فرماندار کالیفرنیا ، گوین نیوزوم ، لایحه حمایت از رسانه ها در اعتراضات را امضا کردگوین نیوزوم ، فرماندار کالیفرنیا ، لایحه ای را برای حمایت از روزنامه نگاران پوشش دهنده اعتراضات امضا کرده است.

در میان موجی از ناآرامی ها و تظاهرات که کشور را در پی مرگ جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس به راه انداخت ، تعداد فزاینده ای از خبرنگاران با فلفل پاشیده ، دستگیر یا مورد ضرب و شتم نیروهای انتظامی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش ، اغلب روزنامه نگاران رنگین مورد مداخله خشونت آمیز قرار می گرفتند انجمن ملی روزنامه نگاران اسپانیایی زبان، که باعث عبور SB 98 شد.

روزنامه نگاران که گزارش کار خود را انجام می دهند لازم نیست زمانی که پلیس دستور می دهد پراکنده شوند ، اما لایحه ای که توسط Newsom ، SB 98 امضا شده است ، حمایت قانونی از خبرنگاران در ایالت را تقویت می کند.

بر اساس گزارش کمیته گزارشگران ، این قانون حق روزنامه نگاران را برای دسترسی به صحنه های اعتراض آشکار می کند ، نیروی انتظامی را از تعرض عمدی یا مانع کسانی که اخبار را جمع آوری می کنند ، منع می کند و مدعی است که نمی توان از خبرنگاران به دلیل ماندن در چنین مکان هایی برای انجام وظایف خود استناد کرد. آزادی مطبوعات.دیدگاهتان را بنویسید