مقاله های پاندورا داکوتای جنوبی را به عنوان بهشت ​​مالیاتی شبیه سوئیس قلمداد می کندبر اساس جمع آوری عظیم اسناد موسوم به “اسناد پاندورا” ، داکوتای جنوبی به عنوان “مقصد اصلی پول خارجی” در مقایسه با پناهگاه های بدنام تر اروپا و کارائیب شناخته شده است.

این اسناد-بزرگترین نشت اسناد محرمانه-شامل نزدیک به 12 میلیون سند است که در مورد فرار مالیاتی سیستماتیک 14 شرکت که از حساب های بانکی خارج از ساحل استفاده می کنند که ثروت و دارایی صدها مشتری ثروتمند را پنهان می کند ، توضیح داده شده است.

به گفته کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی ، “اسناد جزئیات مربوط به انتقال صدها میلیون دلار از پناهگاه های دریایی در دریای کارائیب و اروپا به داکوتای جنوبی ، ایالت کم جمعیت آمریکا که به مقصد اصلی پول خارجی تبدیل شده است” را ارائه می دهد. ، که مدارک را بدست آورد.

ICIJ گزارش داد که در حال حاضر حدود 360 میلیارد دلار دارایی مشتریان در تراست های مستقر در داکوتای جنوبی نگهداری می شود که این رقم در دهه گذشته بیش از چهار برابر شده است.

به گفته ICIJ ، در همان دوره ، قانونگذاران داکوتای جنوبی قوانینی را تصویب کرده اند که توسط افراد داخلی در صنعت اعتماد برای حمایت از مشتریان خود مورد حمایت قرار گرفته است.

بر اساس گزارش واشنگتن پست ، که داکوتای جنوبی در حال حاضر در زمینه محرمانه بودن قضایی در اروپا و کارائیب با قوانین نامشخص مبهم است ، شریک تحقیقات است.

به نوشته این روزنامه ، برخی از دارایی های میلیون ها دلاری که در Sioux Falls ، داکوتای جنوبی تحت حفاظت قرار گرفته ، مربوط به افراد و شرکت هایی است که متهم به نقض حقوق بشر و سایر تخلفات هستند.

بر اساس گزارش WaPo ، سوابق سال 2019 نشان داد که “اعضای خانواده معاون رئیس جمهور سابق جمهوری دومینیکن ، که زمانی یکی از بزرگترین تولید کنندگان قند در کشور را رهبری می کرد ، چندین تراست را در داکوتای جنوبی نهایی کردند.”

این روزنامه افزود: “امانتها دارایی و سهام شخصی این شرکت را که متهم به نقض حقوق بشر و کار است ، از جمله بولدوزر غیرقانونی خانه های خانواده های فقیر برای گسترش مزارع ، در اختیار داشت.”

داکوتای جنوبی به عنوان دارایی میلیاردرهای داخلی و خارجی شناخته می شود که می خواهند ثروت خود را از دولت ، همسر یا احزاب دیگر پنهان کنند. مقالات اخیراً منتشر شده نشان می دهد که دولت تا چه حد با پناهگاه های سنتی مانند سوئیس و سیشل رقابت کرده است.

ایالت های دیگر ، از جمله نوادا و فلوریدا ، نیز در گزارش ICIJ به عنوان ایالت هایی که از اعتبارات مربوط به حساب های محرمانه فاش شده در این میزبانی استفاده می کردند ، نامگذاری شدند.

رئیس جمهور جو بایدن متعهد شده است که شفافیت بیشتری را برای سیستم های مالی ایالات متحده و جهان به ارمغان بیاورد ، اگرچه مشخص نیست که آیا او به طور خاص از قوانین محرمانگی مالی داکوتای جنوبی انتقاد کرده است.

نمایندگان کریستی نوم ، فرماندار داکوتای جنوبی و کاخ سفید فوراً درخواست The Post برای اظهار نظر را پس ندادند.

دیدگاهتان را بنویسید