دیوید استاولی ، مرد ماساچوست به دلیل طرح COVID-19 زندانی شد و خودکشی جعلی کرد


به گفته دادستان فدرال ، یک مرد ماساچوست که برای جلوگیری از اتهام دولت به منظور کلاهبرداری از دولت از 543،000 دلار وامهای مربوط به بیماری کووید -19 ، خودکشی خود را جعل کرد ، به پنج نفر در زندان محکوم شد.

دیوید آدلر استاولی ، 54 ساله ، از اندور ، اولین فردی بود که در کشور به بهانه های واهی به دنبال وام های همه گیر مشاغل کوچک بود.

دادستان ها گفتند استاولی و همکار توطئه دیوید اندرو بوتزیگر ، 53 ساله ، ادعا کردند که صاحب چهار مشاغل-از جمله سه رستوران-هستند که به دلیل قرنطینه کووید -19 تحت تعقیب قرار گرفتند. فدرال رزرو در بیانیه مطبوعاتی روز پنجشنبه گفت که در واقع ، آنها هیچ کدام از مشاغل را ندارند.

دادستان ها گفتند که رستوران داران جعلی با درخواست برنامه حفاظت از حقوق ، به یک بانک رودآیلند گفتند که “حقوق ماهیانه زیادی” دارند و به بیش از نیم میلیون دلار نیاز دارند.

دیوید بوتزیگر و دیوید استاولی ادعا کردند که صاحب چهار مشاغل ، از جمله سه رستوران هستند.
دیوید بوتزیگر و دیوید استاولی ادعا کردند که صاحب چهار مشاغل ، از جمله سه رستوران هستند.
فیس بوک

به گفته مقامات ، یک افشاگر که به ایمیل های افراد متخلف که به این طرح اشاره کرده بودند دسترسی داشت ، پلیس را به این ترفند اعلام کرد.

FBI سپس با چهار نفر مصاحبه کرد که بوتزیگر ادعا می کرد در یک تجارت غیر مشارکتی به نام Dock Wireless کار می کند – و دریافت که آنها در شرکتی که مرد رودآیلند می گوید او کار نمی کنند ، کار نمی کنند.

به گفته دادستان ، پس از بازداشت و حبس خانگی این افراد در ماه مه 2020 ، استاولی دستگاه ردیابی الکترونیکی خود را برداشته ، یادداشت های خودکشی جعلی نوشته ، ماشین خود را در کنار اقیانوس با کیف پولش پارک کرده و بر روی لام رفت.

به گفته فدرال رزرو ، وی قبل از حمل در خارج از آتلانتا در ماه جولای “با استفاده از هویت جعلی و پلاک های سرقت شده” به ایالت های مختلف سفر کرد.

بوتزیگر در 1 نوامبر محکوم می شود.

پلیس توسط یک افشاگر که به ایمیل های دیوید استاولی و دیوید بوتزیگر دسترسی داشت و جزئیات طرح ها را اعلام کرده بود ، مطلع شد.
پلیس توسط یک افشاگر که به ایمیل های دیوید استاولی و دیوید بوتزیگر دسترسی داشت و جزئیات این طرح ها را اعلام کرده بود ، مطلع شد.
گتی ایماژ/iStockphoto

دیدگاهتان را بنویسید