معاینات دندانپزشکی برای بزرگسالان و کودکان – چرا معاینات منظم؟


معاینات دندانپزشکی که در فواصل منظم انجام می شود ، به شما در حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند. دندانپزشک شما تعداد دفعات معاینه شما را توصیه می کند.

مراحل مختلف معاینه دندان: معاینه و تمیز کردن

برای شروع ، دندانپزشک شما حفره های بین دندان های شما را بررسی می کند. یک متخصص می تواند برای این منظور اشعه ایکس را توصیه کند. همچنین می توان آنها را از نظر پلاک آزمایش کرد.

این لایه ای از باکتری است که می تواند بر روی دندان شما ایجاد شود. در صورت عدم مدیریت ، می توانند گمراه شوند و راه درست را از دست بدهند. برداشتن پلاک نیاز به مداخله پزشکی دارد.

بعد لثه های شما هستند. دندانپزشک شما لثه ها را با ابزار خاصی که فاصله بین دندان ها و لثه ها را اندازه گیری می کند ، معاینه می کند. اگر دندانها سالم باشند ظاهر سطحی به نظر می رسد. در غیر این صورت ، ممکن است عمیق به نظر برسد.

همچنین یک متخصص می تواند صورت ، گردن و سر شما را معاینه کند. این به متخصص کمک می کند تا علائم تورم و سایر مشکلات را تشخیص دهد.

مرحله بعدی مقیاس بندی است. این کار باعث از بین رفتن پلاک دندان می شود. سپس دندانپزشک دندان های شما را با خمیر دندان جلا می دهد. در نهایت ، متخصص با استفاده از نخ دندان دندان ها را تمیز می کند.

معاینات منظم دندانپزشکی نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای کودکان نیز مفید است.

روند معاینه دندان برای بزرگسالان و کودکان تقریباً یکسان است.

در طول معاینه ، دندانپزشک شما دندان های کودک شما را تمیز می کند. سپس متخصص خطر پوسیدگی دندان را ارزیابی می کند. این آزمایش حتی ممکن است شامل اشعه ایکس و سایر آزمایشات باشد که توسط دندانپزشک توصیه شده است. سپس متخصص در مورد رژیم غذایی فرزند شما تحقیق می کند. شما همچنین در تظاهرات روش صحیح مسواک زدن و نخ دندان شرکت خواهید کرد.

چرا معاینات منظم دندانپزشکی انجام می شود؟

معاینات منظم دندانپزشکی موارد زیر را برای بزرگسالان و کودکان انجام می دهد:

 1. امکان سوالات شفاهی را از بین می برد

ممکن است معاینه دندانپزشکی بی اهمیت به نظر برسد. متخصص فقط کاری روی دندان ها انجام می دهد ، آنها را تمیز می کند و شما را رها می کند. اما این تنها مورد نیست. در طول معاینه ، متخصص می تواند به شما کمک زیادی کند. حفره های کوچکی را که می توانند بین دندان های شما تجمع پیدا کنند تشخیص می دهد. علائم اولیه بیماری لثه ، پوسیدگی دندان و ایجاد پلاک از دیگر مواردی است که دندانپزشک می تواند تشخیص دهد. او حتی ممکن است متوجه احتمال سرطان دهان شود و توصیه های مناسب را ارائه دهد.

 1. آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان

هیچ چیز زودهنگامی برای یادگیری روش صحیح مراقبت از دندان وجود ندارد. هر چه زودتر بهتر. بنابراین ، والدین باید به طور مرتب با فرزندان خود به دندانپزشک خانوادگی خود مراجعه کنند. همچنین به آنها این فرصت را می دهد که از متخصصان نحوه مراقبت از دندان های خود را بیاموزند.

 1. از دندان های شما محافظت می کند

دندان می تواند به حدی پوسیده شود که آسیب جبران ناپذیر شود. E باید حذف شود. دندانهای بزرگسال هرگز رشد نمی کنند. بنابراین ، شما باید به هر قیمتی از آنها محافظت کنید. معاینات منظم این احتمال را از بین می برد. دندانپزشک شما مطمئناً علائم پوسیدگی را تشخیص داده و برای جلوگیری از آسیب بیشتر ، دارو تجویز می کند.

مرتباً چکاپ دندان انجام دهید
 1. رشد مناسب دندان را تضمین می کند

دندانپزشکان اغلب چکاپ های منظم را از زمان ظاهر شدن اولین دندان در کودکان توصیه می کنند. این به متخصص کمک می کند مشکلات دندانی مانند دندان های کج را تشخیص دهد. اگر متخصص مشکلی پیدا کرد ، درمان مناسب توصیه می شود تا از رشد مناسب دندان های کودک اطمینان حاصل شود.

هنگام مراجعه به دندانپزشک چه انتظاری باید داشت؟

هنگام بردن کودک به دندانپزشک می توانید موارد زیر را انتظار داشته باشید:

 • چند دقیقه در دندانپزشک صحبت می کند
 • چند س toال برای ارزیابی خطر ابتلا به بیماری های دهان کودک شما
 • آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به رژیم غذایی ، سابقه پزشکی و سایر سوالات مربوط به فرزند خود باشید
 • وضعیت زانو تا زانو را بررسی کنید

پس از معاینه ، متخصص دندان های کودک شما را تمیز می کند و پلاک و سایر مواد مضر را برمی دارد. همچنین می توانید توصیه هایی در مورد نحوه اجتناب از خطرات و محافظت از دندان های فرزند خود دریافت کنید.

اگر این یک بازدید معمول است ، موارد زیر اتفاق می افتد:

 • دندانپزشک شما دندان های شما را از نظر مشکلات حفره دهان معاینه می کند
 • دندان ها تمیز می شوند ؛ بشقاب برداشته می شود و خمیری برای نتایج بهتر استفاده می شود.
 • متخصص شما در مورد آنچه بین دندان های شما می گذرد با شما صحبت می کند.
 • شما در مورد زمان جلسه بعدی تصمیم می گیرید.
 • اطمینان حاصل کنید که در هر مرحله از مراقبت های دندانپزشکی خود از توصیه های یک متخصص پیروی می کنید.

مراقب دندان های خود باشید و از متخصصان کمک بخواهید. از بسیاری از مشکلات سلامتی جلوگیری می کند.

همچنین می توانید بخوانید: خارش دندان – درمان های خانگی برای درمان چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید