واکسیناسیون کووید به عنوان دستورالعمل برای کارکنان مدارس دولتی نیویورک افزایش می یابد


از روز دوشنبه ، همه کارکنان مدارس دولتی نیویورک باید اولین دوز واکسن COVID-19 را تزریق کنند ، که باعث افزایش قابل توجه واکسیناسیون در بین مربیان می شود. مقامات گفتند 18000 کارمند در 10 روز گذشته واکسینه شده اند.

در حال حاضر ، 95 درصد از تقریبا 148000 کارمند اداره آموزش و پرورش حداقل یک ضربه دریافت کرده اند.

پس از اجرایی شدن دستور کارکنان مراقبت های بهداشتی در هفته گذشته ، شهر شاهد افزایش مشابهی در واکسیناسیون بود. در یک کنفرانس مطبوعاتی صبح ، شهردار بیل دی بلاسیو از فرمانداران و شهرداران کشور خواست که از این روش پیروی کنند. وی گفت: “این دستورات را سرجای خود قرار دهید.” “آنها کار میکنند.” میگل کاردونا ، وزیر آموزش و پرورش ایالات متحده به مدت کوتاهی به کنفرانس مطبوعاتی پیوست تا نیاز واکسن شهر را ستود. او گفت: “شما درست کار می کنید.”

بسیاری از والدین دستور واکسن را تشویق کرده اند و می گویند این امر باعث می شود که آنها نسبت به اعزام فرزندان خود به مدرسه احساس امنیت بیشتری کنند. میشا پورتر ، صدراعظم مدارس گفت: “این بدان معناست که حباب ایمنی در اطراف کودکان ما وجود دارد.”

اما این دستور همچنین باعث ایجاد ناآرامی می شود. هنوز هزاران کارمند اداره آموزش و پرورش هستند که واکسینه نشده اند و از ورود به ساختمان ها منع شده اند. هفته هاست که مدیران نسبت به کمبود نیرو هشدار می دهند. روز دوشنبه ، هزاران نفر جانشین و کارکنان دفتر مرکزی در کلاس های درس مستقر شدند. مدیران متعدد گفتند که آنها می توانند مدارس خود را با حداقل اختلال کار کنند. اما تلاش برای پوشش کلاسها باعث شد معلمان موضوعات ، نمرات و گروههای خارج از مجوز خود را تدریس کنند.

جنی اوتینگر ، هماهنگ کننده آموزشی در برانکس که مربیان 3K و پیش دبستانی است ، به کلاس درس آموزش ویژه کلاس هفتم منتقل شد ، جایی که قرار بود ریاضی تدریس کند. اما او گفت که برای تحصیلات ویژه یا ریاضی مجوز ندارد.

او گفت: “این برای کودکان به طور ایده آل انجام نشد.” “همه معلمان باید واکسینه شوند اما باید یک فرد واجد شرایط در محل خود داشته باشند [to replace those who are not]به کودکان به ثبات زیادی احتیاج دارند ، به ویژه پس از یک سال عدم حضور در کلاس درس. “

اوتینگر گفت: “با وجود اینکه با هدف موافقم ، از اجرای آن راضی نیستم.”

یکی از والدین ، ​​که خواست نامش فاش نشود ، گفت مهد کودک او مبتلا به اوتیسم صبح امروز نزد معلم جدیدی قرار گرفت و چند ساعت بعد به کلاس دیگری رفت. او گفت که اکنون با یک سازمان غیرانتفاعی برای شناسایی گزینه های مدرسه خصوصی برای فرزندش کار می کند. “نگران کننده است که مدارس نمی توانند حمایت مورد نیاز خود را به ویژه برای کودکان با نیازهای ویژه دریافت کنند. قرار دادن کارکنان بدون مجوز در کلاسهای درس با کودکان [with] نیازهای شدید نه تنها خطرناک بلکه کاملاً سهل انگاری است. “

شهردار دو بلاسیو بارها و بارها گفته است که هزاران نفر جایگزین آماده کار هستند – بیش از 9000 معلم و 5000 حرفه ای – و شهر قصد دارد برای ترغیب آنها به گرفتن این مزد ، مبلغ اضافی به آنها پرداخت کند. اما چندین مدیر به WNYC/Gothamist گفتند که آنها حتی قبل از اجرایی شدن دستور واکسن ، در تأمین امنیت مشترکان مشکل داشته اند.

مدیران همچنین در مورد کمبود کارکنان غیر آموزشی ، از جمله عوامل ایمنی مدارس و کارگران کافه تریا که میزان واکسیناسیون کمتری داشته اند ، هشدار داده اند. از روز دوشنبه ، حدود 84 درصد از عوامل ایمنی مدارس تیراندازی کرده بودند ، اما مدارسی که معمولاً چندین مامور ایمنی در حال انجام وظیفه خود هستند ، ممکن است امروز تعداد کمتری داشته باشند. با این حال ، پورتر گفت که اداره آموزش اطمینان داده است که همه مدارس از امنیت برخوردار هستند. او گفت: “ما کارکنان را که در ساختمان های مدرسه کار نمی کردند به داخل ساختمان های مدرسه کشاندیم.”

بیش از 500 کارمند از خوابگاه های پزشکی یا مذهبی برخوردار شدند ، به این معنی که آنها همچنان حقوق می گیرند ، اما باید در خارج از مدرسه کار کنند. سایر کارمندانی که واکسن نمی زنند باید مرخصی بدون حقوق بگیرند – و می توانند بیمه درمانی خود را حفظ کنند – یا می توانند استعفا دهند. شهردار دو بلاسیو گفته است که او مشتاق اخراج افراد نیست ، او می خواهد که آنها واکسینه شوند و در صورت انجام این کار ، آنها می توانند به کار خود بازگردند.

به مدارس دستور داده شد که کارمندانی با لیستی از کارگرانی که نمی توانند وارد خانه شوند ، در خانه داشته باشند ، اگرچه اگر این کارکنان در آخر هفته واکسیناسیون کرده و مدارک لازم را نشان دهند ، می توانند وارد ساختمان شوند. پورتر گفت: “مردم صبح امروز با کارت های واکسن حاضر می شوند.” دو بلاسیو با اشاره به تأثیر دستورات در جاهای دیگر ، گفت که او همچنین انتظار دارد که کارکنان بیشتری به زودی عکس بگیرند و به سر کار بازگردند.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید