وقتی در یک فانک گیر می کنید چگونه از خود مراقبت بیشتری کنید


وقتی سلامت عاطفی ما ضربه می خورد ، احساس غافلگیری می تواند به سرعت ظاهر شود. این احساسات می توانند غیرقابل پیش بینی ، ناتوان کننده و حتی ترسناک باشند. شاید قلب شما شروع به تپش کند ، قفسه سینه شما متورم شود یا احساس عصبانیت یا سرخوردگی داشته باشید. در حالی که این احساسات کمتر از ایده آل هستند ، شما تنها نیستید – در واقع ، اگر بدانید چند نفر در مبارزه شما سهیم هستند ، شگفت زده خواهید شد. مطالعه اخیر توسط انجمن روانشناسی آمریکا مشخص شد 67 درصد از آمریکایی ها در حال حاضر با احساس فشار روبرو هستند و بیش از 80 درصد از آنها علائم استرس طولانی مدت را تجربه می کنند. همانطور که می بینید ، همه ما می توانیم از پشتیبانی کمی استفاده کنیم! بنابراین ، اگر در مورد چگونگی کاهش اضطراب س orال می کنید یا نمی دانید در مواقع ناراحتی چه باید بکنید ، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

در پیش رو ، نکاتی کاربردی برای نحوه مراقبت از خود ، صرف نظر از آنچه که تجربه می کنید ، خواهید یافت.

نکاتی سریع که می تواند سلامت روانی را برای هر احساسی که دارید افزایش دهد

حقیقت این است که استرس اجتناب ناپذیر است. همه ما محرک هایی داریم و همه ما شرایط سختی را تجربه کرده ایم که فقط ما را از مرز دور می کند (و اگر سرتان را تکان نمی دهید لطفاً اسرار خود را به ما بگویید). در حالی که ما می توانیم از اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از سلامت روان خود استفاده کنیم (فکر کنید: الف رژیم غذایی غنی از مواد مغذی، شروع یک تمرین مدیتیشن ، یا خواب کافی) ، ما نمی توانیم از بروز شرایط استرس زا جلوگیری کنیم. به همین دلیل است که ما استراتژی های مقابله ای و نکات کاربردی را در اختیار شما قرار می دهیم تا هر زمان که نیاز به پشتیبانی دارید ، آنها را اجرا کنید!

بنابراین دفعه بعد که احساس می کنید گیر کرده اید ، تنها هستید ، استرس دارید و یا چیزی کمتر از خود متعادل خود دارید ، این نکات سریع سلامت روان را امتحان کنید. این ابزارها می توانند به تنظیم سیستم عصبی شما کمک کنند و احساس آرامش را در شما ایجاد کنند.

وقتی احساس اضطراب می کنید چه باید بکنید

تنفس عمیق را تمرین کنید

وقتی احساس اضطراب می کنید ، به نفس خود بازگردید. چشمان خود را ببندید ، به یک صندلی راحت بیایید و یک دست را روی سینه و یک دست را روی شکم خود قرار دهید. برای شمارش 1-2-3-4 از طریق بینی خود ، نفس بکشید ، مکث کنید ، سپس با همان تعداد دهان خود را به آرامی بیرون دهید. تکرار!

استنشاق عمیق اسانس اسطوخودوس را انجام دهید

یک بطری کوچک اسطوخودوس ارگانیک را در دست داشته باشید. هنگامی که احساس اضطراب یا استرس می کنید ، یک یا دو قطره به مچ دست خود بیفزایید و یک نفس عمیق بکشید تا زمین را پایین بیاورید و ذهن خود را تازه کنید.

به پیاده روی بی وقفه بروید

تلفن خود را در خانه بگذارید و پیاده روی بدون حواس پرتی انجام دهید. به سادگی حرکت دادن بدن می تواند با تغییر ذهن شما از حالت دعوا یا فرار به استراحت و هضم ، افکار مضطرب را کاهش دهد.

مدیتیشن کنید

وقتی احساس خستگی می کنید و نمی دانید چگونه می توانید اضطراب خود را کاهش دهید ، با یک مدیتیشن کوتاه پنج دقیقه ای ذهن خود را آرام کنید. این پنج دقیقه را امتحان کنید مدیتیشن کن آرام باش توسط آماندا گیلبرت برای تسکین فوری!

وقتی احساس می کنید گیر کرده اید چه باید بکنید

یک تغییر کوچک ایجاد کنید

آیا در فکر این هستید که وقتی غرق شده اید و در الگوی فکری منفی گیر کرده اید چه باید بکنید؟ با یک تغییر کوچک شروع کنید. شاید ذهنیت خود را تغییر دهید ، وعده های غذایی سالم تری بخورید یا فقط ده دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید تا در یک جنبه آگاهانه در برنامه روزانه صبح خود قرار بگیرید. تغییرات کوچک با گذشت زمان به تغییرات بزرگ می افزایند!

طرز فکر منفی را برای روش مثبت تفکر کنار بگذارید

تغییر دیدگاه می تواند فواید فوری بر سلامت روان شما داشته باشد. هنگامی که افکار منفی شما تسخیر می شوند ، به چیزی فکر کنید که برای آن سپاسگزار هستید و مراقب تغییر ذهنیت خود باشید.

مربوط: 3 راهکار متخصص برای شکستن چرخه تفکر منفی

بیش از حد فکر و تردید در خود را متوقف کنید

به راحتی می توانید هر سناریوی “چه-اگر” را در ذهن خود پخش کنید و بدترین را تصور کنید. اما ، اگر در فکر این هستید که چگونه می توانید اضطراب خود را کاهش دهید ، وقت آن رسیده است که بر احساسات خود تسلط پیدا کنید! به جای تصور بدترین نتیجه ، بهترین را در نظر بگیرید. میخوای چی بشه؟ سپس تصور کنید آن سناریوی مثبت به حقیقت پیوست. شما به سادگی ذهن خود را دوباره سرگرم می کنید! با گذشت زمان ، شما یاد خواهید گرفت که از این الگوهای فکری منفی “خارج شوید”.

تهیه لیستی از اهداف

هم کوتاه مدت و هم بلندمدت فکر کنید. امروز می خواهید به چه چیزی برسید؟ این هفته؟ این ماه؟ امسال؟ ایجاد برنامه می تواند به پرورش انگیزه کمک کرده و شما را تشویق به اقدام کند.

یک سرگرمی جدید را امتحان کنید

هنگامی که در تنگنا هستید ، یک سرگرمی جدید پیدا کنید تا علاقه شما را برانگیزد. فکر کنید: آموزش یوگا ، کلاس آشپزی یا یک دوره آموزشی جالب!

وقتی احساس خستگی می کنید چه باید بکنید

یک لیوان بزرگ آب بنوشید

اغلب کم آبی بدن (حتی در کوچکترین) می تواند منجر به احساس خستگی و بی حالی شود. فراتر از انرژی شما ، این می تواند بر روحیه ، استرس و حتی خواب شما تأثیر بگذارد. ابتدا یک لیوان بزرگ آب بنوشید و یک بطری را در طول روز با خود حمل کنید. وقتی احساس خستگی می کنید ، جرعه جرعه بنوشید!

یک میان وعده غنی از انرژی بخورید

یک میان وعده انرژی زا و پر از مواد مغذی برای رفع استرس می تواند به مبارزه با خستگی و افزایش انرژی کمک کند. سعی کنید میان وعده های سرشار بخورید مواد مغذی تقویت کننده انرژی مانند روی ، امگا 3 ، ویتامین B و ویتامین C.

دوش آب سرد گرفتن

علاوه بر تسکین درد ماهیچه ها و تقویت ریکاوری ، پژوهش نشان می دهد دوش آب سرد می تواند خلق و خو را افزایش داده و خستگی را کاهش دهد. در حالی که ایستادن در سرمای شدید همیشه اینطور نیست اکثر لذت بخش ، ما نمی توانیم انکار کنیم که بعد از آن احساس سرزندگی می کنیم!

به پیاده روی در فضای باز بروید

چه پیاده روی کنید و چه در یک تمرین سبک تمرین کنید ، انجام برخی از تمرینات با شدت کم می تواند انرژی شما را افزایش دهد ، استرس را از بین ببرد و حتی شما را مولدتر کند.

مربوط: 10 کاری که باید انجام دهید اگر همیشه خسته هستید

وقتی احساس ناراحتی می کنید چه باید بکنید

احساسات خود را ثبت کنید

به جای احساسات خود ، آنها را روی کاغذ بگذارید. ما دوست داریم از این به عنوان “تخلیه مغز” یاد کنیم – به سادگی هر آنچه در ذهن شماست بنویسید و این احساسات را برطرف کنید!

فریاد بزن

گاهی اوقات یک گریه خوب کاتارتیک دقیقاً همان چیزی است که وقتی احساس ناراحتی یا ناراحتی می کنید. در واقع ، الف مطالعه هاروارد گریه نشان می دهد که مواد شیمیایی خوب اکسی توسین و مواد مخدر درون زا ، که بیشتر به عنوان اندورفین شناخته می شود ، آزاد می کند. این می تواند درد را از نظر جسمی و روحی تسکین دهد!

اتاق یا منطقه ای را تمیز کنید

آیا می دانید نظافت و سلامت روانی است مربوط؟ یک فضای تمیز می تواند به کاهش احساس اضطراب و ناراحتی کمک کند در حالی که به عنوان یک راه مiveثر برای پاکسازی سر عمل می کنید.

یک مجله قدردانی شروع کنید

حتی در بدترین روزها ، همیشه چیزی برای قدردانی وجود دارد. یک لیست قدردانی شروع کنید و پیوسته به آن اضافه کنید. وقتی احساس ضعف ، گم شدن یا ناراحتی می کنید ، مجله خود را دوباره بخوانید و همه چیزهای مثبت زندگی خود را به خود یادآوری کنید!

وقتی احساس ناامیدی یا عصبانیت می کنید چه باید بکنید

نفس بکشید و تا 10 بشمارید

آن تنفسهای آهسته و عمیقی که قبلاً ذکر کردیم؟ برگرد به اونایی که اینجا هستن وقتی احساس ناامیدی یا عصبانیت می کنید ، یک نفس عمیق بکشید و تا ده بشمارید. هنوز احساس ناراحتی می کنید؟ تنفس خود را تا زمانی که تنش شروع به از بین رفتن کند ادامه دهید. شما با یک ذهن شفاف تر و آرام تر به وضعیت باز خواهید گشت.

یک تمرین HIIT انجام دهید

تمام آن انرژی آتشین را به تپش قلب هدایت کنید تمرین HIIT! شما احساسات منفی را با آن هورمون های خوب که سیستم شما را پس از تمرین عرق می کند ، عوض می کنید.

تکنیک ذهنی مورد علاقه یا تکنیک رفع استرس را تمرین کنید

شاید تنفس عمیق باشد ، الف جریان یوگا، یا تسکین دهنده حمام نمک اپسومبه چیزی را پیدا کنید که به شما احساس آرامش ، آرامش و جمع آوری می دهد.

وقتی احساس تنهایی می کنید چه باید بکنید

شبکه پشتیبانی پیدا کنید

این می تواند خانواده ، دوستان ، سازمان های محلی و البته پزشک یا درمانگر شما باشد. نکته پایانی: وقتی احساس تنهایی می کنید ، درخواست حمایت کنید! افراد زیادی آماده و مایل به ارائه کمک هستند.

اعمال تصادفی مهربانی

خوشحال کردن شخص دیگری باعث می شود شما نیز احساس خوشبختی کنید (و کمتر تنها باشید). این برنامه رایگان ، ساده و مفید برای روح است.

ثبت نام در شبکه های اجتماعی

گاهی اوقات رسانه های اجتماعی چندان اجتماعی نیستند. در واقع ، اگر احساس تنهایی می کنید ، گاهی اوقات می تواند به شما احساس انزوا بیشتری دهد. از سم زدایی رسانه های اجتماعی استفاده کنید و در زمان حال زندگی کنید! با یک دوست تماس بگیرید ، به یک غریبه لبخند بزنید یا در یک کافه بنشینید و روابط واقعی را در اولویت قرار دهید.

دوستان خزدار را در آغوش بگیرید

شاید شما سگی را به فرزندی پذیرفته اید ، در پناهگاه حیوانات محلی داوطلب شده اید یا زمانی را با حیوان خزدار دوست خود گذرانده اید! علاوه بر این که عشق بی قید و شرط به ما می بارید ، حیوانات خانگی نیز بوده اند نشان داده شده برای افزایش روحیه ، کاهش استرس و ایجاد احساس تنهایی کمتر.

در یک کلاس جدید تمرین شرکت کنید

اگر می توانید ، عرق کردن در کلاس تمرین یا تناسب اندام گروهی می تواند راهی عالی برای ملاقات با افراد جدید و همفکر باشد!

به انجمن FitOn ما بپیوندید

به صورت رایگان در FitOn ثبت نام کنید و به انجمن آنلاین ما بپیوندید. با راهنمایی و مشاوره متخصصان ، تمرینات مربیان برتر و موارد دیگر ، احساس می کنید بخشی از چیزی بزرگتر از خودتان هستید. ثبت نام برای FitOn PRO و به دستور العمل های مورد تایید متخصص تغذیه دسترسی پیدا کنید و دستورالعمل های ما را دنبال کنید اینستاگرام و صفحه فیس بوک و خود را به دیگر اعضای FitOn معرفی کنید

نکاتی برای تقویت سلامت روانی شما در یک لحظه

اجازه ندهید احساسات شما بر زندگی شما غلبه کند! این لیست را در دست داشته باشید و دفعه بعد که به کمی پشتیبانی احتیاج دارید ، به نکات کاربردی ما مراجعه کنید. اما به یاد داشته باشید ، این راهکارهای مقابله ای جایگزین نیاز به مراقبت یا مشاوره پزشکی نمی شود. اگر متوجه شدید که این احساسات زندگی روزانه شما را مختل می کند ، با یک پزشک متخصص مانند پزشک یا درمانگر خود صحبت کنید. در حالی که این نکات به عنوان مکانیسم های مقابله م effectiveثر عمل می کنند ، هر کس متفاوت است. در نهایت ، سلامتی و شادی شما هدف شماره یک ما است!

برای راهنمایی های بیشتر سلامتی ، تمرینات ورزشی برای هر سطح تناسب اندام ، مدیتیشن های پایه ای و موارد دیگر ، برنامه FitOn را بارگیری کنید!دیدگاهتان را بنویسید