مهارت های نجات دهنده زندگی که هر محصول بهداشتی مورد اعتماد پزشک باید بداند


نوشته شده توسط شرین جافری / بررسی شده توسط ری اسپاتز

اولین پاسخ دهندگان ، مانند امدادگران ، تنها متخصصان بهداشت نیستند که با افراد زنده یا در حال مرگ مواجه می شوند. به عنوان مثال ، یک بیمار در یک مرکز بهداشتی ممکن است با یک شی خطرناک خفه شود یا یک حمله قلبی ناگهانی را تجربه کند. بنابراین ، صرف نظر از اینکه چه نوع متخصص مراقبت های بهداشتی هستید ، این وظیفه شماست که بدانید وقتی با فردی روبرو می شوید که در شرایط تهدید کننده زندگی قرار دارد چگونه رفتار کنید.

بدون توانایی انجام این کار ، شما نه تنها چند نفر را در معرض خطر قرار می دهید ، بلکه شغل خود را نیز از دست خواهید داد. مهمتر از همه ، ممکن است از پشیمانی رنج ببرید که نتوانید به بیمار کمک کنید در نهایت کار را ترک کند.

بنابراین ، برای جلوگیری از از دست دادن شغل خود و دستیابی به بهترین نتایج ممکن برای بیمار ، یادگیری مهارت های اساسی نجات دهنده حیاتی است. برای کمک به شما در این زمینه ، برخی از مهارت های رایج برای نجات زندگی که هر پزشک باید بداند ، آورده شده است.

انجام CPR

فرض کنید در طول زندگی حرفه ای خود فردی را می بینید و متوجه عدم واکنش می شوید. در این حالت ، به احتمال زیاد فرد دچار حمله قلبی شده یا تنفس خود را متوقف کرده است. شرایطی مانند ایست قلبی می تواند منجر به آسیب مغزی و مرگ در چند دقیقه شود. در چنین شرایطی ، راه حل این است که CPR را فوراً به بهترین شکل ممکن تهیه کنید.

در حین انجام این روش ، باید دائماً سینه بیمار را فشرده کنید تا خون در سراسر بدن پمپ شود و به هدف قلب برسد. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، 100 تا 120 ضربه در دقیقه باید فشار داده شود و قفسه سینه را دو اینچ پس از فشردن فشار دهید.

با این حال ، دانستن نحوه اطمینان از CPR موثر مستلزم چیزی بیش از خواندن است. ضروری است که یک متخصص داشته باشید که شما را در این فرایند نجات دهنده زندگی راهنمایی کند تا به طور م itثر آن را بیاموزید. مهمتر از آن ، شرایط قلبی عروقی تهدید کننده زندگی بیش از CPR است.

بنابراین ، بهتر است گواهینامه ACLS (Advanced Cardiovascular Life Support) را دریافت کنید که شما را با دانش و مهارت های مناسب برای درمان افراد در شرایط تهدید کننده زندگی مجهز می کند. بنابراین ، مطمئن شوید که در دوره های ACLS ثبت نام کرده اید تا مهارت های نجات بخش خود را به عنوان یک پزشک بهداشت افزایش دهید.

درمان خفگی

در حین خفگی ، راه های هوایی فرد ممکن است به دلیل وجود جسمی که جایی برای تبادل اکسیژن باقی نمی گذارد ، مسدود شود. این یک وضعیت رایج در بین مردم است ، زیرا بسیاری از اجسام اطراف ما می توانند منجر به این وضعیت شوند.

به عنوان مثال ، ممکن است فردی از غذا خفه شود یا بچه ها با اجسام کوچک شروع به خفگی کنند. اگرچه ممکن است مانند دیگر شرایط تهدید کننده زندگی به نظر نرسد ، اما خفگی می تواند منجر به مرگ شود. در واقع خفگی هر 2 ساعت اتفاق می افتد. بنابراین ، به عنوان یک پزشک بهداشت ، دانستن نحوه درمان خفگی بسیار مهم است.

مانور هایملیخ یکی از م waysثرترین روش ها برای درمان فردی است که دچار خفگی می شود. در طی این روش ، شما باید به دیافراگم فشار وارد کنید. این منجر به فشرده سازی در حفره قفسه سینه می شود و در نهایت هوا را از ریه ها خارج می کند و باعث حرکت جسم گیر شده می شود.

برای فشار مناسب ، باید پشت فرد خفه کننده بایستید و با دستان خود شکم را انجام دهید. با این حال ، اگر فرد قبل از برداشتن جسم بیهوش شود ، شما به CPR اعتماد خواهید کرد.

خونریزی را متوقف کنید

درجات مختلفی از خونریزی وجود دارد ، از توده های کوچک گرفته تا خونریزی شریانی. در شرایط خطرناک مانند خونریزی شریانی به دلیل آسیب شدید ، فرد ممکن است شوک هیپوولمیک را تجربه کند که در آن قلب دیگر نمی تواند خون را پمپ کند. در نتیجه ، مرگ می تواند در مدت زمان کوتاهی رخ دهد. بنابراین ، مهم نیست خونریزی چقدر شدید باشد ، باید بدانید که چگونه می توانید خونریزی را به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی به طور م stopثر متوقف کنید.

وقتی صحبت از توقف خونریزی می شود ، دانستن نحوه اعمال فشار مناسب معمولاً بسیار مثر است. اکثر مردم می توانند فشار کافی را فقط با یک دست و وزن خود اعمال کنند.

درمان سوختگی

مانند از دست دادن خون ، انواع مختلفی از سوختگی وجود دارد که می توانید از آن رنج ببرید. سوختگی های درجه یک چندان شدید نیستند ، زیرا التهاب و تورم خفیفی وجود دارد. با این حال ، سوختگی های درجه دو شامل درد ، التهاب و آسیب شدید پوستی می شوند.

در نهایت ، سوختگی درجه سوم می تواند تمام لایه های پوست در ناحیه آسیب دیده را بسوزاند و باعث آسیب شدید به اعصاب و عروق خونی شود. صرف نظر از نوع سوختگی که فرد دچار آن می شود ، ارائه درمان و جلوگیری از عفونت یا بیماری همراه با آسیب بیشتر ضروری است.

به محض برخورد با فردی با زخم سوختگی ، باید حدود 20 دقیقه آب سرد را روی محل سوختگی بریزید. این می تواند درد ، تورم و تشکیل هرگونه زخم احتمالی را کاهش دهد. پس از سرد شدن زخم ، تمیز کردن محل با صابون ضروری است تا از عفونت جلوگیری شود.

پس از پاکسازی ، می توانید محل سوختگی را با یک کیسه پلاستیکی تمیز بپوشانید تا از ورود عوامل بیماری زا به بدن فرد جلوگیری شود. اگر فرد هنوز درد را تجربه می کند ، می توانید ایبوپروفن را به عنوان مسکن مصرف کنید.

درمان هیپوترمی

هیپوترمی وضعیتی است که در آن بدن شروع به از دست دادن گرما سریعتر از آنچه می تواند گرما تولید کند ، می کند. در نتیجه بدن از دمای پایین در هسته بدن رنج می برد که در صورت عدم درمان به موقع منجر به نارسایی اندام و مرگ می شود. هیپوترمی معمولاً در افرادی رخ می دهد که مدت طولانی در سرما می مانند.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما باید مهارت های مورد نیاز برای درمان این بیماری را بیاموزد ، زیرا اغلب می تواند کشنده باشد. در حالی که فرد مبتلا به هیپوترمی درمان می شود ، هدف اصلی شما کاهش اتلاف حرارت و گرم نگه داشتن صورت است.

برای انجام این کار ، شما باید فوراً لباس های خیس را برداشته ، صورت خود را از محیط سرد جدا کرده و با استفاده از پتو یا موارد مشابه عایق بندی کنید. به شدت باید گرمای شدید را از طریق حمام آب گرم یا بخاری در شرایط سخت تامین کنید.

نتیجه

در طول دوران حرفه ای خود ، به احتمال زیاد در شرایط اضطراری با افرادی برخورد خواهید کرد که برای جان خود می جنگند. اولین پاسخ دهندگان اغلب در چنین شرایطی در دسترس شما نیستند. بنابراین ، افزایش مهارتهای نجات بخش شما به عنوان یک پزشک و نجات جان چند نفر در آینده ضروری است. بنابراین مطمئن شوید که مهارتهای ذکر شده در بالا را یاد گرفته اید و نتایج بیمار را بهبود بخشید.

مشترک ما شوید باشگاه بهداشت محرمانه خبرنامه برای اطلاعات بیشتر در مورد نکاتی برای زندگی طبیعی، سلامت طبیعی، مراقبت از دهان ، مراقبت از پوست ، مراقبت از بدن و مراقبت از پاOn اگر به دنبال منابع بهداشتی بیشتری هستید ، آن را بررسی کنید فهرست منابع بهداشتی مورد اعتمادبر

نوشته شده توسط:

شرین جعفری یک وبلاگ نویس خلاق و پرشور است که دوست دارد در موضوعات مختلف مد روز بنویسد. او مشتاقانه دنبال حرفه ای به عنوان تحلیلگر مالی است و می خواهد در مورد کسب و کار و شیوه زندگی بیاموزد.

مشاهده شده توسط:

موسس ری اسپاتس علاقه زیادی به چیزهایی دارد که طبیعی هستند و زندگی را از نظر سلامتی و رفاه در طبیعت بررسی کرده است. ری یکی از پیشگامان عرضه محصولاتی به بازار است که بسیار م andثر بوده و عاری از مواد شیمیایی و افزودنیهای مضر است. به همین دلیل ، ری شکل گرفت محصولات بهداشتی محرمانه، شرکتی که می توانید برای محصولات تمیز ، م effectiveثر و سالم به آن اعتماد کنید. ری یک باغبان ارگانیک است ، ماهیگیری را دوست دارد ، پیاده روی می کند و به مردم آموزش می دهد و به آنها می آموزد که مشاغل جدیدی را شروع کنند. می توانید کتاب او ، چگونه بر اساس کلام خدا در تجارت موفق شوید را به صورت رایگان در آدرس زیر بارگیری کنید www.rayspotts.comبر

تصویر ریمز راین از پیکسابای

دیدگاهتان را بنویسید