مایکروسافت LinkedIn چین را پس از سانسور پست ها می کشدمایکروسافت نسخه چینی LinkedIn را پس از مواجه شدن با بازرسی برای سانسور دانشگاهیان و روزنامه نگاران به دستور دولت چین ، تعطیل می کند.

LinkedIn چین با یک محصول مستقل به نام “InJobs” که جدا از LinkedIn است جایگزین می شود.

رئیس مهندسی محاک شروف در یک پست وبلاگی گفت که “محیط عملیاتی بسیار چالش برانگیزتر و الزامات رعایت بیشتر در چین” در تصمیم گیری برای LinkedIn چین کمک کرد.

این اقدام پایان آخرین شبکه اجتماعی بزرگ آمریکایی است که رسماً در چین فعالیت می کند و در حالی رخ می دهد که LinkedIn به دلیل رعایت سانسورهای دولت چین با نظارت فزاینده ای مواجه است.

در ماه سپتامبر ، Axios گزارش داد که LinkedIn کاربران چینی را از مشاهده پروفایل چندین روزنامه نگار آمریکایی که انتقاداتی درباره دولت چین نوشته اند ، مسدود کرده است.

و در ماه ژوئن ، وال استریت ژورنال گزارش داد که LinkedIn پروفایل یا پستهای حداقل 11 دانشگاهی ، روزنامه نگار و کارمند سیاسی را سانسور کرده است.

LinkedIn گفت که این اقدامات برای رعایت قوانین دولت چین لازم است.

به نظر می رسد محصول چینی جدید این شرکت ، InJobs به منظور به حداقل رساندن اختلاف نظرها طراحی شده است.

این شرکت گفت که سایت جدید شامل یک فید اجتماعی یا قابلیت به اشتراک گذاری پست یا مقاله نخواهد بود.

شروف می نویسد: “استراتژی جدید ما برای چین این است که تمرکز خود را بر کمک به متخصصان مستقر در چین برای یافتن شغل در چین و شرکت های چینی برای یافتن نامزدهای با کیفیت بگذاریم.”

یاکیو وانگ ، محقق ارشد چینی در سازمان دیده بان حقوق بشر ، از این تصمیم استقبال کرد.

“مایکروسافت سرانجام متوجه شد که اگر تصمیم بگیرد در چین بماند ، هیچ تردیدی و مشارکت در سانسور به پایان نمی رسد و بهتر است فقط ضررها را کاهش داده و خارج شویم.” در توییتر نوشتبهدیدگاهتان را بنویسید