هجده بازیکن NBA به اتهام طرح کلاهبرداری در بیمه دستگیر شدند


دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک روز پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA به اتهام کلاهبرداری از برنامه مزایای لیگ بسکتبال دستگیر شدند.

دادستان فدرال گفت که گروه جانبازان NBA تقریبا 4 میلیون دلار فاکتورهای دروغین برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی ارائه کردند که هرگز دریافت نکرده اند. بر اساس کیفرخواست ، بین 2017 تا 2020 ، این صندوق تقریباً 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرد.

ظاهراً این طرح توسط ترنس ویلیامز تنظیم شده بود ، زمانی که امیدوار کننده در نیوجرسی نتز بود ، که بعد از چهار سال لیگ را ترک کرد.

از جمله متهمان شناخته شده می توان گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن را نام برد که هر دو در تیم قهرمانی سلتیکس NBA 2008 بازی کردند.

آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون بازیکنان سابق نتز به همراه سباستین تلفیر ، ستاره دبیرستان نیویورک و پسر عموی استفون ماربری نیز بازداشت شدند. نام آنتونی آلن ، یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز در ازای ارائه فاکتورهای متقلبانه برای خدماتی مانند جراحی دندان و ویزیت های کایروپراکتیک ، 230 هزار دلار از بازیکنان بازپرداخت دریافت کرده است. دادستان ها گفتند که این طرح مبلغ 320،000 دلار به برخی از بازیکنان پرداخت کرده است.

این طرح پس از آنکه دادستان های فدرال تأیید کردند که برخی از بازیکنان در زمانی که ظاهراً در قرارهای پزشکی و سلامتی حضور داشتند ، خارج از کشور بودند ، کشف شد.

به گفته دادستان ، برخی از بازیکنان فاکتورهایی ارائه می دهند که نشان می دهد آنها در دندانهای مشابه در همان تاریخ دندانپزشکی مشابهی داشته اند.

به گفته آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده ، حداقل 16 نفر از متهمان از صبح پنجشنبه در بازداشت بودند. Telfair در دادگاه نیویورک ارائه می شود ، در حالی که انتظار می رود بقیه در سایر حوزه های قضایی ظاهر شوند.

اشتراوس گفت: “آنها باید به خاطر نقض فاحش قانون خود پاسخگو باشند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان وکیل مدافع آنها را دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید