مردم نان های سنتی را با قیمت فعلی دریافت می کنندایسنا/گیلان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گیلان، هرگونه افزایش قیمت نان سنتی را تخلف دانست و گفت: مردم انواع نان‌های سنتی را با قیمت فعلی دریافت خواهند کرد.

فرزاد اسدی، حدود ۹۰ درصد نان های تولیدی کشور را نان سنتی دانست و اظهار کرد: در استان گیلان نیز ۴۴۱۴ واحد نان سنتی شامل بربری، لواش، سنگک و تافتون داریم.

وی با بیان اینکه واحدهای نان سنتی از منشا گندم هر کیلو ۶۶۵ تا ۹۰۰ تومان استفاده می کنند، افزود: آرد این واحدها نیز هر کیلو ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گیلان در گفت وگوی خبری باران ادامه داد: واحدهای نان سنتی حق افزایش قیمت ندارد و در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت نان سنتی از سوی واحدها، دستگاه های ناظر از جمله تعزیرات، بازرسی جهاد کشاورزی، اتاق اصناف، پلیس اماکن و… برخورد لازم را انجام می دهند.

اسدی، هدف دولت از اجرای پرداخت عادلانه یارانه نان به اقشار مختلف را جلوگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه آرد عنوان کرد و یادآور شد: مردم انواع نان‌های سنتی را با قیمت فعلی دریافت خواهند کرد.

وی همچنین از فعالیت ۱۸۳ واحد حجیم پز و نان صنعتی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: براساس مصوبه کارگروه آرد و نان کشور و استان، واحدهایی نان صنعتی که از منشا گندم ۶۶۵ تا ۹۰۰ تومانی و ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومانی استفاده می کنند، قیمت گذاری می شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گیلان، تامین کالاهای اساسی همچون گندم، روغن خام آفتابگردان، برنج و شکر را از وظایقه سازمان غله و خدمات بازرگانی دانست و گفت: سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده درباره افزایش قیمت نان های صنعتی تصمیم گیری می کند.

انتهای پیام