دولت پاناما هشدار داد که افزایش مهاجران هائیتی به سمت مرز آمریکا حرکت می کند


وزیر خارجه پاناما روز چهارشنبه هشدار داد که بیش از 60 هزار مهاجر ، که بسیاری از آنها اصالت هائیتی دارند ، از طریق کشور آمریکای مرکزی در حال حرکت به سمت مرز آمریکا و مکزیک هستند و دولت بایدن را با بحران مهاجرت غیرقانونی جدید تهدید می کند.

اریکا مونس در مصاحبه با Axios مدعی شد که دولتش آخرین مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است ، که منجر به تجمع بیش از 15000 نفر در زیر پل در دل ریو ، تگزاس و منتظر دریافت توسط مقامات مرزی در اوایل این ماه شد. ماه

مونس ، که از واشنگتن خواسته است تا با دیگر کشورهای منطقه هماهنگ شود ، گفت: “ما با هر مرجعی که فکر می کنیم ، یا می توانیم با آن برخورد کنیم ، گفتگو کرده ایم ، لطفاً به این موضوع توجه کنید.” در برنامه ای برای رسیدگی به این مسئله.

او گفت: “همه ما باید در این موضوع نقش داشته باشیم و رویکرد منطقه ای رویکرد صحیح است.” غیرممکن است که پاناما به تنهایی آن را حل کند. “

وزیر خارجه پاناما هشدار داد که ممکن است تا 60 هزار مهاجر به سمت مرز آمریکا و مکزیک حرکت کنند.
وزیر خارجه پاناما هشدار داد که ممکن است تا 60 هزار مهاجر به سمت مرز آمریکا و مکزیک حرکت کنند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

مونس دوشنبه و سه شنبه در واشنگتن با اعضای کنگره و آلخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی دیدار کرد. یکی از نمایندگان مجلس سناتور تد کروز (ایالت تگزاس) روز چهارشنبه به فاکس نیوز گفت که موینس توضیح داده است که چگونه کشورش “بیش از 80،000 مهاجر هائیتی ، تخلیه شده هاییتی ، از آمریکای جنوبی ، از طریق پاناما ، به ایالات متحده سفر کرده است. [this year]. »

کروز افزود: “همه اینها به این دلیل اتفاق می افتد که جو بایدن و کامالا هریس از اجرای قانون خودداری می کنند ،” و اساساً گفته اند هرکسی که می خواهد به آمریکا بیاید ، آنها را اسکان می دهد ، به آنها مزایایی می دهد. ما به آنها اجازه می دهیم بمانند و این منجر به یک بحران بهداشت عمومی و یک بحران انسانی می شود. “

اریکا مونس ادعا کرد که دولتش آخرین افزایش مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است.
اریکا مونس ادعا کرد که دولتش آخرین افزایش مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

Axios ، با استناد به برآوردهای دولت پاناما ، گزارش داد که انتظار می رود نزدیک به 27000 مهاجر تنها در این ماه از جنگل های خطرناک منطقه دارین گپ عبور کنند – بیشتر از این سفر در تمام سال 2019.

مونس گفت: “بیایید بپذیریم که همه آنها به سمت آمریکا حرکت می کنند.”

بیشتر مهاجران پس از زلزله ویرانگر 2010 در هائیتی به دلیل فرصت اقتصادی در آمریکای جنوبی ترک کردند. با از بین رفتن مشاغل در آنجا ، امید آنها به ایالات متحده متمرکز شده است.

مونس به Axios گفت که پاناما سیستم سهمیه مهاجرت را با همکاری دو همسایه فوری خود ، کلمبیا و کاستاریکا آغاز کرده است. با این حال ، وی افزود ، سایر کشورهای آمریکای جنوبی باید سیستم های مشابهی را برای کنترل تعداد مهاجران ایجاد کنند.

مایورکاس در اوایل هفته جاری فاش کرد که 13000 مهاجر هائیتی از آخرین موج پرونده های خود توسط یک قاضی مهاجرت رسیدگی خواهند شد – 10 هزار نفر از آنها به ایالات متحده آزاد شده اند.

سناتور تد کروز گفت که موینس ادعا کرد که پاناما بیش از 80 هزار مهاجر هائیتی را دیده است که از آمریکای جنوبی از طریق پاناما به ایالات متحده رفته اند.
سناتور تد کروز گفت که موینس ادعا کرد که پاناما بیش از 80 هزار مهاجر هائیتی را دیده است که از آمریکای جنوبی از طریق پاناما به ایالات متحده رفته اند.
REUTERS

به گفته وزارت امنیت داخلی (DHS) ، 8000 نفر دیگر “داوطلبانه” به مکزیک بازگشته اند ، در حالی که 4000 نفر دیگر برای اخراج یا حذف توسط DHS تحت رسیدگی هستند. نزدیک به 4000 نفر دیگر در یک سری پروازهای اخراج به هائیتی بازگردانده شدند.

رئیس جمهور بایدن مسئولیت مسأله مرز را به کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور واگذار کرد ، که در اوایل ماه ژوئن سفری بسیار مورد توجه به مکزیک و گواتمالا را آغاز کرد تا در تلاش برای رسیدگی به “علل اصلی” مهاجرت غیرقانونی باشد.

با این حال ، نماینده هنری کوئلار (D-Texas) ، هفته گذشته اعلام کرد که تور هریس هیچ کاری برای رفع مشکل انجام نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید