پارک ملی بانرگاتا – جنگل سافاری در بنگلور


پارک ملی Banergata یک سفر یک روزه مورد علاقه همه دیوانه های فن آوری و متخصصان بلند پرواز در شهر بنگلور است. سفر یک روزه به این پارک ، پایگاهی در جنگل در حومه بنگلور ارائه می دهد. پارک ملی Banerga گنجینه ای از حیات وحش شگفت انگیز است که با آرامش جنگل در 40 کیلومتری بنگلور ترکیب شده است.

حقایق جالب در مورد پارک ملی Banergata

این پارک برای بیش از 78 گونه جانوری که بیش از 1300 حیات وحش تحت مراقبت پارک هستند ، سرپناه دارد. این پردیس وسیع علاوه بر انجام وظیفه خود در مراقبت از محیط زیست ، امکانات زیادی را برای یادگیری و تفریح ​​به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. هدف اصلی آن حمایت از حفاظت از گونه های حیات وحش در معرض خطر است که هیچ شانسی برای زنده ماندن در طبیعت ندارند.

Banerga یک پارک بیولوژیکی 65000 هکتاری است که در جنگل Anekal در منطقه روستایی بنگلور واقع شده است. این مرکز به عنوان یک مرکز تفریحی برای دوستداران طبیعت در سال 1972 شروع به کار کرد. در حالی که پس از آنکه حیوانات وحشی و در خطر انقراض به عنوان تلاشی برای حفاظت و ترمیم مورد توجه قرار گرفتند ، اهمیت خود را به دست آوردند. به زودی در سال 1974 به عنوان پارک ملی اعلام شد. این چشم انداز شامل مناطق تپه ای ، علفزارها ، جنگلهای برگریز و دره ها است. جریان آب Swarnamuhi که از طریق این پارک می گذرد ، آن را به مکانی مناسب برای پرورش گیاهان و جانوران تبدیل کرده است.

فعالیتهای جذاب برای لذت بردن در پارک ملی بانرگاتا

شاتو یوگا در حال بازنشستگی است به مشتریان خود توصیه کرد هنگام بازدید از پارک ملی بانرگا به فعالیتهای سرگرم کننده و آموزنده زیر بپردازند.

1. باغ وحش کوچک Banerga

چیزی که به عنوان یک مکان پیک نیک در حومه بنگلور آغاز شد ، در حال حاضر محل زندگی انواع پستانداران عجیب ، خزندگان و پرندگان است. باغ وحش محل زندگی بیش از 1900 حیوان متعلق به بیش از 94 گونه است. حیوانات برجسته عبارتند از پلنگ ها ، خرس سیاه هیمالیا ، تمساح ها ، شاه کبرا ، خوک های خوک و دیگر حیوانات. این پارک بجز در تعطیلات رسمی و روزهای خاص همه روزه از ساعت 9:30 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. هزینه ورودی برای بزرگسالان 80 روپیه و برای کودکان 40 روپیه است

2. پارک پروانه های بانرگا

پارک پروانه Banerga یک جواهر پنهان در داخل پارک ملی است که در مساحت 1050 متر مربع گسترده شده است. باغ چشم انداز و انواع پروانه ها برای هر طبیعت دوست یک تور جذاب است. این ساختمان حدود 48 گونه پروانه را در خود جای داده است. هنگام بازدید ، چشم های خود را باز و هوشیار نگه دارید. هزینه ورودی برای بزرگسالان 80 روبل و برای کودکان 40 روپیه است

3. سافاری جنگلی Bannerga

سافاری جنگلی bannerga نقطه اصلی هنگام بازدید از پارک ملی است. این فرصت را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند تا حیات وحش را در زیستگاه طبیعی خود بیدار کنند. مدیریت پارک تمهیدات پیچیده ای برای نگهداری انواع حیوانات وحشی در محوطه های جداگانه ایجاد کرده است تا با یکدیگر در تماس نباشند. ورودی سافاری جنگل 260 روپیه برای بزرگسالان و 130 روپیه برای کودکان است.

 • مجموعه شیر – سافاری از طریق منطقه شیر بازدیدکنندگان را از تپه زیبا Mattubunde ، با چشم اندازی زیبا از صخره ها و دره های عمیق با جنگل های سرسبز و سرسبز عبور می دهد.
 • مسکن ببر – این مجموعه ببر زیبای بنگال را به همراه ببرهای سفید پرورش داده شده در این محل نگهداری می کند.
 • مسکن گیاهخوار – این بزرگترین محوطه است که گیاهخوارانی مانند گائور ، سمبار ، چتال ، گوزن برفک ، بلک باک و نیلگای در آن دیده می شوند. این قسمت از جنگل با پنج سطح آب و علف های خوراکی مانند صحرا ، سیمبوپوگان و هتروپوگان مناسب تغذیه از گیاه خواران به خوبی نگهداری می شود.
 • حصار خرس – این حصار با درختان میوه بارده شده است تا یک زیستگاه طبیعی برای خرس ها ایجاد شود.

4. گردشگری طبیعی Banerga

توپوگرافی پارک دارای سازه های زمین شناسی جالبی است که بازدیدکنندگان می توانند از آن دیدن کنند.

 • صخره و باغ ماقبل تاریخ – این پارک شامل ترکیبات گرانیتی و سنگی جالبی است که می توانید در اوقات فراغت آنها را کشف کنید. سه مدل حیوانی ماقبل تاریخ – Styracosaurus ، Dimetrodon و Dinosaur – در اینجا پرورش داده شده است. سنگ صخره های ماقبل تاریخ جمعیت زیادی را جمع آوری می کند که برای دیدن و لذت بردن از زیبایی چشم انداز جنگل اطراف به اینجا می آیند.
 • برج مراقبت سوارناموهی –این برج برای بازدیدکنندگان ساخته شده است تا چشم اندازی پانوراما از پارک داشته باشند
 • باربر استون –این سنگ یکپارچه است که شبیه شکل سنگی است که آرایشگران در روزهای اولیه برای تیز کردن چاقو از آن استفاده می کردند.

5. یادگیری متقاطع در پارک ملی Banergata

دانشمندان علوم اجتماعی و مربیان روشهای یادگیری جدیدی را آزمایش می کنند که به دانش آموزان کمک می کند تا در مواجهه با چالش های زندگی در محل کار و در کل جامعه مهارت داشته باشند. برخی از روشهایی که اهمیت یافته اند عبارتند از: یادگیری از طریق استدلال ، تفکر محاسباتی ، یادگیری متقابل ، یادگیری مبتنی بر زمینه و یادگیری از طریق علم از طریق آزمایشگاه.

یادگیری متقاطع یادگیری را در محیط های غیررسمی مانند موزه های علوم ، پارک های حیات وحش ، افلاک نما و آزمایشگاه های علوم تجسم می دهد. اعتقاد بر این است که محیط غیررسمی با ایجاد فرصت های یادگیری معتبر و جذاب به ایجاد علاقه بیشتر در موضوع کمک می کند. پارک بیولوژیکی Banerga محیط یادگیری متقابل کاملی را برای کودکان فراهم می کند.

یادگیری مقطعی به کودکان کمک می کند تا وقتی تشویق ، فریب ، شوق و قضاوت تشویق می شوند بهتر یاد بگیرند. پارک ملی بانرگا مکانی مناسب برای کمک به کودکان برای مطالعه مجدد است. توصیه می شود لیست های محلی را بررسی کنید تا آخرین اطلاعات مربوط به زمان پارک ، ساعات کار ، هزینه ورودی و سایر امکاناتی را که مشتریان می توانند هنگام بازدید از پارک ملی استفاده کنند ، دریافت کنید.

در مورد یک سفر یک روزه به میسوری در پیوند بیشتر بدانید اینجا

نکاتی که باید در پارک ملی Banergaat در نظر داشته باشید

پارک منطقه ای آرام است و انتظار می رود بازدیدکنندگان از چند دستورالعمل پیروی کنند.

 • لباسی بپوشید که با طبیعت ترکیب شود. از پوشیدن لباسهای فلورسنت / رنگهای روشن خودداری کنید
 • کفش راحت بپوشید ؛ کوله پشتی ، بطری آب ، کلاه ، هدفون همراه داشته باشید زیرا پارک منطقه ای آرام است.
 • هنگام بازدید از پارک ، بازدیدکنندگان مجبورند حدود 2 تا 3 کیلومتر پیاده روی کنند.
 • آوردن غذا به محل باغ وحش زیرا ماکاکهای رایگان را از روی کاپوت جذب می کند.
 • همه مایعات و مواد غذایی اساسی باید با خیال راحت در یک ظرف قابل استفاده مجدد در کوله پشتی قرار گیرند تا از دستگیری میمونهای دام آزاد جلوگیری شود.

بیشتر در مورد عقب نشینی Shathay Ayurveda Yoga

شاتایو آیورودا سهم خود را در افزایش آگاهی از نیاز به حفظ جنگل ها و نجات محیط زیست از اثرات مضر گرمایش زمین انجام می دهد. شاتایو آیورودا مسابقه ها و مسابقات را در مدارس و کالج ها برای افزایش آگاهی از حفاظت از طبیعت و اهمیت حفاظت از حیات وحش ترتیب داد.

ما یک تفرجگاه برتر درمانی آیورودا به دور از شلوغی و شلوغی بنگلور هستیم. این هتل در Devanahali ، در حدود 10 کیلومتری فرودگاه بین المللی بنگلور واقع شده است. ما خدمات جامع سلامتی ارائه می دهیم که از عادات روحی ، جسمی ، روحی ، اجتماعی و زندگی مشتریانی که در مرکز هستند مراقبت می کند. برنامه سلامتی ما با بیش از 120 سال تمرین آیورودا که از پنج نسل به بعد منتقل شده است ، طراحی شده است.

محوطه عقب نشینی آیورودا توسط تپه های سه طرفه احاطه شده است و دریاچه ای دائمی در طرف دیگر قرار دارد که محیطی ایده آل برای شارژ مجدد ، بازیابی و انرژی دهی مجدد است. ما برنامه های سلامتی خود را متناسب با نیازهای خاص مشتری تنظیم می کنیم. شاتایو متخصص در مدیریت وزن ، مدیریت درد و تسکین اعتیاد است.

اگر مشتریان مایل نیستند برنامه های سلامتی ما را بارگیری کنند ، Shathayu Retreats گزینه های اقامتی را نیز ارائه می دهد. اقامت در عقب نشینی به مشتریان اجازه می دهد تا دور از شلوغی و شلوغی زندگی شهری زندگی کنند ، در حالی که از لذت های زیادی که شهر بنگلور ارائه می دهد لذت ببرند.

به این معنا که زمان بیرون رفتن برای لذت بردن از یک روز جذاب در پارک ملی Banergata است.

پارک ملی Banergata به طور خستگی ناپذیری برای آموزش مردم در مورد نیاز به همدلی با حیات وحش و اهمیت حفظ منابع طبیعی ما برای نسل های آینده کار می کند. او در حال ارائه فرصت هایی برای مطالعات علمی برای کمک به ایجاد یک مجموعه ژنی و ذخیره ژرم پلاسم برای حیات وحش برای تحقیقات بیولوژیکی در پرورش حیات وحش در معرض خطر است.

در نهایت ، هنگامی که با خانواده و دوستان در پارک هستید کارهای جالب زیر را انجام دهید.

 • از یک سافاری جنگلی در پارک ملی بانرگاتا دیدن کنید.
 • در حین سفر به سافاری از نمای نزدیک حیات وحش شگفت انگیز لذت ببرید
 • غرق شدن در زیبایی باغ های گیاه شناسی Banergata با چشمه ، گیاهان و جانوران جذاب آندیدگاهتان را بنویسید