مورد تقویت کننده SOVID-19 مدرن: طبق یک مطالعه جدید ، محافظت از واکسن آن پس از 12 ماه 36 درصد کاهش می یابد.


مطالعات واکسن سازان SOVID-19 و مقامات بهداشت عمومی مدتی است که نشان می دهد حفاظت ارائه شده توسط واکسن ها با گذشت زمان کاهش می یابد. در مطالعه جدیدی که در 15 سپتامبر بر روی سرور چاپ چاپ شد – این مطالعه هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است – محققان Moderna که یکی از دو واکسن mRNA علیه Covid -19 (دیگری از Pfizer -BioNTech است) را تهیه می کنند ، گزارش می دهند که افراد واکسینه شده اند. در هشت ماه گذشته نسبت به موارد واکسینه شده در یک سال قبل ، 36 درصد کمتر عفونت های پیشرفتی داشته اند.

این نشان می دهد که ایمنی ناشی از واکسن احتمالاً بلافاصله پس از دریافت دو دوز توصیه شده از واکسن به بالاترین حد خود می رسد و پس از آن شروع به کاهش می کند. واکسن مدرن مجوز اضطراری (EUA) را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده در دسامبر 2020 دریافت کرد. FDA در حال حاضر در حال بررسی درخواست شرکت برای تأیید کامل ضبط است.
[time-brightcove not-tgx=”true”]

آخرین داده ها بخشی از یک مطالعه فاز 3 در حال انجام است که بیش از 14000 نفر از آنها به طور تصادفی برای دریافت دو دوز واکسن مدرن یا دو دوز دارونما از ژوئیه تا اکتبر 2020 و بیش از 11000 نفر که در ابتدا برای دریافت موظف بودند دریافت کنند. دوزهای دارونما از دسامبر 2020 تا مارس 2021 و پس از دریافت جایزه EUA ، دریافت دو دوز واکسن را انتخاب کرد. در آن گروه آخر ، که رژیم دو دوز خود را حدود هشت ماه پیش به پایان رساند ، 88 نفر برای KOVID-19 مثبت بودند ، در حالی که 162 نفر در گروه واکسینه شده قبلی پیشرفت هایی داشتند. این بدان معناست که افراد واکسینه شده اخیر نسبت به افرادی که یک سال قبل واکسینه شده بودند ، 36 درصد کمتر دچار عفونت های موفقیت آمیز شده بودند. (به طور کلی ، تنها 19 مورد از 250 مورد موفقیت آمیز شدید بودند.) Moderna گفت ، نتایج نشان می دهد که حفاظت در طول زمان کاهش می یابد ، و باعث شد که شرکت داده ها را به FDA ارسال کند تا دوز بیشتری را برای تأمین حفاظت بهتر از SOVID-19 تأیید کند. به

دانشمندان Moderna برای اثبات یک دوز اضافی ، نتایج یک مطالعه دیگر را در 15 سپتامبر در مجله منتشر کردند دارویی برای طبیعت، مقایسه اثربخشی چهار نوع مختلف از روشهای تقویت کننده. در یک مطالعه کوچک بر روی 79 نفر ، برخی دوز سوم واکسن دو دوز قبلی را دریافت کردند ، برخی دوز واکسنی را که بطور خاص بر ضد نوع بتا تهیه شده بود ، دریافت کردند ، برخی دوز کمتری از این نوع بتا را دریافت کردند و گروه نهایی ترکیبی از ضبط های اصلی و نسخه بتا را دریافت کرد. داده ها تأیید می کنند که حدود شش ماه پس از واکسیناسیون کامل افراد با دو دوز ، سطح آنتی بادی هایی که می توانند نسخه اصلی SARS-KOV-2 را خنثی کنند ، حدود شش تا هفت برابر کاهش یافت. اما با افزایش دوز اضافی هریک از چهار واکسن ، محققان سطح آنتی بادی ها را حدود یک ماه بعد آزمایش کردند. دوز ترکیبی بسیار م effectiveثر بود و سطح آنتی بادی را 46 برابر افزایش داد ، در مقایسه با افزایش 16.7 برابر با دوز سوم واکسن موجود ، افزایش 11.3 برابر با تقویت کننده اختصاصی بتا و افزایش 9.2 برابر با دوز بتا پایین تر -تقویت کننده خاص.

به گفته محققان ، این میزان آنتی بادی به بیشتر یا بیشتر از آن رسیده است – در برخی موارد حتی 4.4 برابر – که در ماه اول پس از دو دوز واکسن تولید شده است – حتی در برابر انواع مختلفی مانند بتا ، گاما و دلتا. این نشان می دهد که سیستم ایمنی حافظه SARS-CoV-2 را حفظ می کند و تقویت کننده می تواند پاسخ ایمنی را تقویت کرده و سرعت دهد تا از محافظت اولیه در برابر ویروس استفاده کند و حتی با انواع مختلفی که از شکل اولیه جهش یافته اند برخورد کند.

“ما گفتیم که باید یک تقویت کننده متفاوت داشته باشیم و چند ظرفیتی باشد [and able to recognize different variants]”می گوید دکتر استفان هاگ ، رئیس جمهور مدرن. “سپس داده های کارآزمایی بالینی آمد … و هنگامی که یک نوع را با یک تقویت کننده مطابقت می دهیم ، سود کمی می بینیم. اما این چشمگیر نیست و سود زیادی ندارد. در حقیقت، [original] واکسن در برابر دلتا واقعاً خوب عمل می کند. “

این ایده مشابه مفهوم جزر و مدی است که همه قایق ها را بلند می کند. نوع دلتا ، خوشبختانه ، یاد نگرفت که از دفاع سیستم ایمنی فرار کند. موفقیت آن در بین جمعیت انسانی عمدتا به دلیل توانایی آن در سیل در منطقه و آلودگی سریع هرچه بیشتر سلول ها در هر فرد محافظت نشده است. مقابله با این حمله با یک واکنش ایمنی به همان اندازه عظیم ، که به نظر می رسد با افزایش دوز واکسن اصلی ایجاد شده است ، برای جلوگیری از دلتا – و هر گونه ویروسی که از بیماری شدید عبور کند ، کافی است.

هوگ می گوید او نگران دلتا نیست ، بلکه نگران اتفاقاتی است که ممکن است بعد از دلتا رخ دهد. اگرچه نوع دلتا هنوز فرار از سیستم ایمنی را یاد نگرفته است ، اما انواع دیگر ، از جمله بتا و گاما ، نشانه هایی از چنین تکاملی را نشان داده اند. اگر طی چند ماه آینده ، برخی از گونه های شناخته شده راهی برای مطابقت با نقاط قوت خود پیدا کنند ، نوع حاصله می تواند به یک کابوس سلامت عمومی تبدیل شود. کار مدرن بر روی واکسنی که بتا ، گاما و دلتا را هدف قرار دهد ، در صورتی که چنین گونه ای واقعاً در زمستان امسال ظاهر شود. “بر [mRNA] این پلتفرم به ما امکان می دهد از فرصت استفاده کرده و بر آن فرصت فائق آییم و در صورت نیاز آماده باشیم. ” وی گفت که تقویت کننده می تواند توسط گروه کوچکی از مردم تا پایان سال آماده و آزمایش شود و در صورت نیاز در سه ماهه اول سال 2022 به طور گسترده تری در دسترس باشد.

در همین حال ، Moderna قبلاً واکسنی را طراحی کرده است که به طور خاص برای محافظت در برابر نوع دلتا طراحی شده است ، اما هوج می گوید بعید است که به عنوان تقویت کننده مورد نیاز باشد ، زیرا واکسن موجود می تواند واکنش ایمنی مناسب را حتی در برابر دلتا ایجاد کند.

محققان Pfizer-BioNTech ، که همچنین واکسن mRNA COVID-19 را توسعه داده اند ، واکسن اختصاصی دلتا را تولید کرده و آزمایش آن را در آزمایشگاه آغاز کردند. اما متخصصان بیماری های عفونی در مورد این که آیا در حال حاضر به تقویت کننده SOVID-19 نیاز است یا خیر ، توافق ندارند. در حالی که هر دو شرکت Pfizer و Modern داده هایی را به عنوان بخشی از الزامات چراغ سبز برای دوز اضافی واکسن های خود به FDA ارسال کرده اند و تیم کاوش سفید SOVID-19 از این ایده حمایت می کند ، کارشناسان FDA متقاعد نشده اند که تقویت کننده مورد نیاز است. پیش از جلسه 17 سپتامبر کمیته مشورتی FDA از متخصصان مستقل برای بررسی آخرین داده ها در مورد تقویت کننده Pfizer-BioNTech ، آژانس اخیراً گزارشی را منتشر کرد که نیاز به داده های قوی را برای حمایت از نیاز به افزایش دوزها بیان می کند. دانشمندان FDA می گویند: “به طور کلی ، داده ها نشان می دهد که واکسن های مجاز یا مجاز در حال حاضر از ایالات متحده علیه Covid-19 هنوز در برابر بیماری شدید SOVID-19 و مرگ در ایالات متحده محافظت می کند.” “بسیاری از مطالعات بالقوه مرتبط وجود دارد ، اما FDA به طور مستقل داده های پایه یا یافته های آنها را بررسی یا تأیید نکرده است.”

دیدگاهتان را بنویسید