فروشنده برونکس که محصولات تازه ای را توسط شهر کنار گذاشته بود ، بیش از 13000 دلار کمک مالی دریافت می کند


فروشنده خیابانی برانکس که 10000 دلار محصول توقیف شده توسط NYPD داشت و توسط اداره بهداشت شهر بیرون انداخته شد ، همانطور که در یک ویدئو ویروسی ضبط شده است ، شنبه 13،000 دلار از طرفدارانش در حمایت از تجارت خود دریافت کرد.

دیانا هرناندز کروز ، فروشنده مواد غذایی که می گوید برای اخذ مجوز از شهر تلاش کرده است ، در یک کنفرانس خبری در Pelham Parkway ، محله ای که میوه ها و سبزیجات خریداری شده در همان روز در کامیون کمپرسی انداخته شد ، کمک ها را دریافت کرد. به

هرناندز کروز ، 36 ساله ، در کنفرانس خبری پس از دریافت چک ، به حامیان خود به زبان اسپانیایی گفت: “این را شهردار به من نمی دهد ، بلکه محله من ، افرادی که از من حمایت می کنند.” “من از افرادی که این کار را برای من آوردند سپاسگزارم زیرا من آینده خوبی برای فرزندانم می خواهم.”

هرناندز ، که 12 سال پیش از مکزیک مهاجرت کرد ، مادر چهار فرزند است. او به مدت پنج سال تجارت خود را در گوشه ای از White Plains Road و Pelham Parkway South حفظ کرده است.

این کمک ها از سوی بیش از 180 اهداکننده همراه با تلاش های جمع آوری کمک های آنلاین توسط City Workers For Justice ، گروهی متشکل از کارگران شهرداری که خواستار برابری عظیم در سطح شهر هستند ، انجام شد. از جمله اهداکنندگان وی می توان به ابرو مجری رادیو داغ 97 اشاره کرد که مبلغ 5000 دلار دریافت کرد. هرناندز کروز همراه با کمکهای مالی ، یک کامپیوتر لپ تاپ و چاپگر برای پسر بزرگسال دبیرستانی خود دریافت کرد.

این کمک های مالی به کسب و کار تولید محصولات بیرونی هرناندز کروز که او در چند سال گذشته حفظ کرده بود ، بازگردانده است. در 23 سپتامبر ، هرناندز کروز از سوی NYPD و مقامات وزارت حمایت از مصرف کنندگان و کارگران (DCWP) به دلیل فروش غذای تازه بدون مجوز فروشنده سیار ، یک نقل قول صادر کرد. NYPD سرانجام با سرویس بهداشتی تماس گرفت تا محصول دور ریخته شود. یکی از رهگذران متوجه اتفاقاتی شده بود و شروع به ضبط این حادثه در تلفن خود کرد. این ویدئو با پروژه فروشندگان خیابانی ، گروه حمایتی برای فروشندگان خیابانی ، به اشتراک گذاشته شد و در حساب توییتر آن منتشر شد. این ویدئو به سرعت ویروسی شد و 1.8 میلیون بازدید و بیش از 4000 بازتوییت داشت.

سرانجام ، افسران DCWP ، NYPD و کارگران سرویس بهداشتی پس از تجربه واکنش شدید ساکنان جامعه بدون دور ریختن همه مواد غذایی صحنه را ترک کردند. هرناندز کروز بقیه غذای خود را به او داد.

کارینا کافمن گوتیرز ، معاون پروژه فروشندگان خیابانی ، می گوید: “مردم از دیدن اتفاقی که برایش افتاده بود خشمگین شدند و می خواستند از او حمایت کنند.” همسایه هایش که از دیدن اتلاف و دور ریختن غذا بسیار عصبانی بودند ، اما همچنین از بدرفتاری با دیانا که یکی از اعضای محبوب محله است ، دیدن کردند. “

شهردار بیل دی بلازیو از جمله خشمگینان شهردار بود که چند روز پس از این حادثه در یک کنفرانس جدید آن را “یک امر کلاسیک اداری که ارتباط برقرار نمی کند و از عقل سلیم استفاده نمی کند” نامید.

شورای شهر همچنین تلاش کرده است تا تعداد مجوزهای اضافی را تقریباً 4000 افزایش دهد. در دهه آینده ، از سال 2022 ، مجوزها به صورت سالانه 400 صادر می شود. با این وجود ، هزاران نام هنوز در لیست انتظار برای دریافت مجوز و رسمی شدن تجارت خود وجود دارد. لیست انتظار باعث ایجاد یک سیستم بازار سیاه از مجوزهای اجاره به فروشندگان با قیمت بیش از 25000 دلار شده است.

کافمن گوتیرز گفت: “من فکر می کنم یک راه حل بسیار مهم از این حادثه این است که این اولین بار نیست. و متأسفانه ممکن است آخرین بار نباشد تا قانون تغییر کند.” “زیرا در حال حاضر برای فروشندگانی مانند دیانا ، او سالها تلاش کرده است تا از شهر مجوز بگیرد. او سعی می کند کارهای درستی انجام دهد تا تجارت خود را رسمی کند ، اما محدودیت مجوزهای موجود باعث می شود که نتواند. “

جسیکا راموس ، سناتور ایالتی و جسیکا گونزالس روخاس ، نماینده مجلس ، لایحه ای برای مجوزهای نامحدود پیشنهاد کرده اند که طبق گزارشات ، مناطق بهبود کسب و کار محلی مورد انتقاد قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید