رستوران دار جوان ماهی دارد که باید سرخ کند تا بتواند چهار فصل را دوباره خلق کند


یک جوان 29 ساله که صاحب دو رستوران کوچک در وست ویلیج است برنامه های بزرگی دارد: بازگرداندن نسخه جدیدی از رستوران قدیمی Four Seasons ، یکی از مشهورترین نام ها در غذاخوری نیویورک.

فقط یک مشکل احتمالی وجود دارد: او حق مالکیت نام را ندارد.

این امر اولیویا وانگ ، که در شمال شرقی چین در امتداد مرز کره شمالی بزرگ شده است را از امضای قرارداد اجاره در The Centrale ، یک ساختمان مسکونی لوکس جدید در خیابان 138 E. 50th St. بازداشته است.

و او را از طرح 8 میلیون دلاری برای ایجاد فضایی به مساحت 10000 فوت مربع که هدف آن بازآفرینی فضای صحنه ناهارهای قدرتمند بسیاری است ، متوقف نکرده است.

وانگ می گوید: “چهار فصل یک موسسه نیویورک است.” “این در قلب مردم زندگی می کند – و من می خواهم آن را برگردانم.”

او قصد دارد نام این رستوران را “رستوران چهار فصل جدید آمریکا” بگذارد. این نامی است که در قرارداد اجاره او با Ceruzzi Properties ، توسعه دهنده Centrale ، امضا شده است.

فضای داخلی رستوران قدیمی چهار فصل با استخر آن
اینطور بود: رستوران چهار فصل مکانی زرق و برق و اعتبار بود.
AP

جدیدترین تجسم چهار فصل در سال 2019 بسته شد. یکی از مالکان آن ، جولیان نیکولینی ، به Side Dish گفت که گروه مالکیت حقوق هتل ها و استراحتگاه های چهار فصل را فروخته است. این چهار فصل تماس برای اظهار نظر را برنمی گرداند.

جیمز مالیوس ، رستوران دار که وکیل دادگستری است ، می گوید اگر وانگ با هتل برای نامگذاری معامله ای انجام ندهد ، شکایت می تواند یک احتمال واقعی باشد.

“س isال این است که این ادعا چقدر قوی است – این نام برای افراد عادی چقدر گیج کننده است؟” او گفت. او در مورد رستوران اصلی که در ساختمان Seagram از سال 1959 کار می کرد ، گفت: “نام واقعا شبیه به نظر می رسد – و رستوران Four Seasons غذای جدید آمریکایی را اختراع کرد.”

آیا او این کار را انجام می داد؟ ماليوس گفت: “من نمي خواهم.” علاوه بر این ، مالیوس افزود: “این مانند افتتاح یک کلوب شبانه به نام استودیو 54 است. شما چنین سطح بالایی را تعیین کرده اید. این نمادین ترین رستوران تاریخ است. چرا مدعی بازی در آن سندباکس هستید؟ “

اما وانگ تردید ندارد. او اذعان می کند که او و سرمایه گذارانش از حقوق این نام برخوردار نیستند – و مطمئن نیست که بتوانند آنها را تأمین کنند. وقتی از او سوال شد که آیا از شکایت می ترسد ، او از اظهارنظر خودداری کرد.

اولیویا وانگ بیرون از محل رستوران جدیدش ایستاده است
اولیویا وانگ سرمایه گذاران را به خط کرده است و قبلاً اجاره ای در The Centrale در خیابان 50th East امضا کرده است.
KEVIN C DOWNS

با این حال ، آمادگی برای “چهار فصل-رستوران جدید آمریکایی” همچنان ادامه دارد. وانگ حتی سرآشپز اجرایی سابق رستوران Four Seasons را استخدام کرده است. ساید دیش با سرآشپز صحبت کرد. وی از اظهارنظر خودداری کرد و خواست نامش فاش نشود.

وانگ از سرمایه گذاران خود برای فضای Midtown نام نمی برد ، اما می گوید آنها با هم دوست هستند. و آنها دارای جیب های عمیق هستند.

Ceruzzi ، توسعه دهنده Centrale ، همچنین دارای سرمایه گذاران چینی است – شرکت سرمایه گذاری املاک SMI USA. او گفت که مردم آنجا وانگ را با آرت هوپر ، رئیس سروزی آشنا کردند.

هوپر گفت: “بازگرداندن رستوران چهار فصل خبر خوبی برای ساختمان و محله است.”

سال گذشته ، وانگ دو مکان فست فود در کنار پارک میدان واشنگتن افتتاح کرد. یکی از نقاط داغ وی Crop Circle است ، در خیابان 126 Macdougal ، که متخصص در گوکویی ، غذای خیابانی محبوب از استان هوبی چین است. او همچنین صاحب منو است ، در 218 تامپسون ، یک کافه به سبک چای حبابی.

در ابتدا ، وانگ ، که در سال 2010 به نیویورک آمد و در بوفالو موسیقی آموخت ، هوپر را به عنوان یک رستوران درجه یک چینی برای این فضا معرفی کرد.

هوپر گفت: “بیایید بگوییم که مناسب نبود.”

وانگ با مفهوم رستوران Four Seasons بازگشت و هوپر فروخته شد. وی از اظهارنظر در مورد نامگذاری خودداری کرد.

نسخه وانگ از چهار فصل قرار است سال آینده در اتاقی با سقفی به ارتفاع 30 فوت و نیم طبقه ای افتتاح شود. متراژ آپارتمانهای توسعه یافته در بازار از 1.9 میلیون دلار تا 39.8 میلیون دلار برای یک دوبلکس پنت هاوس است.

وانگ به Side Dish گفت که او هرگز به رستوران اصلی Four Seasons که از سال 1959 تا 2016 در Seagram کار می کرد نرسیده است. اما او در دومین دوره کوتاه مدت آن در خیابان 49 شرقی ، که در سال 2018 به لطف سرمایه گذاری 40 میلیون دلار افتتاح شد ، غذا خورد و کمتر از یک سال بعد در سال 2019 بسته شد.

لوگوی سابق رستوران چهار فصل
لوگوی رستوران قدیمی چهار فصل.
کریستوفر سادوفسکی

در آن زمان بود که صاحبان رستوران – نیکولینی ، الکس فون بیدر و خانواده برونفمن – هر آنچه را که می توانستند به حراج گذاشتند. آنها 4.1 میلیون دلار با فروش اقلامی مانند خاکستر به قیمت 1000 دلار ، تابلوی لابی با قیمت 96000 دلار و سازنده آب نبات پنبه (که در یک دسر معروف استفاده می شود) به قیمت 6000 دلار به دست آوردند. سپس آنها این نام را به قیمت نامعلومی فروختند.

رستوران اصلی Four Seasons از زمانی که در سال 1959 در شاهکار مدرنیستی لودویگ میس وان در روه در 99 E. 52nd St. افتتاح شد ، بخشی از منظر فرهنگی شهر بود.

فیلیپ جانسون ، معمار و معمار اواخر ، رستوران را طراحی کرد ، فضای داخلی آن در سال 1989 به عنوان نقطه عطفی محلی اعلام شد و جانسون به مدت ده ها سال به طور منظم در آنجا غذا می خورد.

چهار فصل با راه اندازی “ناهار قدرتمند” شهر شناخته می شود و توجه زیادی به جدول صندلی ها شد – جایی که میلیاردرهای معمولی و دلالان قدرت مانند هنری کیسینجر در کنار مغولان رسانه ای مانند مارتا استوارت و ویراستاران مانند آنا وینتور میز داشتند.

جولیان نیکولینی با نیکوکار ژان شافیروف در یک رویداد رسمی 2017
جولیان نیکولینی ، که در یک رویداد 2017 با نیکوکار ژان شافیروف در اینجا دیده شد ، یکی از مالکان تکرار قبلی چهار فصل بود.
دیمیتریوس کامبوریس

همچنین روند غذای فصلی مزرعه به میز را با ورودی منوی غذاهای افسانه ای جیمز برد و میمی شراتون آغاز کرد. وانگ گفت که رستوران جدید منوی خاص خود را دارد و بیشتر بر غذاهای دریایی تأکید دارد.

این هنر همچنین در چهار فصل اصلی یک معامله بزرگ بود و مجموعه شامل قطعات پیکاسو ، جیمز روزنکیست و ریچارد لیپولد بود. مارک روتکو مأمور ایجاد نقاشی های دیواری شد ، اما گفته می شود این صحنه آنقدر “متظاهرانه” است که پول را پس داده و کارها را برای خود به پایان رسانده است. هنر روتکو اکنون در گالری تیت لندن و جاهای دیگر آویزان است.

وانگ به Side Dish می گوید که هنر نیز بخش مهمی از رستوران جدید او خواهد بود.

رستوران اصلی Four Seasons در ساختمان Seagram توسط استخری احاطه شده بود که درختان آن را با تغییر فصل و یک بوم غول پیکاسو تغییر می داد. این جادویی بود به گونه ای که قدیمی نمی شد – حتی مانند حامیان آن.

هوپر گفت که البته تکرار جادوی اصلی چهار فصل غیرممکن است.

با این حال ، وانگ می افزاید: “این یک فضای زیبا خواهد بود ، مانند یک اثر هنری.”

وانگ می گوید یک طراح ژاپنی می آورد و روی ایجاد “خطوط تمیز ، مینیمالیستی و هنرهای زیاد” تمرکز می کند.

اما برخلاف فضای اصلی ، فضای جدید دارای استخر نخواهد بود.

وانگ گفت: “فقط فضایی برای استخر وجود ندارد.”

دیدگاهتان را بنویسید