شلی لین تورنتون از ملاقات با نورما مک کوروی پشیمان نیست


دختر “جین رو” – زنی که پرونده اش در تصمیم مهم دیوان عالی رو و وید استفاده شد – می گوید از اینکه هرگز با مادر بیولوژیکی خود ملاقات نکرده است “پشیمان نیست”.

شلی لین تورنتون پس از 50 سال مخفی نگه داشتن هویت خود ، با هویت خود کنار آمده است و در اولین مصاحبه با دوربین خود گفته است که این حکم “هیچ ارتباطی با من ندارد”.

هویت تورنتون به عنوان دختر “جین رو” یا نورما مک کوروی ، ماه گذشته در مقاله ای در اقیانوس اطلس فاش شد. حکم دادگاه عالی 1973 سقط جنین را به عنوان حق حمایتی فدرال تبدیل کرد.

تورنتون در مصاحبه ای که دوشنبه پخش شد به ABC News of McCorvey گفت: “او لیاقت ملاقات با من را نداشت.” “او هرگز در زندگی خود کاری نکرد تا این امتیاز را پس بگیرد. او هرگز احساس واقعی برای من و یا پشیمانی واقعی برای انجام کارهایی که انجام داد ابراز نکرد ، و کارهایی را که بارها و بارها انجام داد گفت. او متأسف نبود ، به خاطر واگذاری من یا هر چیز دیگری. “

شلی لین تورنتون گفته است که از ملاقات با مادر بیولوژیکی خود پشیمان نیست.
شلی لین تورنتون گفته است که از ملاقات با مادر بیولوژیکی خود پشیمان نیست.
ABC

“این یک بازی بود. بازی بود. من فقط یک پیاده بودم و نمی گذاشتم او این کار را انجام دهد. “

تورنتون تا 19 سالگی هویت واقعی مادرش را نیاموخت ، زمانی که می گوید توسط خبرنگاران National Enquirer فریب خورده است. خبرنگاران به تورنتون گفتند که هویت مادر بیولوژیکی او را در یک رستوران در ناحیه فضایی سیاتل فاش خواهند کرد. او با مادر خوانده اش روت رفت.

تورنتون به لینسی دیویس به ABC News گفت: “آنها از من پرسیده بودند که آیا قبلاً در مورد او چیزی شنیده اید و من جواب منفی داده ام.”

شلی لین تورنتون در مصاحبه ای گفت که مادر بیولوژیکی اش اینطور نیست "سزاوار" برای ملاقات با او
شلی لین تورنتون در مصاحبه ای گفت که مادر بیولوژیکی او “لیاقت” ملاقات با او را ندارد.
ABC

“و آنها گفتند:” خوب ، او زنی است که قبلاً پرونده Roe در مقابل وید را انجام می دادند. او جین رو بود. “

آنها خواستار دانستن موضع نوجوان در مورد سقط جنین شدند: آیا او طرفدار زندگی بود یا طرفدار انتخاب؟

او به آنها گفت قبل از اینکه روت بتواند از رگبار رسانه ای دور شود ، معنی آن را نمی داند. تورنتون به ABC گفت که بعد از آن شکست خورد.

وکیل گلوریا آلرد (چپ) و نورما مک کوروی (راست) در رالی Pro-Choice ، 4 ژوئیه 1989. نورما مک کوروی مادر شلی لین تورنتون است.
وکیل گلوریا آلرد (چپ) و نورما مک کوروی (راست) در رالی Pro-Choice ، 4 ژوئیه 1989. نورما مک کوروی مادر شلی لین تورنتون است.
عکس توسط باب ریها ، جونیور/Getty Images

“تمام فکر من این است که” خدایا ، همه از من متنفر خواهند بود زیرا همه مرا به خاطر قانونی بودن سقط جنین سرزنش خواهند کرد. ” او می گوید ، “این همه تقصیر من است” ، تقریباً همان چیزی بود که من فکر می کردم. ” “و درک آن واقعاً دشوار است وقتی در چنین شرایطی قرار دارید و فقط دوست دارید همه این موارد را یاد بگیرید.”

پس از این حادثه ، تورنتون گفت که او توانسته برای اولین بار با مادر بیولوژیکی خود مک مک صحبت کند.

تورنتون می گوید: “خیلی زود برایم مشخص شد که تنها دلیلی که او می خواهد با من تماس بگیرد و مرا پیدا کند این بود که می خواست از من برای تبلیغات استفاده کند.”

شلی لین تورنتون گفت که نورما مک کوروی تنها با او تماس گرفته است که از شلی لین تورنتون برای تبلیغات استفاده کند.
شلی لین تورنتون گفت که نورما مک کوروی فقط تا به حال از او برای تبلیغات استفاده کرده است.
Robert Daemmrich Photography Inc/Corbis از طریق گتی ایماژ

مک کوروی در سال 1970 22 ساله بود ، مجرد نبود و در تگزاس باردار بود ، جایی که سقط جنین غیرقانونی بود. مک کوروی قبلاً دو دختر دختر را رها کرده بود و نمی خواست صاحب فرزند سوم شود.

او در پرونده 1973 دیوان عالی به عنوان شاکی جین رو شناخته شد که سقط جنین را به عنوان یک حق محافظت شده فدرال تبدیل کرد.

تورنتون قبلاً متولد شده بود و تا زمان تصمیم گیری با خانواده ای خوانده زندگی می کرد.

خبرنگاران شلین لین تورنتون 19 ساله را فریب دادند تا با آنها ملاقات کند و سپس خواستند بدانند این نوجوان در مورد حقوق سقط جنین در کجا ایستاده است.
خبرنگاران شلین لین تورنتون 19 ساله را فریب دادند تا با آنها ملاقات کند و سپس خواستند بدانند که او در مورد حقوق سقط جنین در کجا ایستاده است.
ABC

تورنتون می گوید قبل از این که بفهمد مادرش کیست ، او واقعاً به سقط جنین فکر نکرده بود و آن را در خانواده فرزندخوانده اش “چیزی” نمی دانست.

مک کوروی ، که در سال 2017 درگذشت ، در دهه 1980 به جنبش فعالان سقط جنین پیوست و گفت امیدوار است کودکی را که برای فرزندخواندگی آماده کرده بود پیدا کند ، اما پس از آن همه چیز به هم ریخت.

در دهه 1990 او از خط پیکت عبور کرد و به طرف ضد سقط جنین پیوست.

در یک فیلم مستند “AKA Jane Roe” در سال 2020 ، مک کوروی مدعی شد که از طرف فعالان ضد سقط جویی برای تغییر سمت دستمزد گرفته است.

تورنتون به ABC News گفت: “من فکر می کنم که هر دو طرف از او سوء استفاده کردند ، اما فکر می کنم او از هر دو طرف نیز استفاده کرد.”

تورنتون نظرات شخصی خود در مورد سقط جنین را “نزدیک” نگه داشته است [her] قفسه سینه ، “نمی خواهد مانند مک کوروی از آن استفاده کند.

او گفت: “من واقعاً در این مورد صحبت نمی کنم فقط به این دلیل که اجازه نخواهم داد هیچ یک از دو طرف از من به نفع خود استفاده کنند.”

او به ABC News گفت: “حالا فهمیدم که هیچ ربطی به من ندارد.”

تورنتون توانسته با یکی از دو خواهر ناتنی بیولوژیکی قدیمی خود که مک کوروی برای فرزندخواندگی واگذار کرده بود ارتباط برقرار کند ، جنیفر فرگوسن. این دو به ABC گفتند که “پیوند فوری” دارند. حالا آنها تقریباً هر روز صحبت می کنند.

“ما شباهت های زیادی داریم. هر دوی ما رنگهای یکسانی را دوست داریم ، هر دو دوست داریم کارها و کارهای مشابهی را انجام دهیم. احتمالاً هر دو در مورد مسائل مختلف صبر و حوصله یکسانی داریم. “

فرگوسن می گوید: “برای اینکه او مجبور باشد سالها این موضوع را زیر و رو کند و در مورد آن صحبت نکند ، فقط می تواند صدمه ببیند و او دیگر نمی خواهد این کار را انجام دهد.” “بنابراین ، بله ، من 100 از او عقب هستم.”

سقط جنین در سال گذشته پس از تصویب قوانین سختگیرانه سقط جنین به یکی از موضوعات مورد بحث تبدیل شده است.

دادگاه عالی روز دوشنبه در میان جنجال های پیرامون قانون تگزاس که سقط جنین را پس از شش هفته تاسیس ممنوع اعلام کرد ، برای دوره جدیدی بازگشت ، و بسیاری از آنها نگرانند که دادگاه تحت کنترل محافظه کاران رو علیه وید را سرنگون کند.

انتظار می رود که قضات در مورد یک قانون مشابه در می سی سی پی که بیشتر سقط جنین ها را پس از 15 هفته بارداری ممنوع می کند ، به چالش بکشند و تصمیم 1973 را به چالش بکشند.

آخر هفته گذشته ، هزاران زن در سراسر کشور برای محافظت از حقوق سقط جنین خود در 650 شهر ، از جمله منهتن و آلبانی ، راهپیمایی کردند.

کتی هوچول ، فرماندار نیویورک ، به تجمع کنندگان در پایتخت این ایالت گفت: “من از این که مجبور باشم در مورد حقوق سقط جنین بجنگم خسته شده ام.” “این قانون در کشور تعیین شده است.”

دیدگاهتان را بنویسید