ولادیمیر پوتین می گوید رمز ارز “ارزش” دارد اما نمی تواند در تجارت نفت استفاده شود


ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، اذعان کرد که دنیای ارزهای رمزنگاری شده “دارای ارزش” است – حتی اگر هنوز زود است بدانیم آیا می تواند جایگزین دلار آمریکا در تسویه معاملات نفت شود.

او چهارشنبه در رویداد هفته انرژی روسیه در مسکو در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده دیگری می تواند جایگزین دلار در معاملات نفت شود که یک صادرات کلیدی برای روسیه است ، گفت: “من معتقدم که ارزش دارد”.

اما من معتقدم نمی توان از آن در تجارت نفت استفاده کرد. “

وی افزود: “ارز رمزنگاری شده هنوز توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شود.”

“ممکن است به عنوان وسیله ای برای پرداخت وجود داشته باشد ، اما من فکر می کنم برای گفتن درباره تجارت نفت با ارزهای رمزنگاری شده زود است.”

پوتین همچنین خاطرنشان کرد: مقدار زیادی انرژی که برای پردازش معاملات رمزنگاری استفاده می شود و استخراج برخی ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ، جذب صنعت را کمتر جذاب می کند.

مصرف انرژی صنعت مورد انتقاد مکرر ارزهای رمزنگاری شده است.

علیرغم عدم اطمینان وی در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه برای تسویه معاملات نفت ، رهبر روسیه تلاشهای خود را برای وابستگی کمتر به دلار آمریکا در تجارت بین الملل نشان داد.

وی گفت: “من معتقدم آمریکا در استفاده از دلار به عنوان ابزار تحریم اشتباه بزرگی می کند.” “ما مجبور هستیم. ما چاره ای جز حرکت به معاملات با ارزهای دیگر نداریم. “

بیت کوین
بیت کوین تا بعد از ظهر پنجشنبه در حدود 57،100 دلار معامله شد.
رویترز/دادو روویچ/تصویر/تصویر فایل

پوتین افزود: “در این رابطه ، می توانیم بگوییم ایالات متحده دست تغذیه کننده را گاز می گیرد.” این دلار یک مزیت رقابتی است. این یک ارز ذخیره جهانی است و ایالات متحده امروز از آن برای تعقیب اهداف سیاسی استفاده می کند و در نتیجه به منافع استراتژیک و اقتصادی آنها آسیب می رساند. “

اظهارات پوتین در حمایت از ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ابزار پرداخت ، قیمت چند ارز دیجیتال را بالاتر برد.

بیت کوین تا بعد از ظهر پنجشنبه حدود 57،100 دلار معامله می شد و تقریباً 5 درصد نسبت به روز قبل در یک نقطه افزایش داشت.

اتریوم در 24 ساعت گذشته تقریبا 9 درصد افزایش یافت و به نزدیک 3800 دلار رسید ، در حالی که کاردانو با 3 درصد افزایش به 2.19 دلار رسید.

جیمی دیمون ، رئیس و مدیرعامل JP Morgan
مدیر عامل JPMorgan ، جیمی دیمون ، منتقد مکرر ارزهای رمزنگاری شده بوده است.
ENA BETANCUR / Afp / AFP از طریق گتی ایماژ

مدیرعامل مورگان استنلی ، جیمز گورمن ، که در اوایل روز پنجشنبه از ارزهای رمزنگاری شده دفاع کرد ، گفت که “فکر نمی کند که از بین برود.”

او گفت: “من فکر نمی کنم رمزنگاری یک مد است.”

این یک تضاد شدید با مدیرعامل رقیب JPMorgan ، جیمی دیمون است که در طول سالها – و حتی در هفته گذشته – به دلیل تجزیه و تحلیل رمزنگاری خود ، خبرساز شده است.

روز دوشنبه ، دیمون بیت کوین را بی ارزش توصیف کرد و گفت دولت ها به زودی سکه های دیجیتال را تنظیم می کنند. او قبلاً این فناوری جدید را “کلاهبرداری” و “طلای احمق” نامیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید