وبینار: راهکارهای روزنامه نگاری با هدف ارائه راه حل به روزنامه نگاران مراقبت های بهداشتی چیست؟


برای باربارا مانتل

باربارا مانتل (BJMantel) ، روزنامه نگار مستقل ، خبرنگار آزاد AHCJ در جامعه است. آثار او در CQ Research، Rural Health Quarterly ، Undark ، Healthline ، NBCNews.com و NPR و سایر موارد ظاهر شده است. این به اعضا کمک می کند تا منابع مورد نیاز خود را برای موفقیت به عنوان مترجم مستقل بیابند و از پیشنهادات شما استقبال می کند.

عکس توسط کریستین ولف از طریق Flickr

برخی از گزارش های مورد علاقه من در مورد راه حل مشکلات اجتماعی بود. این داستانها معمولاً مرا از دفتر بیرون می آورند و وارد میدان می کنم ، که همیشه ترجیح می دهم وقتی زمان و پرداخت هزینه اجازه می دهد.

چند داستان به ویژه در ذهن من به عنوان فرصت های عالی برای یادگیری چیزهای جدید و جالب برجسته می شود. یکی بررسی کرد که چگونه اورژانس یک بیمارستان روستایی موفق به کاهش تجویز مواد مخدر شد. یکی دیگر به بررسی پاسخ متخصصان بهداشت جامعه پرداخت که نگران بودند سیستم های بهداشتی بزرگ در ماموریت آنها اختلال ایجاد می کند.

هنگام گزارش این داستانها ، من سعی کردم س questionsالات دشواری بپرسم ، شواهد را جستجو کنم و مطمئن شوم که نیت خوب شخص دیگری را تبلیغ نمی کنم. صادقانه بگویم ، من می توانم از برخی آموزش ها استفاده کنم.

در آن زمان ، من فقط به طور مبهم آگاه بودم که نامی برای این نوع کار وجود دارد-روزنامه نگاری با محوریت راه حل-و اتاق های روزنامه به طور فزاینده ای به دنبال داستان هایی هستند که نه تنها مشکلات اجتماعی را شناسایی می کنند ، بلکه به دنبال بررسی آنچه برای حل آن انجام می شود ، هستند. آنها..

مطمئناً نشنیده ام شبکه روزنامه نگاری راه حل ها، سازمان بهداشت جهانی قطار – تعلیم دادنروزنامه نگاران برای بازنمایی داستانها به منظور برجسته کردن و بررسی نحوه پاسخگویی مردم به مشکلات ، به جای طرح مشکل ، این شبکه همچنین روزنامه نگاران را با اتاق خبر متصل می کند.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مردم پس از خواندن یک داستان مبتنی بر راه حل ، نسبت به داستان معمولی احساس قدرت می کنند که در مورد مشکلات موجود در جوامع خود کاری انجام دهند.

در تحقیقی که توسط شبکه روزنامه نگاری راه حل ها و پروژه خبری جذاب انجام شد ، که در حال حاضر مرکز همکاری رسانه ای در دانشگاه تگزاس در آستین است ، محققان واکنش بزرگسالان را که مقاله ای با جزئیات یک مشکل اجتماعی ارائه کرده بودند و بزرگسالانی که مطالعه کرده بودند ، مقایسه کردند. مقاله تقریباً یکسان با اطلاع اضافی از پاسخ احتمالی.

“نتایج این آزمون نشان می دهد که روزنامه نگاری مبتنی بر راه حل حداقل در سه زمینه وعده می دهد: تقویت دانش درک شده از مخاطبان و احساس کارآمدی ، تقویت ارتباط بین مخاطبان و سازمان های خبری و تحریک مشارکت احتمالی در یک زمینه خاص. مسئله “.

برای ارائه راهنمایی به روزنامه نگاران مراقبت های بهداشتی علاقمند به انجام روزنامه نگاری با محوریت راه حل ، دو روزنامه نگار مستقل و یکی از کارکنان شبکه خبری Solutions در وبینار روز سه شنبه 21 سپتامبر به سوالات اعضای AHCJ صحبت کرده و به آنها پاسخ می دهند.

جولیا هوتز روزنامه نگاری است که داستان هایی با تمرکز بر راه حل های نیویورک تایمز ، بوستون گلوب ، وایرد و دیگران منتشر کرده است. او به عنوان مدیر شبکه برای شبکه روزنامه نگاری Solutions ، کارگاه هایی را برگزار می کند ، استراتژی را هدایت می کند و یک برنامه راهنمایی را در میان سایر مسئولیت ها مدیریت می کند. جولیا اصول روزنامه نگاری متمرکز بر راه حل ها و نقش سازمان خود را توضیح خواهد داد. او همچنین نکاتی را در مورد ایجاد و ارائه ایده های داستانی عالی و ایجاد روایتی جذاب ارائه خواهد کرد.

مریل دیویدز لاندو نویسنده رمان نویس و روزنامه نگار مستقل است که سلامت ، علم ، تغییرات آب و هوایی ، والدین و موضوعات مورد علاقه عمومی را پوشش می دهد. او اخیراً مقاله ای در ستون “تعمیرات” نیویورک تایمز منتشر کرده است.

سارا کوون یک روزنامه نگار مستقل در زمینه مراقبت های بهداشتی است که چندین مقاله روزنامه نگاری با تمرکز بر راه حل ها ، که در Health Issues ، The Los Angeles Times و نشریات دیگر منتشر شده است ، نوشته است.

Kwon و Landau هر دو بینش خود را در مورد ایجاد ایده های داستانی و همچنین محل ارائه چالش های خاص این نوع گزارش ارائه خواهند داد.

با خیال راحت سوالات خود را از قبل از من بپرسید. پخش اینترنتی ضبط می شود و پیوند در وب سایت AHCJ ارسال می شود.دیدگاهتان را بنویسید