نیویورک برای بهبود طراحی و قوانین غذاخوری در فضای باز کمک شما را می خواهد


تقریباً 12000 رستوران تا به امروز در برنامه رستوران های باز شهر شرکت کرده اند ، این طرح از خیابان های باز است که به رستوران ها و کافه ها اجازه می دهد از فضای خیابان برای ساختارهای غذاخوری در فضای باز استفاده کنند. در حالی که به نظر می رسد اکثر نیویورکی ها تغییرات چشم انداز شهری ما را با آغوش باز پذیرفته اند-یک نظرسنجی نشان داد که دو سوم نیویورکی ها فکر می کنند که شهر “حق داشت خیابانهای خود را به روی اتومبیلها ببندد و آنها را برای عابران پیاده و رستورانها باز کند”-بسیاری اعتقاد بر این است که هنوز فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد. و با توجه به اینکه خیابانهای باز و شاخه های مختلف آن به بخشهای دائمی چشم انداز نیویورک تبدیل شده اند ، شهر دقیقاً بر روی آن کار می کند.

دپارتمان برنامه ریزی شهری (DCP) و دپارتمان حمل و نقل (DOT) این هفته اعلام کردند که یک فرایند مشارکت عمومی را برای بهبود طرح ها و قوانین مربوط به چیدمان دائمی غذاخوری در فضای باز آغاز می کنند.

هانک گاتمن ، کمیسر DOT گفت: “رستوران های باز نه تنها به نجات صنعت رستوران های مشهور نیویورک در جهان کمک کرد ، بلکه نشان داد که چگونه می توانیم بصورت پویا از نمای خیابان خود تجسم کنیم.” “توسعه دستورالعمل های طراحی تضمین می کند که این برنامه اضطراری می تواند به یک قسمت دائمی شهر ما تبدیل شود و رستوران ها را در جوامع ما قرار دهد تا این برنامه به شکوفایی خود ادامه دهد.”

در حالی که رستوران های باز تحت فرمان اجرایی اضطراری توسط شهردار بیل دی بلاسیو در سال 2020 در بحبوحه همه گیری وضع شد – شهردار گفته است که این برنامه به نجات حدود 100000 شغل کمک کرده است – شهر و قانونگذار در حال حاضر مشغول کار پیچیده تری هستند. دائمی شدن آن این شامل یک اصلاح متن منطقه ای است که بسیاری از رستوران داران از آن حمایت می کنند (در حال حاضر در بازبینی عمومی است) که محدودیت های جغرافیایی مکان کافه های پیاده رو را حذف می کند.

همانطور که DOT ​​بیان می کند ، تلاش مردم برای تعیین نحوه “بهترین ترکیب این تنظیمات جدید در محیط پیچیده خیابانهای نیویورک” است. این اطلاعات از طریق میزگردهای حضوری و از راه دور طی شش ماه آینده ارائه می شود-برنامه این رویدادها در وب سایت DOT و NYC Engage فهرست خواهد شد-که با انتشار دستورالعمل های جدید طراحی تا بهار 2022 به پایان می رسد.

یدانیس رودریگز ، عضو شورا ، رئیس کمیته حمل و نقل گفت: “موفقیت این برنامه باید ما را تشویق کند تا به کاوش و توسعه طرح هایی که به نیویورکی ها در بازپس گیری خیابان ها کمک می کند ، ادامه دهیم.” “از طریق این فرایند مشارکت عمومی ، امیدوارم بتوانیم بحث در مورد چگونگی بهبود برنامه رستوران های باز را ادامه دهید. ما باید اطمینان حاصل کنیم که در حال انجام اقدامات لازم برای مشاغل کوچک واقع در مناطق بیرونی هستیم. “

بیشتر بخوانید: چگونه شهردار بعدی نیویورک برنامه خیابان های باز ما را بهبود می بخشد؟

البته در حال حاضر مجموعه ای از قوانین برای غذا خوردن در فضای باز وجود دارد – باید مسیر مشخصی برای عبور عابران پیاده وجود داشته باشد ، هیچ سازه ای را نمی توان به پیاده رو متصل یا در پیاده رو سوراخ کرد ، هیچ ساختاری نمی تواند درخت را بپوشاند یا لمس کند ، شما می توانید مانع از شیرآلات آتش نشانی یا علائم خیابان و غیره شوید. برخی از مردم محلی از ساختارهای بیرونی که بر مسائل مربوط به کیفیت زندگی در محله های خود تأثیر می گذارد شکایت کرده اند و DOT می گوید مقررات جدید شامل قوانین بیشتر و بودجه جدیدی برای اجرا خواهد بود.

از جمله مناطق اصلی که شهر به دنبال بازخورد است ، چگونگی تقویت تعاملات ایمن بین مسافران ، رانندگان ، دوچرخه سواران و عابران پیاده است. آنها همچنین می خواهند انطباق ADA را افزایش داده و تعداد سکوها و سطح شیب دار را افزایش دهند.

آنها همچنین به دنبال بهبود انواع سازه های مجاز هستند – در حال حاضر ، سوله های موجود می توانند طیف وسیعی از سبک را شامل شوند ، انواع عناصر طراحی را در خود جای دهند ، دارای ویژگی های اضافی ناامن مانند “عرشه سقف” و برخی از آنها کاملاً چشم نواز هستند. به نگاهی به برخی از سازه های ناهار خوری در فضای باز برنده جایزه شهر می تواند راهی برای ایجاد ظاهر یا استانداردی متحد برای آنها باشد.

اندرو ریگی ، مدیر اجرایی اتحادیه مهمان نوازی نیویورک می گوید ، در نهایت ، این امر مربوط به یافتن تعادل قوانین است که برای خیابان های شهر “استاندارد ، پایدار و دگرگون کننده” خواهد بود. از آنجا که این چیزی نیست که هیچ کس در صنعت بخواهد آن را از دست بدهد: “من از منظر رستوران می دانم که این غذا فوق العاده محبوب است و بسیار مهم است.” “و با اندازه گیری افرادی که در خارج از منزل در پنج منطقه غذا می خورند ، بسیار محبوب است.”

دیدگاهتان را بنویسید