نحوه ساختن استخوان های سالم به طور طبیعی – هیدولومی


برای حفظ ساختار سالم استخوان بسیار مهم است. در دوران کودکی ، نوجوانی و اوایل بزرگسالی ، مواد معدنی در استخوان های شما ادغام می شوند. شما در 30 سالگی به حداکثر توده استخوانی خود رسیده اید.

در صورتی که توده استخوانی کافی در این مرحله ایجاد نشود یا اگر در مراحل بعدی از دست دادن استخوان رخ دهد ، خطر ابتلا به استخوان های ضعیفی وجود دارد که به راحتی می شکنند.

خوشبختانه بسیاری از شیوه های غذا خوردن و شیوه زندگی می تواند به شما در ساختن استخوان های سالم کمک کرده و با افزایش سن آنها را قوی نگه دارد.

در اینجا ده تکنیک طبیعی برای تقویت استخوان ها آورده شده است.

سبزیجات ، سبزیجات ، سبزیجات !!

سبزیجات برای سلامت استخوان ها بسیار مفید هستند. آنها منبع خوبی از ویتامین C هستند که به ترویج تشکیل سلول های استخوان ساز کمک می کند. علاوه بر این ، برخی تحقیقات نشان می دهد که خواص آنتی اکسیدانی ویتامین C ممکن است به محافظت از سلول های استخوانی در برابر آسیب کمک کند. همچنین به نظر می رسد سبزیجات تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهند.

میزان کلسیم و سایر مواد معدنی موجود در استخوان ها با تراکم استخوان اندازه گیری می شود. تراکم استخوانی پایین هم مشخصه استئوپنی (توده استخوانی کم) و هم پوکی استخوان (استخوان های شکننده) است.

تمرینات قدرتی و قدرتی را انجام دهید

انواع خاصی از ورزش ها می توانند به توسعه و حفظ استخوان های قوی کمک کنند. تمرینات تحمل وزنه یا تاثیر زیاد ، که باعث تشکیل استخوان جدید می شود ، یکی از بهترین فعالیت های سلامت استخوان است.

نشان داده شده است که این نوع فعالیت باعث افزایش میزان استخوان در طول سالهای اوج رشد استخوان در کودکان ، از جمله افرادی که مبتلا به دیابت نوع 1. هستند ، می شود.

مطمئن شوید پروتئین کافی دریافت می کنید

خوردن پروتئین کافی برای حفظ سلامت استخوان ها بسیار مهم است. در حقیقت ، پروتئین ها تقریبا نیمی از کل توده استخوانی را تشکیل می دهند. طبق مطالعات ، مصرف کم پروتئین ، جذب کلسیم را کاهش می دهد و می تواند میزان تولید و شکست استخوان را تغییر دهد.

با این حال ، این نگرانی وجود دارد که رژیم های سرشار از پروتئین کلسیم را از استخوان ها تخلیه می کند تا افزایش اسیدیته خون را جبران کند.

در طول روز غذاهای غنی از کلسیم مصرف کنید

کلسیم مهمترین ماده معدنی برای سلامت استخوان است و یک ماده معدنی است که بیشتر استخوان های شما را تشکیل می دهد. از آنجا که سلولهای قدیمی استخوان دائما در حال تجزیه شدن هستند و سلولهای جدید جایگزین آنها می شوند ، مصرف کلسیم باید روزانه برای حفظ شکل و استحکام استخوان انجام شود.

مطمئن شوید که ویتامین D و ویتامین K کافی دریافت می کنید.

ویتامین D و ویتامین K برای رشد استخوان ها قوی هستند. ویتامین D نقش های متعددی در سلامت استخوان ها دارد ، از جمله کمک به جذب کلسیم. برای محافظت در برابر پوکی استخوان ، پوکی استخوان و سایر مشکلات استخوانی ، سطح خون حداقل 30 نانوگرم در میلی لیتر توصیه می شود.

در واقع ، مطالعات نشان داده است که کودکان و بزرگسالان با سطح ویتامین D پایین ، تراکم استخوان را کاهش داده و نسبت به افرادی که سطح کافی دارند ، مستعد از دست دادن استخوان هستند.

کلاژن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

اگر به دنبال راهی برای افزایش سطح کلاژن خود هستید ، از مکمل کلاژن استفاده کنید. اگرچه در حال حاضر تحقیقات زیادی در مورد این موضوع انجام نشده است ، اما شواهد اولیه نشان می دهد که مکمل های کلاژن ممکن است به سلامت استخوان ها کمک کند.

کلاژن فراوان ترین پروتئین در استخوان ها است. گلیسین ، پرولین و لیزین آمینو اسیدهایی هستند که به ساخت استخوان ها ، ماهیچه ها ، رباط ها و سایر بافت ها کمک می کنند. هیدرولیزات کلاژن ، که اغلب به عنوان ژلاتین شناخته می شود ، از استخوان حیوانات گرفته شده است. سالهاست که از آن برای درمان ناراحتی مفاصل استفاده می شود.

اگرچه بیشتر مطالعات بر تأثیر کلاژن بر بیماریهای مفصلی مانند آرتریت متمرکز شده اند ، اما به نظر می رسد که این ماده برای سلامت استخوان ها نیز مفید است.

منیزیم و روی را در رژیم غذایی خود قرار دهید

کلسیم معدنی تنها ضروری برای سلامت استخوان ها نیست. موارد دیگر مانند منیزیم و روی نیز نقش دارند.

منیزیم به تبدیل ویتامین D به فرم فعال کمک می کند ، که به جذب کلسیم کمک می کند.

روی یک ماده معدنی کمیاب است که به دنبال آثار آن می گردد. این به معدنی شدن استخوان های شما کمک می کند. روی همچنین به ساخت سلول های استخوان ساز کمک می کند و از تجزیه بیش از حد استخوان جلوگیری می کند. مکمل های روی در مطالعاتی اثبات شده است که به رشد استخوان در کودکان و حفظ تراکم استخوان در افراد مسن کمک می کند.

وزن سالم و پایدار را حفظ کنید

حفظ وزن سالم ، علاوه بر مصرف غذای خوب ، می تواند به سلامت استخوان ها کمک کند. به عنوان مثال ، اضافه وزن ، خطر ابتلا به پوکی استخوان و پوکی استخوان را افزایش می دهد.

این امر به ویژه در زنان یائسه که خاصیت استروژن را برای تقویت استخوان ها از دست داده اند صادق است. در حقیقت ، در این محدوده سنی ، کمبود وزن علت اصلی کاهش تراکم استخوان و از دست دادن استخوان است.

بر اساس برخی تحقیقات ، چاقی می تواند کیفیت استخوان را بدتر کرده و میزان شکستگی را به دلیل استرس ناشی از اضافه وزن افزایش دهد.

سلامت استخوان در طول زندگی امری حیاتی است

استخوان
منبع: Pinterest

از طرف دیگر ، افراد تمایل دارند استخوان های سالم را طبیعی تلقی کنند ، زیرا علائم اغلب تا پیشرفت استخوان ظاهر نمی شوند. علاوه بر این ، این استراتژی ها همچنین می توانند به بهبود آسیب های استخوانی در نتیجه تصادفات یا جراحات کمک کنند. اگر تصادف کردید ، با وکیل تصادفات بیکرزفیلد خود صحبت کنید تا در جبران هرگونه ضرر و شروع روند بهبودی به شما کمک کند. درمان همراه با مراقبت اضافی می تواند به سرعت بهبود کمک کند.

خوشبختانه رژیم های غذایی و شیوه های زندگی مختلفی وجود دارد که می تواند به توسعه و حفظ استخوان های سالم کمک کند و شروع آن هرگز زود نیست.

دیدگاهتان را بنویسید