایید ببینیم آیا استرالیا مایل به همراهی رژیم جدایی طلب تایوان برای تبدیل شدن به علوفه توپ است.”

فقط برای روشن تر شدن: هیچ راهی وجود ندارد که جزیره جنگی را با کشوری آغاز کند که نه تنها ارتش ، نیروی دریایی و نیروی هوایی بسیار بیشتری دارد – بلکه هسته ای نیز دارد.

چیو کو-چنگ ، ​​وزیر دفاع تایوان و ژنرال بازنشسته ، این وضعیت را “شدیدترین وضعیت در 40 سال پس از عضویت من” می نامد. وی پیش بینی می کند که چین می تواند ظرف چهار سال به این کشور حمله کند.

با این حال ، رئیس جمهور بایدن ، که به تازگی مدیر عامل هواوی را مظنون به فعال سازی جنگ سایبری پکن معرفی کرده است ، هنوز نگران نیست. سه شنبه او خبرنگاران را به تماس تلفنی خود در 9 سپتامبر با شی جین پینگ رئیس جمهور ارجاع داد: “ما موافقت می کنیم که به توافق تایوان پایبند خواهیم بود. آنجا ما هستیم. ”

وزیر دفاع تایوان چیو کو چنگ
وزیر دفاع تایوان چیو کو-چنگ وضعیت چین را “شدیدترین وضعیت در 40 سال گذشته از زمان عضویت من” می داند.
SAM YEH/AFP از طریق گتی ایماژ

تایوان در حال نوسازی نیروهای خود است و هزینه های دفاعی خود را تا 5.6 ​​میلیارد دلار در پنج سال آینده افزایش می دهد. اما ملت 23.6 میلیون نفری برای جلوگیری از 1.4 میلیارد نفر به کمک نیاز دارند. وال استریت ژورنال پنجشنبه گزارش داد که یک واحد عملیات ویژه آمریکا و برخی از تفنگداران دریایی به مدت یک سال به طور مخفیانه نیروهای تایوان را آموزش می دهند-اما این نیروها بسیار کوچک هستند ، حدود دوجین سرباز.

واشنگتن باید به تایوان کمک کند تا به سختی شکست بخورد ، با دفاع هوایی و سایبری قوی تر ، موشک های ضد کشتی و مین های بیشتری-و تجهیزات لازم برای مقاومت در برابر محاصره.

بایدن باید در مقابل دیکتاتوری ایستادگی کند که قصد دارد نه تنها بر جزیره مستقل بلکه بر جهان تسلط داشته باشد. پکن برای بیدار کردن او باید چکار کند؟

دیدگاهتان را بنویسید