نیوآرک در زمان رکورد ، حذف لوله سربی را به پایان می رساند


نیوآرک به هدف خود برای تعویض هر لوله سربی که آب را به خانه ها در بزرگترین شهر نیوجرسی پمپ می کند ، نزدیک می شود. تا کنون ، آنها موفق به دستیابی به یک رکورد شده اند: جایگزینی بیش از 22000 خط سرویس سربی با لوله های مسی.

مقامات شهری می گویند تمام خطوط سرویس دهی سربی شناخته شده-لوله هایی به اندازه شیلنگ باغ که خطوط آب زیرزمینی را به خانه ها متصل می کند-حذف شده است. در دو هفته آینده ، خدمه ساختمانی مجدداً بررسی می کنند تا مطمئن شوند خطوط خدمات علامت گذاری شده به عنوان جایگزین شده یا “بدون سرب” در سوابق شهر واقعاً بدون سرب هستند. آنها در حال حاضر 1000 لوله دیگر برای بررسی مجدد دارند.

“بگویید سوابق می گویند شما سرویس سرپرستی ندارید. خب ، آن صاحب خانه ، آن ساکن ، مضطرب هستند. ” فقط یک دقیقه طول می کشد تا حفاری و تأیید و به آنها نشان دهیم که چرا لوله آنها را تعویض نمی کنیم. “

عادیم گفت که کل پروژه تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از آغاز پیشرفت پروژه در شهر ، تکمیل خواهد شد. این دستاورد تاریخی سالها پس از انفجار بحران آب شهر و مقایسه آن با فلینت ، میشیگان به دست می آید.

در حال حاضر ، نیوآرک تعویض لوله های سربی خود را قبل از فلینت به پایان می رساند و از او به عنوان یک مدل استقبال می شود – حتی توسط شدیدترین منتقدانش.

اریک اولسون از شورای دفاع از منابع طبیعی ، گروهی که در سال 2018 از نیوارک شکایت کرد ، گفت: “آنها به سرعت هزاران خط خدمات سربی را جایگزین کرده و این کار را در یک بازه زمانی بسیار سریعتر از بسیاری از مکانهای دیگر انجام داده اند.” بیش از سطح سرب بالا گروه محیط زیست در اوایل امسال با این شهر مستقر شد. گروه جدید ، متشکل از مربیان نیوآرک ، نیز بخشی از این دعوی بودند و در پاسخگویی شهر به ساکنان آن و آموزش مردم در مورد خطرات سرب کلیدی بودند.

سه کارگر ساختمانی در حال تعویض لوله ها در خیابان ایستاده اند

خدمه ساختمانی در ژیلت محل در نیوآرک 30 سپتامبر 2021 کار می کنند تا خط خدمات سربی را با مس جایگزین کنند.

فلش

خدمه ساختمانی در ژیلت محل در نیوآرک 30 سپتامبر 2021 کار می کنند تا خط خدمات سربی را با مس جایگزین کنند.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای مادران باردار و رشد کودکان مضر است. در حالی که هیچ مقدار سرب ایمن نیست ، دولت فدرال سطح مجاز آب آشامیدنی را تعیین می کند که تاسیسات آب نمی تواند از آن تجاوز کند. سالانه بیش از 4000 کودک مبتلا به مسمومیت با سرب در نیوجرسی تشخیص داده می شوند ، بیشتر از طریق خوردن رنگ سرب.

نیوآرک در ابتدا قرار بود طی 10 سال خطوط اصلی خدمات خود را جایگزین کند ، اما در سال 2019 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده موظف شد شهر را به هزاران نفر از ساکنان آب بطری توزیع کند. همانطور که نیوآرک در سرتیتر خبرهای ملی قرار گرفت و سطح سرب در آب همچنان بالا رفت ، مقامات شهرستان اسکس وارد عمل شدند و موافقت کردند که 120 میلیون دلار از طرف شهر برای تسریع برنامه جایگزینی سرب متعهد شود. این بدهی با قرارداد اجاره بین بندر و نیوآرک جبران می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین حکمی را تصویب کرد که به خدمه ساختمانی اجازه می داد بدون اجازه صاحب ملک به خطوط خدمات اصلی در املاک خصوصی دسترسی داشته باشند و نیازی به تعقیب مالکان غایب در شهری که سه چهارم ساکنان خانه خود را اجاره می کنند ، نبود.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد تا از پول عمومی برای تأمین مالی کار در املاک خصوصی استفاده کند. خطوط خدمات اصلی در نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است اما این شهر لوله ها را به صورت رایگان تعویض می کند.

اولسون می گوید: “در جایی که اراده سیاسی وجود دارد و به ویژه جایی که بودجه وجود دارد ، می توان هزاران خط خدمات سربی را خیلی سریع و کارآمد جایگزین کرد.”

“شما باید وارد جامعه شوید ، همه خطوط خدمات اصلی را خیابان به خیابان جایگزین کنید. وقتی تجهیزات و پرسنل را در اختیار دارید ، بسیار کارآمدتر است ، هزینه بسیار کمتری برای هر خانوار دارد و می توانید به سرعت آن را انجام دهید. و این واقعاً یکی از درس های کلیدی نیوآرک است. “

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی امسال قانونی را امضا کرد که طی 10 سال آینده تأسیسات آب مجبور به جایگزینی همه خطوط خدمات اصلی در ایالت می شود. انجمن کارهای آب آمریکا تخمین می زند که 350،000 خط سرویس اصلی در این ایالت وجود دارد که پنجمین خط در این کشور است. جدیدترین موجودی موجود توسط سیستم های آب به اداره حفاظت محیط زیست نیوجرسی نشان می دهد که حداقل 167354 لوله شناخته شده وجود دارد که باید تعویض شوند. این حدود 14 درصد از 1.2 میلیون لوله موجودی است.

اما نزدیک به 1.1 میلیون از مواد ناشناخته ، حدود 85 درصد از کل لوله ها هستند.

ادیم گفت که نیوآرک یک موجودی قوی دارد که به شهر اجازه می دهد بلافاصله بلوک به بلوک حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به ابتکار استخدام محلی تبدیل کرد. وی گفت: از 600 شغل ایجاد شده ، 250 نفر استخدام محلی و 85 نفر قبلاً ساکن بیکار بودند.

او گفت: “ما همچنین مشاغل مادر و پاپ داشتیم که می توانستند مواد لازم را تهیه کنند … همه چیزهایی که به اقتصاد محلی کمک می کند.”

نتایج آزمایشات دولتی نشان می دهد که سطح سرب نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر نرفته است. این شهر همچنین میلیون ها دلار در بهبود زیرساخت های تصفیه خانه Pequannock که آب را به نیمی از شهر پمپ می کند ، همراه با شهرهای همسایه مانند بلویل ، بلومفیلد و ناتلی

برای مارگاریتا ریس ، ساکن نیوآرک ، دیدن خدمه ساختمانی در خیابان او و در سراسر شهر به او کمک کرده است که اعتماد خود را دوباره جلب کند.

او در حالی که منتظر کارگران ساختمانی بود تا خط سرویس خود را بررسی کنند ، گفت: “امیدوارم خدا بتواند دوباره آن را بنوشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید