رئیس اداره تحقیقات نیویورک به عنوان معاون دادستان آمریکایی گیگ انتخاب شد


رئیس اداره تحقیقات شهر تنها چند روز پس از انتشار گزارشی از سوء استفاده شهردار بیل دو بلاسیو از منابع عمومی در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و زندگی شخصی خانواده اش ، به عنوان معاون دادستان ایالات متحده در حال ترک است.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI از سال 2018 ، معاون وکیل در دفتر دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک ، دامیان ویلیامز است. او در 10 نوامبر از سمت خود کناره گیری می کند و معاون اول کمیسر دانیل کورت به عنوان سرپرست کمیسیون خدمت می کند.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان می داد مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین واضح که مانع استفاده از منابع می شود ، حدود 320،000 دلار از هزینه های امنیتی شهردار را در مبارزات انتخاباتی کوتاه مدت وی در سال 2019 پرداخت کرده اند. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین تعدادی از نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. در این گزارش آمده است که ماموران تعیین شده در جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرده و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً به محل کار خود در بروکلین برده اند.

د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، نقض اخلاقی احتمالی که می تواند بر عملکرد شایعه فرمانداری وی خدشه وارد کند. تعیین اینکه آیا بلاسیو مجبور است 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیت خود در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری هزینه کند یا خیر ، به هیئت تضاد منافع شهر بستگی دارد.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدید نظر می کند و تصمیم نهایی در این مورد گرفته نشده است.

دی بلاسیو معتقد است که او و خانواده اش با الزامات امنیتی منحصر به فردی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی کردند.

وقتی به عنوان شهردار وارد در شدم. من نمی دانستم پروتکل های امنیتی چیست. ”دی بلاسیو روز چهارشنبه در نشست خبری خود گفت. “من نمی دانستم این رویکرد از لحاظ تاریخی چگونه بوده است. من فقط می دانستم و تصور می کردم که این اتفاقاتی خواهد افتاد که برای دیگر شهرداران افتاده است. “

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “به طرز باورنکردنی نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا می شود “با از بین بردن تلفن خود و امتناع از تحویل پرونده ها” مانع این تحقیقات شد. ” گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارجاع شده است.

گارنت پس از اخراج کمیسر قبلی ، مارک پیترز ، توسط د بلازیو ، به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارش هایی که دولت د بلاسیو را مورد انتقاد قرار می دهد منتشر نکند و به شورای شهر گفت که شهردار در یک تماس تلفنی “بر سر من فریاد کشید ، مرا متهم کرد که سعی می کنم دولت او را” پایین بیاورم “و سپس به من اطلاع داد که “قبل از اینکه چیزی را که نباید بگویم ، قطع می کند.”

در نامه استعفای خود ، گارنت اذعان کرد که “در زمان وقوع بحران و بحران” به DOI پیوسته است و تنها نامزدی د بلاسیو را پذیرفته است به شرط این که به من اجازه داده شود از قدرت قانونی DOI استفاده کنم که تنها با قضاوت حرفه ای مستقل من انجام می شود. و منافع عمومی است. “

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی قبلاً به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده به مدت 12 سال در وزارت امور خارجه کار می کرد و بعضاً به عنوان رئیس استیناف و رئیس واحد جنایات سازماندهی شده و خشونت آمیز خدمت می کرد.

ویلیامز گفت “خوشحال است” که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

مارگارت دستیار وکیل افسانه ای ایالات متحده بود. وی در طول مدت حضور خود در دفتر ، برخی از تحقیقات و تعقیب های مهم دفتر را رهبری کرد و تعداد بی شماری (دستیار وکلای ایالات متحده) را راهنمایی کرد. ” “سابقه کاری او در خدمات عمومی هیچ شکی باقی نمی گذارد که او یک معاون استثنایی دادستان ایالات متحده خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، دستیار سابق دادستان ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید