طبق تحقیقات انجام شده ، فواید کلاژن دریایی


مکمل کلاژن در سالهای اخیر به عنوان راهی برای حمایت از روند طبیعی پیری ، بسیار محبوب شده است. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا واقعا با هیجان همخوانی دارد؟ وقتی صحبت از کلاژن دریایی می شود که عمدتاً از کلاژن نوع 1 تشکیل شده است ، قطعاً مطالعات قابل توجهی وجود دارد.

طبق تحقیقات انجام شده ، برخی از مزایای شگفت انگیزی که کلاژن دریایی می تواند ارائه دهد عبارتند از:

چین و چروک

این مطالعه دوسوکور ، کنترل شده با دارونما ، تأثیر یک پپتید کلاژن فعال فعال (VERISOL®) را بر ایجاد چین و چروک چشم و تحریک بیوسنتز پروکلاژن I ، الاستین و فیبریلین در پوست بررسی می کند. چین و چروک در همه داوطلبان قبل از شروع درمان ارزیابی شد. نتایج نشان داد که مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن ویژه فعال ، تولید چین و چروک را کاهش داده و تأثیر مفیدی بر پوست دارد.

یک مطالعه تصادفی ، سه سوکور ، کنترل شده با دارونما ، ایمنی و کارایی Vinh Wellness Collagen (VWC) را بر جنبه های سلامت و کیفیت پوست در زنان 45 تا 60 سال ارزیابی کرد. در هفته 12 ، شرکت کنندگان در گروه VWC درصد بالاتری را در بهبود کلی پوست (9)) و نمرات چین و چروک (15)) ، قابلیت ارتجاعی (23)) ، هیدراتاسیون (14)) ، درخشش (22)) و سفتی (25) گزارش کردند. ٪) نتایج در مقابل دارونما. نتایج این مطالعه از استفاده از کلاژن هیدرولیز شده حاصل از ماهی برای بهبود سلامت پوست در جمعیت سالمند حمایت می کند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن زیست فعال خاص باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریس پوست می شود. داروسازی و فیزیولوژی پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.
  • Evans M ، Louis ED ، Zakaria N ، Pelipigina T ، Guthrie N. مطالعه تصادفی ، سه سوکور ، کنترل دارونما ، موازی برای ارزیابی اثر کلاژن دریایی آب شیرین بر چین و چروک و قابلیت ارتجاعی پوست. مجله پوست و مو. مارس 2021 ؛ 20 (3): 825-834.

الستیک کوکا

در این کارآزمایی دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، 69 زن 35 تا 55 ساله تصادفی شدند تا یک بار در روز به مدت 8 هفته از پپتیدهای کلاژن یا دارونما استفاده کنند. نتایج نشان داد که کشش پوست در هر دو گروه کلاژن بیشتر از گروه دارونما بهبود یافته است ، در حالی که رطوبت پوست نیز در هر دو گروه بهبود یافته است. این نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن ممکن است اثرات مفیدی بر فیزیولوژی پوست داشته باشند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن زیست فعال خاص باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریس پوست می شود. داروسازی و فیزیولوژی پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

علیه قدیمی

کاهش کلاژن کلاژن از ویژگی های پیری پوست است. هیدرولیزات کلاژن دریایی برای پوست انسان ضد پیری است. مطالعات نشان داده است که کشش پوست در گروهی از زنان 35 تا 55 ساله پس از مصرف کلاژن دریایی بهبود یافته است.

منابع:

  • Varani J ، Dame M ، Riti L ، Fligiel S ، Kang S ، Fisher G و همکاران. کاهش تولید کلاژن در پوست سالمندی: نقش تغییرات مرتبط با سن در عملکرد فیبروبلاست و تحریک مکانیکی معیوب. مجله آسیب شناسی آمریکا. 2006 ؛ 168 (6): 1861-1868.
  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن زیست فعال خاص باعث کاهش چین و چروک پوست و افزایش سنتز ماتریس پوست می شود. داروسازی و فیزیولوژی پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

کوکا از خورشید حذف شده است

رسوب کلاژن با افزایش سن و حتی بیشتر با قرار گرفتن در معرض نور خورشید کاهش می یابد. مطالعات تأثیر مصرف روزانه پپتیدهای کلاژن بر آسیب پوست ناشی از تابش مکرر اشعه ماوراء بنفش از خورشید را ارزیابی کرده اند. پپتیدهای کلاژن باعث کاهش هیدراتاسیون پوست ، هایپرپلازی و کلاژن نوع 1 ، ناشی از اشعه ماوراء بنفش می شود. نتایج نشان داد که پپتیدهای کلاژن در ترمیم آسیب های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش و پیری مفید هستند.

منابع:

  • Tanaka M ، Koyama Y ، Nomura Y. اثرات مصرف کلاژن پپتید بر آسیب های پوستی ناشی از UV-B. علوم زیستی ، بیوتکنولوژی و بیوشیمی. 2009؛ 73 (4): 930-932.

هیدراتاسیون کد

یک مطالعه تأثیر کلاژن هیدرولیز شده بر هیدراتاسیون پوست را در 20 زن سالم ژاپنی ارزیابی کرد و نتایج آنها را با گروه دارونما 19 مقایسه کرد. پس از 60 روز ، بهبود هیدراتاسیون پوست در گروه کلاژن پپتید در مقایسه با گروه دارونما مشاهده شد. مطالعه دیگری بهبود وضعیت پوست را در زنان پس از خوردن پپتیدهای کلاژن دریایی به مدت 6 هفته نشان داد.

مطالعه دیگری نشان داد که پپتیدهای کلاژن موجود در ماهی ، رطوبت و رطوبت پوست را در 8 هفته 12 درصد افزایش می دهد.

منابع:

  • Sumida E ، Hirota A ، Kuwaba K. تأثیر مصرف خوراکی کلاژن پپتید بر هیدراتاسیون پوست و داده های بیوشیمیایی خون. J Nutra Food 2004؛ 7: 45-52.
  • Matsumoto H ، Ohara H ، Ito K ، Nakamura Y ، Takahashi S. اثر بالینی هیدرولیزات کلاژن نوع I بر روی ماهی بر خواص پوست. ITE Lett 2006 ؛ (7): 386-90.
  • Aserin J ، Lati E ، Shioya T ، Pravit J. تأثیر مکمل پپتید کلاژن خوراکی بر رطوبت پوست و شبکه پوستی پوست: شواهدی از یک مدل ex vivo و آزمایشات بالینی تصادفی کنترل شده با دارونما. مجله پوست و مو. 2015 ؛ 14 (4): 291-301.

دیدگاهتان را بنویسید