جیمی دیمون ، رئیس JPMorgan از حقوق سالانه 31.5 میلیون دلار دفاع می کند


رئیس جی پی مورگان ، جیمی دیمون ، از حقوق 31.5 میلیون دلاری چشمگیر خود در نتیجه “بازار آزاد” کشور دفاع کرد که “همه باید از آن استقبال کنند” در طی مصاحبه ای در مورد تعهد چند میلیارد دلاری بانک برای مبارزه با نابرابری نژادی.

هیئت مدیره این شرکت به دایمون بسته عظیم حقوق و دستمزد برای سال 2020 پرداخت کرد و اگر مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره حداقل به مدت پنج سال باقی بمانند ، میلیون ها گزینه دیگر در اختیار سهام قرار داده اند.

دیمون در مصاحبه ای که عصر روز یکشنبه پخش شد ، به جیمز ونده هه ، بنیانگذار Axios گفت: “هیئت مدیره تصمیم می گیرد که من چه کاری انجام دهم.”

VandeHei پیشنهاد کرد که دیمون – که طبق نظر فوربس حدود 2 میلیارد دلار ثروت دارد – می تواند از هیئت مدیره بخواهد که دستمزد خود را کاهش دهد ، اما دیمون پاسخ داد که هیئت مدیره JPMorgan تخلف می کند و افزود که دستمزد مدیرعامل بخشی از برنامه “چتر” است که برای حفظ آن طراحی شده است. مدیران اجرایی

دیمون گفت: “ما در این کشور بازار آزاد داریم که … همه باید برای او کف بزنند.”

“همه آنها می توانند خدمات خود را در جاهای دیگر بفروشند. من باید بهترین تیم را در زمین بازی حفظ کنم. و برای این کار باید منصفانه به آنها پول پرداخت کنم. شاید شما این را دوست نداشته باشید ، اما این همان چیزی است که وجود دارد. “

تمرکز تحصن Axios قرار بود تعهد بانک برای کمک 30 میلیارد دلاری در طول پنج سال به اعطای وام و دیگر فرصت های اقتصادی در جوامع کم برخوردار باشد.

اما این مصاحبه گسترده به موضوعات مختلفی مانند نحوه تصمیم گیری دیمون در زمان تصمیم گیری JPMorgan در موضوعی سیاسی مانند قانون اخیر تگزاس مبنی بر ممنوعیت تقریباً همه سقط جنین در این ایالت ، پرداخت.

لوگوی JPMorgan روی پنجره شیشه ای
جیمی دیمون ادعا کرد که دستمزد او بخشی از یک برنامه “چتر” است که برای حفظ مدیران در JPMorgan طراحی شده است.
Nicolas Economou/NurPhoto از طریق گتی ایماژ

وی گفت: “من چیزهای زیادی برای گرفتن موقعیت دارم ، و برخی آنها را انجام می دهیم ، برخی دیگر نمی دهیم ، برخی دیگر نمی توانیم.” جایگاه JPMorgan برای تعیین سیاست در مورد سایر کشورها.

“اما من به صراحت اعلام کردم: ما به حقوق بشر اعتقاد داریم. ما به سرمایه گذاری آزاد اعتقاد داریم. ما به نظام سرمایه داری اعتقاد داریم. این همه بر خلاف چین است. “

در همان زمان ، وی گفت ، پس از اعتراضات سراسری ناشی از قتل جورج فلوید توسط درک شووین ، افسر سابق پلیس مینیاپولیس ، بانک “دو برابر کرد: برای کمک به سیاه پوستان چه می توانیم بکنیم؟”

تلاش های دیمون در موضوعات مختلف به اصطلاح زیست محیطی ، اجتماعی و حکومتی باعث انتقاد برخی از جناح های راست از جمله سناتور تیم اسکات ، جمهوری خواه کارولینای جنوبی شده است که قبلاً JPMorgan و دیگر بانک های بزرگ را متهم به انجام “سرمایه داری بیدار” کرده بود.

دیمون در پاسخ به این سوال که آیا او واقعاً “بیدار شده است” ، پاسخ داد: “من حتی نمی دانم این به چه معناست.”

“من فقط به مسائل نگاه می کنم: آیا درست است؟ آیا این اشتباهه؟ آیا باید کاری در مورد آن انجام دهید؟ آیا انجام این کار برای شرکت شما مناسب است؟ “

دیدگاهتان را بنویسید