قرارگاه جوانی جمعیت در خراسان شمالی فعال شدایسنا/خراسان شمالی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از فعال شدن قرارگاه جوانی جمعیت در این استان خبر داد.

دکتر محمدرضا اکبری در نشست خبری که به مناسبت هفته جمعیت برگزار شد، اظهار کرد: در همین راستا کمیته های درمان ناباروری، مراقبت و پشتیبانی نیز تشکیل و وظایف هر یک از اعضای قرارگاه به طور دقیق در راستای جوان سازی جمعیت استان مشخص شده است.

وی افزود: در ابتدای کار، طرح ها و مشوقات جوان سازی جمعیت این قرارگاه برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اجرا شود به گونه ای که طرح هایی چون ایجاد مهدکودک در بیمارستان های استان برای مادران در حال بررسی است.

دکتر اکبری با اشاره به اینکه نرخ واقعی رشد جمعیت ۲.۱ درصد است، گفت: در حال حاضر نرخ رشد جمعیت در کشور هفت دهم و در خراسان شمالی ۱.۲ درصد است.

وی ادامه داد: بنابراین برای جبران سیر نزولی باید نرخ رشد جمعیت به ۲.۵ درصد برسد تا بتوان عقب ماندگی را جبران کرد.

این مقام مسئول در ادامه با واکسیناسیون کرونا نیز اشاره کرد و گفت: هنوز به طور قطع نمی دانیم که شیوع این ویروس به پایان می رسد بنابراین مهمترین راه برای حفظ جان در مقابل این ویروس تزریق واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در تزریق دز اول و دوم واکسن کرونا خوب بوده اما این مشارکت برای تزریق دز سوم کاهش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی توضیح داد: ۹۵.۹ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال در خراسان شمالی دز اول، ۸۷.۶ درصد دز دوم و ۴۹.۱ درصد دز سوم را تزریق کرده اند.

به گفته وی در جمعیت بین پنج تا ۱۲ سال در این استان نیز ۴۰ درصد دز اول، ۲۲.۱ دز دوم را دریافت کرده اند.

انتهای پیام