سالاد میوه یکشنبه – خوشمزه، سالم، آسان


این دستور غذای مورد علاقه خانواده است که مادرم اغلب درست می کند. بیشتر برای رفتن به شام ​​بزرگ یکشنبه {از این رو نام!}، اما شما می توانید آن را در هر روز از هفته! می‌توانید هر میوه یا مخلوطی که خانواده‌تان دوست دارد اضافه کنید. این یک غذای جانبی ساده و خوشمزه است که مکمل هر وعده غذایی است!

یک کاسه پر از سالاد میوه و یک شاخه نعنا روی آن.

(این پست در ابتدا در 5 سپتامبر 2012 منتشر شده است و برای محتوا بازنشر شده است.)

سالاد میوه یکشنبه مامان

این سالاد میوه دستور خاصی است که از مادرم گرفته ام. او یک مادر شگفت انگیز بود! (این را هم با خودم به اشتراک گذاشتم سالاد میوه سریع و آسانو سالاد چشم قورباغه ای و این است خوشمزه ترین سالاد میوه!)

هرچی یاد گرفتم از مادرم یاد گرفتم. او برای ما شش کودک غذاهای خانگی درست کرد و اجازه داد در آشپزخانه کمک کنیم. شعاری که وقتی با هم آشپزی می کردیم از او شنیدم این بود که “بخشی از آشپزی تمیز کردن است!” سخنان حکیمانه ای که هرگز فراموش نمی کنم. ممنون مامان

بهترین میوه ها برای سالاد میوه کدامند؟

راستش را بخواهید، سالاد میوه بسیار آسان است که با میوه ها و افزودنی هایی که دوست دارید جایگزین کنید! مخصوصا دستور تهیه این سالاد میوه. اضافه کردن میوه ای که شما یا خانواده/دوستان دوست دارید بسیار آسان است.

یک کاسه سفید پر از سالاد میوه و یک قاشق طلایی.

سالاد میوه حاوی چه چیزهایی است؟

دستور تهیه سالاد میوه حاوی مخلوطی از آب میوه، مقداری شکر (با کمی نمک) و سپس کمی نشاسته ذرت برای غلیظ شدن آن است. بعد از پختن آنها کمی خنک شده و سپس خامه فرم گرفته را اضافه کنید.

این منجر به یک ترکیب خامه‌ای عالی می‌شود که می‌توان آن را در هر میوه (من انگور، توت، پرتقال، آناناس و هلو دوست دارم) یا افزودنی‌ها (مانند گل ختمی یا نارگیل) که شما ترجیح می‌دهید بغلتانید.

ماندگاری سالاد میوه چقدر است؟

این دستور سالاد میوه چند روز در یخچال ماندگار است. اگر چند روز در یخچال مانده‌اند، باید آن‌ها را هم بزنید تا با هم مخلوط شوند، اما حداقل ۳ تا ۴ روز خوب می‌مانند.

چندین سال پیش، مادرم یک کلاس آموزش خانگی یک هفته ای در کلیسای ما برای حضور زنان تدریس کرد. او برخی از دستور العمل های سالاد عالی را به اشتراک گذاشته است، و برخی از غذاهای مورد علاقه خانواده ما را برای همه امتحان کرده است. سپس او یک بروشور پلاستیکی کوچک با چندین دستور العمل چاپی سالاد به دست داد.

من هنوز نسخه ام را دارم! جلد شکسته است و لکه های زیادی روی آن است، اما این کتاب دستور پخت سالاد است که من استفاده می کنم و یکی از موارد مورد علاقه من است!

امیدوارم شما هم مثل من و خانواده ام آن را امتحان کنید و دوست داشته باشید!

تصویر مربع - یک کاسه سفید پر از سالاد میوه.

سالاد میوه یکشنبه مامان

این دستور غذای مورد علاقه خانواده است که مادرم اغلب درست می کند. بیشتر برای رفتن به شام ​​بزرگ یکشنبه {از این رو نام!}، اما شما می توانید آن را در هر روز از هفته!

دستگاه چاپ
سنجاق
متوسط

دستورالعمل ها

  • نشاسته ذرت، شکر و نمک را در یک قابلمه کوچک مخلوط کنید. آب میوه و آب را اضافه کنید. روی حرارت متوسط ​​بپزید و مدام هم بزنید تا غلیظ شود. شگفت آور.

  • خامه را بزنید و در مخلوط پخته شده هم بزنید. دل در میوه و افزودنی های مورد نظر. لذت ببرید!!

یادداشت

یادداشت:
اگر از کنسرو میوه استفاده می کنید، حتما آن را خوب آبکش کنید!
افزودن آناناس به سالاد میوه و استفاده از آب قوطی برای آب مورد نیاز در سس پخته شده عالی است. همین کار را با پرتقال ماندارین کنسرو شده نیز انجام دهید.
*در عکس های سالاد میوه: 1 قوطی نارنگی آبکش شده، 1 قوطی آناناس آبکش شده، حدود 1 فنجان انگور سبز خلال شده، 1 عدد هلو ورقه شده، 1 کارتن تمشک تازه، 1 فنجان مارشمالو کوچک و ¼ فنجان نارگیل رنده شده . *

حتما این دستور را نصب کنید!

تصویر پینترست از سالاد میوه

رژیم لاغری سریع