دادگاه ها در کنار کارکنان مراقبت های بهداشتی نیویورک که به دنبال معافیت های مذهبی هستند ، درخواست واکسن معلمان نیویورک را رد می کنند


یک قاضی فدرال روز سه شنبه حکم داد نیویورک نمی تواند کارگران بیمارستان ها و خانه های سالمندان را از درخواست معافیت مذهبی برای دستور واکسن کووید -19 این ایالت منع کند.

قاضی دیوید هرد از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی نیویورک در تصمیم خود نوشت که کارگران باید واکسینه شوند بدون اجازه چنین معافیت هایی “در تضاد با حمایت های دیرینه فدرال از عقاید مذهبی است”.

این سیاست که همه کارکنان بیمارستان ، خانه سالمندان و مراقبت های خانگی را ملزم می کند تا در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند ، در ابتدا تحت مدیریت Cuomo صادر شد و برای معافیت های پزشکی و مذهبی مجاز بود. در اواخر ماه اوت ، مقامات بهداشت ایالتی این قانون را که به مردم اجازه می داد بر اساس اعتقادات مذهبی انصراف دهند را حذف کردند-حرکتی که فرماندار کتی هوچول از آن حمایت کرده است.

گروهی متشکل از 17 نفر از کارکنان مراقبت های بهداشتی ماه گذشته از هوچول و اعضای دولتش به دلیل این سیاست شکایت کردند. آنها می گویند که این امر حقوق متمم اول آنها و عنوان هفتم قانون حقوق مدنی 1964 را نقض می کند ، که بر اساس آن کارفرمایان باید برای اعتقادات مذهبی کارکنان تسهیلات مناسبی فراهم کنند. آنها در ابتدا یک دستور منع موقت گرفتند که مانع از مداخله دولت در توانایی کارفرمایان مراقبت های بهداشتی برای اعطای معافیت های مذهبی می شود. پس از بررسی شواهد بیشتر ارائه شده توسط هر دو طرف ، قاضی هرد سه شنبه دستور اولیه را صادر کرد که عملاً این دستور را تمدید کرد.

استفان کرامپتون ، شورای ارشد انجمن توماس مور ، قانون حامی زندگی ، می گوید: “این به وضوح تصمیمی است که از حقوق اساسی این کارگران پزشکی حمایت می کند که درخواست معافیت مذهبی از دستور واکسن توسط فرماندار هوچول و دولت وی رد شده است.” پس از صدور حکم ، بیانیه ای اعلام کرد که شرکت نماینده شاکیان پرونده است.

فرجام خواهی محتمل است. هوچول گفت که برای لغو حکم در تلاش برای ارتقای سلامت عمومی تلاش خواهد کرد.

هوچول روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “مسئولیت من به عنوان فرماندار حفاظت از مردم این ایالت است و الزام به واکسیناسیون از کارکنان مراقبت های بهداشتی این امر را انجام می دهد.” “من پشت این دستور ایستاده ام و در دادگاه با این تصمیم مبارزه می کنم نیویورکی ها سالم هستند. “

اکثر کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان قبلاً ملزم به اثبات اولین عکس های خود در مورد کووید -19 تا 27 سپتامبر بودند ، در حالی که کارگران مراقبت از خانه تا 7 اکتبر مهلت داشتند. کارفرمایان مراقبت های بهداشتی در حال حاضر شروع به قرار دادن افرادی کرده اند که از رعایت شرایط خود در مرخصی بدون حقوق استفاده می کنند یا آنها را اخراج می کنند. مرکز درمانی SUNY Downstate مجبور شد موقتاً عمل جراحی و سایر خدمات را لغو کند ، زیرا دستورالعمل اجرایی شد ، و Northwell Health 1،400 کارمند را به دلیل واکسن دولتی ترک کرد.

اما برخی از کارگرانی که به دنبال معافیت مذهبی هستند همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند. WNYC/Gothamist با چندین سیستم بیمارستانی تماس گرفته است تا در مورد نحوه برخورد با معافیت های مذهبی با توجه به آخرین حکم اظهار نظر کند.

حتی اگر این تصمیم تأیید شود ، این بدان معنا نیست که همه افرادی که به دنبال معافیت مذهبی هستند از آن برخوردار می شوند.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی ، می گوید: “یکی از پیامدها این است که باید فرصتی برای درخواست کارکنان برای کارکنان فراهم شود.” “این بدان معنا نیست که کارمند قرار است محل اقامت را دریافت کند یا کارفرما ملزم به اقامت است.”

دستور واکسن شهر نیویورک برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش به کارمندان اجازه می دهد تا از معافیت های مذهبی استفاده کنند. بسیاری از درخواستها – اما همه آنها – پذیرفته شده است. یک سخنگوی وزارت دفاع در آن زمان گفت که قبل از مهلت واکسن 27 سپتامبر ، شهر قبلاً بیش از 500 درخواست را تأیید کرده بود.

با این حال ، کارکنان DOE که به دنبال جلوگیری از اجرای حکم در دادگاه پس از اجرایی شدن آن بودند ، ادعا کردند که شهر “آشکارا خصمانه” با اعتقادات مذهبی مردم است. یک قاضی فدرال در منهتن در جلسه رسیدگی به پرونده روز سه شنبه گفت هیچ مدرکی از چنین خصومتی وجود ندارد و از پذیرش درخواست شاکیان خودداری کرد. لورا مینیکوچی ، وکیل این شهر ، در جلسه دادرسی گفت که کارکنان وزارت امور خارجه که تاکنون معافیت دریافت کرده اند بیش از 20 دین مختلف را نمایندگی می کنند.

هیچ دین اصلی اعلام نکرده است که مردم نباید در برابر COVID-19 واکسینه شوند. اما شاکیان در مورد اعتراض به فرمانداری ایالتی می گویند که صادقانه اعتراضات مذهبی نسبت به واکسن های COVID-19 که در حال حاضر در دسترس است ، داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید