د بلاسیو نذر می کند که برنامه استعدادهای درخشان و مستعد مدارس نیویورک را جایگزین کند


اداره د بلازیو اعلام کرده است که نحوه شناسایی و تحصیل دانش آموزان “با استعداد” را به طور چشمگیری تغییر می دهد ، برنامه فعلی مستعدان و استعدادها را کنار می گذارد ، در حالی که “آموزش سریع و مناسب” برای دانش آموزان کلاس سوم و بالاتر اضافه می شود ، اگرچه دانش آموزان باقی خواهند ماند. در کلاسهای آموزشی عمومی خود همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، اداره آزمون تیزهوشان و استعدادهای درخشان برای این شهر متوقف می شود. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T تفکیک نژادی شهر نیویورک مدتهاست که نقطه عطفی در پنج منطقه و محافل آموزشی در سراسر کشور بوده است. آزمون یک ساعته ای که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار گرفت به خصوص بحث برانگیز بود. منتقدان این آزمون استدلال کردند که این آزمون مناسب سن نیست ، در اندازه گیری استعداد واقعی ناکام ماند و دانش آموزان را با منابع کمتر مورد تبعیض قرار داد.

با استفاده از این آزمون ، برای سال تحصیلی 20-2019 ، تنها 6 درصد از پیش دبستانی هایی که در کلاس های مهد کودک G&T شهر پذیرفته شده بودند سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها لاتین زبان بودند. وقتی شهر آزمون را با توصیه ها و قرعه کشی جایگزین کرد ، پیشنهادات بیشتری به دانش آموزان جوامع کم درآمد رسید. اکنون ، به گفته مقامات ، این شهر همه معلمان مهد کودک را در آموزش سریع تربیت می کند-و تعداد مدارس با برنامه ریزی سریع از 80 مدرسه به 800 مدرسه ابتدایی افزایش می یابد. معلمان بیشتری را استخدام خواهد کرد تا این آموزش را در مناطقی ارائه دهند که برنامه های استعدادی کمی داشته یا هیچ برنامه ای ندارند. همه دانش آموزان کلاس سوم برای غنی سازی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند.

اداره د بلازیو رویکرد جدید خود را برای تسریع در یادگیری “نیویورک درخشان” نامیده است و می گوید به 65000 کودکستان خدمات داده می شود که 26 برابر بیش از 2500 دانش آموز مهد کودک پذیرفته شده در برنامه G&T فعلی است.

“دوران قضاوت در مورد کودکان چهار ساله براساس یک آزمون به پایان رسیده است. بیل دی بلازیو ، شهردار این شهر گفت: “درخشان نیویورک برای ده ها هزار کودک آموزش سریع ارائه خواهد داد.” “هر کودک در شهر نیویورک سزاوار است که از تمام توان خود استفاده کند و این مدل جدید و عادلانه به آنها این شانس را می دهد.”

یک مجمع عمومی در سطح شهر و جلسات جامعه برای بحث در مورد تغییرات وجود خواهد داشت ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات گفتند که تأسیس برنامه جدید را در ماه دسامبر آغاز می کنند ، اما سرانجام سرنوشت آن به عهده شهردار بعدی است که فقط یک ماه بعد کار خود را آغاز می کند. اریک آدامز ، نامزد دموکرات شهردار ، گفته است که از ارائه برنامه های با استعدادتر در محله های کم درآمد حمایت می کند ، اما نگفته است که از برچیدن کامل برنامه ای که برای چندین دهه اجرا شده است ، حمایت نمی کند.

اریک برنامه را ارزیابی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق خود را برای اجرای سیاست ها بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین محفوظ می دارد. ایوان تیس ، مشاور ارشد و سخنگوی کمپین آدامز در بیانیه ای گفت که واضح است که وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان مناطق کم درآمد بهبود بخشد.

دی بلاسیو وعده داده بود که Gifted & Talented را به عنوان بخشی از تغییرات در سیاست های پذیرش که در زمان اوج همه گیری همه گیری اعلام کرده بود ، بازسازی کند ، اما بهار امسال را مجبور کرد تا یکبار دیگر آزمایش انجام دهد. با این حال ، یک هیئت آموزشی شهری قرارداد این آزمون را رد کرد و باعث از بین رفتن آن شد. گفته می شود ریچارد کارانزا ، صدر اعظم مدارس ، از تصمیم اولیه شهردار مبنی بر ادامه اجرای این آزمون خشمگین شده بود ، که در تصمیم او برای کناره گیری نقش داشت. کارگروه تنوع خود شهردار سالها پیش توصیه کرده بود که G&T حذف شود.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید