طالبان کمک ایالات متحده برای مبارزه با تروریسم داعش را رد کردند


طالبان هرگونه همکاری احتمالی با ایالات متحده را برای مبارزه با تروریسم داعش – که از زمان خروج نیروهای آمریکایی به طور فزاینده ای افغانستان را گرفتار کرده است – رد کردند.

سهیل شاهین ، سخنگوی طالبان با استفاده از نام عربی برای این سازمان تروریستی به آسوشیتدپرس گفت: “ما می توانیم به طور مستقل با داعش مقابله کنیم.”

مقامات ارشد ایالات متحده و طالبان در تعطیلات آخر هفته برای بحث در مورد افزایش موج خشونت های تروریستی گرد هم می آیند. این مذاکرات در دوحه ، پایتخت قطر ، برگزار می شود ، جایی که اسلامگرایان مدتهاست دفتر سیاسی خود را در آنجا حفظ کرده اند.

سهیل شاهین ، مذاکره کننده طالبان
سهیل شاهین سخنگوی طالبان اعلام کرد که آنها بدون کمک آمریکا با داعش مبارزه خواهند کرد.
DIMITAR DILKOFF/AFP از طریق گتی ایماژ

طالبان در هفته های اخیر برای مهار انفجارهای متعدد داعش-ک که در ولایت ننگرهار واقع شده است تلاش کرده اند. مرکز ولایت جلال آباد بمب گذاری های منظمی را شاهد بوده است که این گروه مدعی شده است که باعث کشته شدن جنگجویان طالبان و غیرنظامیان شده است.

جنگجویان طالبان هفته گذشته مخفیگاه داعش را در شمال کابل تخریب کردند.

نیروهای آمریکایی در افغانستان
مقامات ارشد ایالات متحده و طالبان در تعطیلات آخر هفته برای بحث در مورد افزایش موج خشونت های تروریستی در افغانستان گرد هم می آیند.
عکس AP / مسعود حسینی ، پرونده

طالبان در روزهای اخیر تحت فشار روحانیون کشور قرار گرفته اند تا از عبادتگاه های خود محافظت کنند. روز جمعه ، انفجار در مسجد شیعیان در ولایت قندوز دست کم 46 کشته برجای گذاشت. مسلمانان شیعه در افغانستان اقلیتی هستند که عمدتاً از اسلام سنی پیروی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید