‘نمایش پخت بزرگ بریتانیا’ تاثیرگذارترین واقعیت نمایشی در دهه گذشته است


وقتی سری جدید Hulu را می گذارم دوازده بیکر به تازگی ، من با احساس قریب به اتفاق دژاوو برخورد کردم. بازیگر طنز تامرا موری-هاسلی و سرآشپز معروف بیل یوسس گروهی از نانوا را در یک مسابقه بیرونی شیرین ، رنگ پاستلی و با ساختارهای چادر مانند و لحظات حس خوب با یکدیگر روبرو کردند. من تعجب کردم که آیا به نوعی با نسخه آمریکایی آن برخورد کرده ام نمایش بزرگ پخت بریتانیا، قبل از به یاد آوردن ، ABC به معنای واقعی کلمه قبلاً داشته است نمایش بزرگ پخت آمریکاییبه و بی بی سی خود بسیار واضح است Bake Off اسپین آف با بازی مری بری تماس گرفت بهترین آشپز خانگی بریتانیابه

نمایش بزرگ پخت بریتانیاتأثیر آن در Food TV آنقدر زیاد است که نمایش پخت جدید Netflix با معماری ، پخت غیر ممکن، دارای یک آلوم – اندرو اسمیت – به عنوان میزبان و داور است. نادیه حسین ، چتنا ماکان و روبی تندو تنها تعدادی از آنها هستند نمایش بزرگ پخت بریتانیا افراد برجسته ای که پس از گذراندن وقت خود در چادر ، در دنیای غذا شهرت پیدا کردند.

با این حال ، فقط مسابقات پخت نیست که از آنها الهام گرفته است نمایش بزرگ پخت بریتانیافرمول ، استعداد یا حالت. مسابقه صنایع دستی NBC ساختنش، مسابقه دمیدن شیشه نتفلیکس دمیده دور، HBO Max’s سفال بزرگ پرتاب شود، و حتی فصل های اخیر Bravo’s باند پروژه و سرآشپز برتر به وضوح از ضربه بین المللی حذف شده است. (دو مورد اخیر فصلی جدید را در فصول اخیر نشان داده اند که در آن شرکت کنندگان از یکدیگر به شکلی GBBS حمایت می کنند تا در پشت صحنه های خشن سال های اولیه این نمایش نقش داشته باشد.)

چه دوستش داشته باشی و چه از آن متنفر باشی ، نمایش بزرگ پخت بریتانیا ممکن است تاثیرگذارترین رئالیتی شو در دهه گذشته باشد. و هیچ میزبانی جدید ، داوری ناامید کننده یا بحث برانگیز نمی تواند آن را از سریال دور کند.

مرد بزرگ نمایشگاه پخت بریتانیا با فنجان چای
عکس: Netflix

نمایش بزرگ پخت بریتانیا اولین بار در انگلستان (به عنوان بریتانیای بزرگ پخت می شود) در سال 2010 و حدود پنج سال بعد ، در رادار American Anglophiles در PBS و پخش در Prime Video ظاهر شد. حس متمدنانه این نمایش باعث شد بلافاصله از سایر نمایش های مسابقه آشپزی متمایز شود. همانطور که شش سال پیش نوشتم: “برخلاف بسیاری از نمایش ها در ژانر خود ، نمایش بزرگ پخت بریتانیا در آشپزخانه سرآشپز وحشتناک ترسناک صورت نمی گیرد. در عوض ، همه چیز در یک چادر زیبا ، مملو از تجهیزات مدرن و آشپزخانه با رنگ پاستل ، در وسط یک باغ زرق و برق دار انگلیس فرو می ریزد … شرکت کنندگان در مسابقه فقط برای برنده شدن نیستند ، اینجا هستند ، برای اینکه واقعاً دوست پیدا کنید … به جای ضربات چاقو معمولی که در تلویزیون واقعیت می بینیم ، شرکت کنندگان از یکدیگر حمایت می کنند و وقتی اوضاع خراب می شود ، وارد میدان می شوند. “

آنچه در سال 2015 انقلابی به نظر می رسید – این که کسی بتواند مسابقه ای را در مسابقه پخت و پز تهیه کند که از نظر ماهیت مهربان و اعتیاد آور بود زیرا از نظر زیبایی آرامش بخش – تقریباً در سال 2021 کلیشه ای است. اولین تقلیدکنندگان موفقیت نمایش نسبتاً ارگانیک بودند. Love Productions ، تیم پشت نمایش بزرگ پخت بریتانیا ، آن را دنبال کرد با سفال بزرگ پرتاب شود و (جریان غیرممکن در ایالات متحده !!!!)* زنبور دوخت عالی بریتانیاییبه به طور طبیعی ، نسخه های خارجی موفقیت آنها به زودی در سراسر جهان پخش شد. وقتی بی بی سی تمدید نکرد نمایش بزرگ پخت بریتانیا، این سریال منحصر به فرد در شبکه 4/Netflix شد و بی بی سی آنچه را که امیدوار بود جانشین دوست داشتنی باشد ، راه اندازی کرد ، بهترین آشپز خانگی بریتانیا. (این…خوب. در فصل 2 بسیار بهتر است ، اما به سختی می توان از نسخه اصلی استفاده کرد.)

مت در حال دست دادن یورگن در نمایش بزرگ پخت بریتانیا
عکس: Netflix

هر چند به زودی ، نمایش بزرگ پخت بریتانیاانرژی احساسی بسیار محبوب تقریباً در تمام مسابقات واقعیت نفوذ کرده بود. Masterchef Junior ظاهراً جایگاه اصلی را در تعصب گرفت. شبکه غذا هنوز سرآشپزهای سخت پخته را در برابر یکدیگر قرار می دهد ، اما مانند مسابقات با موضوع تعطیلات و آشپزهای دوستانه مانند بابی فلای را شکست دهید برترین پادشاهی کرد در حال حاضر تماشای هیچ مسابقه واقعیت مسابقه و ندیدن آن دشوار است نمایش بزرگ پخت بریتانیامهر در جایی در ترکیب است. مسابقه کشیدن ممکن است ما را به کتابخانه ببرد ، اما به نظر می رسد ستاره های ماندگار با هم دوست هستند. ساختنش به معنای واقعی کلمه است نمایش بزرگ پخت بریتانیا، اما صنایع دستی بهترین قسمت از جزیره عشق یا دایره آیا تماشای داغی های گنگ … دوست می شود؟ حتي موانع واقعي نيز مانند برنامه هاي واقعي نشان مي دهد طبقه گدازه است آنقدرها که مفهوم آن اجازه می دهد سخت یا بد نیست.

شاید ما به عنوان یک فرهنگ مهربان تر شده ایم ، هرچند به عنوان فردی که در رسانه های اجتماعی زندگی می کند ، مطمئن نیستم که این درست باشد. اما آنچه غیرقابل انکار است این است که نمایش بزرگ پخت بریتانیا تأثیر بسزایی در نحوه مشاهده ما از دنیای تلویزیون های واقعیت داشته است. زمانی که ژانری در مورد مراقبت از زندگی خصوصی افراد یا پاداش دادن به شخصیت های سخت گیر ساخته شده بود ، اکنون تلویزیون تلویزیونی پر از نمایش هایی است که انسانیت ما را تأیید می کند. ما انتظار شرکت کنندگان در مسابقه اکنون به یکدیگر کمک می کنند و می خواهند بازیکنان با یکدیگر دور هم جمع شوند. طبیعی است که در چادر نمایش بگذارید. می بینیم نمایش بزرگ پخت بریتانیا آلوم به عنوان متخصص در صنعت خود.

که نمایش بزرگ پخت بریتانیانرمی در حال حاضر همه جا زمانی انحرافی در تلویزیون های واقعی بود که نشان می دهد این نمایش چقدر بازی را برای همیشه تغییر داده است. آن ، و تمام نیمکت های پاستلی لعنتی در چادرهای بیرونی.

*به عنوان یک فاضلاب جدید ، من به ویژه در این مورد مشتاق هستم!

تماشا کردن نمایش بزرگ پخت بریتانیا در نتفلیکس

دیدگاهتان را بنویسید