ماموران مرزی در تگزاس تلاش برای قاچاق انسان را متوقف کردند و 24 مهاجر را دستگیر کردند


ماموران گشت مرزی در تگزاس 24 مهاجر غیرقانونی را که مظنون به مشارکت در عملیات قاچاق انسان بودند و از خطوط راه آهن محلی برای تردد در جنوب تگزاس استفاده می کردند ، دستگیر کردند.

CBP در بیانیه ای اعلام کرد که ایستگاه گشت مرزی Corpus Christi در 8 اکتبر با 911 تماس گرفت و گزارش داد که 10 مهاجر غیرقانونی مشکوک در حال حرکت در نزدیکی ریل قطار در غرب رابستاون ، در خارج از شهر هستند.

در این بیانیه آمده است که گشت مرزی ، با همکاری کلانتری نویس و پلیس روبستاون ، 22 مهاجر را دستگیر کرد. این گروه کیسه ای با برش های پیچ در داخل خود حمل می کرد که مقامات معتقد بودند از آن برای نفوذ به واگن های قطار استفاده می شود.

هنگامی که ماموران منتظر انتقال گروه بودند ، متوجه GMC یوکون آبی مشکوک شدند که از آنجا عبور می کرد. با توقف تردد توسط معاونان کلانتری مشخص شد که دو سرنشین SUV نیز به طور غیرقانونی در ایالات متحده بوده اند. این زوج به ظن قصد انتقال 22 مهاجر غیرقانونی دیگر به ایالات متحده بازداشت شدند.

بیانیه CBP گفت که این گروه دو نفره از مکزیک ، گواتمالا و السالوادور هستند.

در یک عملیات جداگانه ، پنج مهاجر غیرقانونی از هندوراس و السالوادور روز یکشنبه پس از فرار از فولکس واگن جتا سیاه هنگام بازداشت توسط مامور پلیس در ماموریت تگزاس دستگیر شدند.

CBP در بیانیه ای گفت: “حتی با شیوع ویروس کووید -19 ، قاچاقچیان انسان همچنان این تلاش های گستاخانه را بدون توجه به سلامت و ایمنی مهاجران یا شهروندان ایالات متحده که ممکن است با آنها روبرو شوند ، امتحان کنند.” ماموران گشت مرزی ایالات متحده در بخش دره ریو گرانده به حفاظت از ملت و جامعه در برابر این عناصر جنایتکار ادامه خواهند داد. “

دولت بایدن در واکنش به افزایش مهاجرت غیرقانونی در مرز آمریکا و مکزیک تلاش کرده است ، زیرا ماموران برای اولین بار در ماه های متوالی از سال 2000 تا کنون 200 هزار توقف کرده اند.

در همین حال ، وزارت امنیت داخلی روز سه شنبه اعلام کرد که دور زدن مهاجران غیرقانونی در محل کار آنها را متوقف کرده و “اختیار تعقیب قضایی” را برای کسانی که “قربانی یا شاهد سوء استفاده از محیط کار هستند” تشویق می کند.

آلخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی آلمان در یادداشتی سه صفحه ای گفت: “استقرار عملیات گسترده در محل کار ، که گاه منجر به دستگیری همزمان صدها کارگر می شد ، بر خطرناک ترین جنبه چالش اشتغال غیرمجاز کشور ما متمرکز نشده بود: کارفرمایان استثماری”. به “این عملیات بسیار مشهود منابع اجرایی را در حالی که سرد می شوند ، و حتی به عنوان ابزاری برای تلافی همکاری کارگران در تحقیقات استانداردهای محل کار ، به اشتباه تخصیص می دهند.”

آلخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی
آلخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی آمریکا از توقف حضور گسترده مهاجران غیرقانونی در محل کار برای جلوگیری از “کارفرمایان استثماری” خبر داد.
پاتریک سمانسکی/استخر از طریق REUTERS

یادداشت مایورکاس به سران اداره مهاجرت و گمرک (ICE) ، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) و CBP ، به آنها 60 روز فرصت می دهد تا برنامه هایی را ارائه دهند که به “کاهش یا کاهش ترس قربانیان و شاهدان” کمک می کند. قاچاق کار و استثمار ممکن است در ارتباط با نیروی انتظامی در تحقیقات و تعقیب کارفرمایان بی وجدان وجود داشته باشد. “

رئیس DHS پیشنهاد کرد که این برنامه ها “اقدام معوق ، حضور مستمر ، آزادی مشروط و سایر امدادرسانی در دسترس برای شهروندان غیرنظامی را که شاهد یا قربانی اعمال سوءاستفاده کننده و استثمارگر کار هستند” در نظر بگیرند.

دستورالعمل سه شنبه در پی دستور 30 ​​سپتامبر برای ICE برای تمرکز بر اخراج مهاجران غیرقانونی که “تهدیدی برای امنیت ملی ، امنیت عمومی و امنیت مرزها هستند” می آید ، زیرا دولت منابع لازم برای ردیابی هر فرد را ندارد. که به طور غیرقانونی وارد آمریکا می شود

دیدگاهتان را بنویسید