تست اضطراب اجتماعی – تست آنلاین رایگان اضطراب اجتماعی


اضطراب اجتماعی چیست؟

اضطراب اجتماعی یک وضعیت سلامت روانی است که بر نحوه تعامل افراد با دیگران در اطراف خود تأثیر می گذارد. این می تواند آنها را در موقعیت های اجتماعی احساس خودآگاهی و ناراحتی کند. اضطراب اجتماعی شرایطی است که به طرق مختلف خود را نشان می دهد ، اما ممکن است همیشه واضح نباشد.

اضطراب اجتماعی می تواند حاد یا مزمن باشد. می توان آن را به صورت کلی تشخیص داد یا فقط می تواند بر یک منطقه خاص از تعامل اجتماعی تأثیر بگذارد. معمولاً افراد در پاسخ به علت بالقوه خجالت یا درد ، ترس یا اضطراب را تجربه می کنند. طرد ، شرمندگی ، تمسخر و شکست ممکن است برای کسی که دچار اختلال اضطراب اجتماعی است ، به ذهن خطور کند.

اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) شایع ترین نوع اختلال اضطراب در بزرگسالان در ایالات متحده است. ترس از توانایی فرد در برقراری ارتباط با دیگران مشخص می شود. مراقبت از نحوه قضاوت آنها در طول تعاملات روزانه ؛ خودآگاهی بیش از حد ؛ احساس شدید عدم کفایت ؛ و اجتناب از رفتارهایی مانند ماندن در بیشتر روزها در خانه

علت اضطراب اجتماعی چیست؟

علل احتمالی اختلال اضطراب اجتماعی ممکن است ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی باشد. مثلا:

 • اختلالات اضطرابی اغلب در خانواده ها رخ می دهد ، اما نمی توان گفت که چه میزان از این امر به دلیل ژنتیک و چقدر به رفتار آموخته شده مربوط می شود.
 • برخی شواهد به آمیگدال ، ساختاری در مغز که می تواند ترس را کنترل کند ، اشاره دارد که با اضطراب در موقعیت های اجتماعی مرتبط است. مطالعات نشان می دهد افرادی که آمیگدال بیش از حد فعال دارند بیشتر به ترس پاسخ می دهند.
 • این امکان وجود دارد که افراد از یک رویداد گذشته یاد گرفته باشند که دارای اضطراب اجتماعی هستند. همچنین ممکن است بین اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) و نحوه رفتار والدین شما در موقعیت های اجتماعی ارتباطی وجود داشته باشد. والدین شما ممکن است خودشان مضطرب رفتار کنند یا بیشتر از فرزندان خود کنترل کننده یا بیش از حد محافظت کنند ، که ممکن است شانس ابتلا به این اختلال را در شما افزایش دهد.

علائم اضطراب اجتماعی

 • برخی از علائم شایع عبارتند از احساس ترس از محکوم شدن یا تحقیر شدن در حضور دیگران ،
 • ترس از علائم جسمی مانند قرمزی ، تعریق یا لرزش در افرادی که اضطراب دارند کاملاً شایع است.
 • اجتناب از افراد را می توان به عنوان یک راه حل معمول برای احساس راحتی بیشتر در نظر گرفت.
 • از هر موقعیتی که فرصتی برای مرکز توجه وجود دارد اجتناب کنید.
 • افرادی که از اضطراب اجتماعی رنج می برند تمایل دارند در موقعیت های اجتماعی خود را تحت ترس و اضطراب زیادی قرار دهند.
 • برخی از افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی ممکن است با تجزیه و تحلیل عملکرد خود در طول تعامل نشانه هایی از آن را نشان دهند.

عوامل خطرساز اضطراب اجتماعی

عوامل متعددی می توانند در ایجاد اضطراب اجتماعی نقش داشته باشند. این شامل:

 • اگر اعضای خانواده شما از اختلال اضطراب اجتماعی رنج می برند ، به احتمال زیاد شما نیز هستید.
 • کودکانی که اغلب مورد تمسخر ، آزار ، رد یا تمسخر قرار می گیرند ، بیشتر مستعد ابتلا به اختلال اضطراب اجتماعی هستند. علاوه بر این ، سایر رویدادهای منفی در زندگی ، مانند آسیب و سوء استفاده ، نیز می تواند در ایجاد این وضعیت برای برخی از افراد مثر باشد.
 • کودکانی که خجالتی ، ترسو یا گوشه گیر به موقعیت های جدید هستند ، بیشتر دچار اضطراب اجتماعی می شوند.
 • اگرچه علائم اضطراب اجتماعی معمولاً در نوجوانی شروع می شود ، اما رویدادهای جدید می توانند برای اولین بار علائم ایجاد کنند.

درمان اضطراب اجتماعی

دو نوع اصلی درمان برای اضطراب اجتماعی وجود دارد: درمان رفتاری شناختی (CBT) و درمان مواجهه ای. با CBT ، فرد روشهای متوقف کردن یا کاهش احساسات اضطرابی را با تغییر رفتار یا افکار خود می آموزد. مواجهه درمانی به فرد کمک می کند تا به تدریج با ترس های خود در محیطی امن روبرو شود و به تدریج خود را در موقعیت های دشوارتر قرار دهد تا زمانی که به نقطه ای برسد که در هر شرایطی احساس راحتی کند.

مقیاس اضطراب اجتماعی لیبویتز

مقیاس اضطراب اجتماعی لیبویتز یک پرسشنامه 24 سوالی است که توسط روانپزشک و محقق مایکل لیبویتز برای کمک به تشخیص اختلال اضطراب اجتماعی تهیه شده است. مقیاس اضطراب اجتماعی لیبویتز در ابتدا به عنوان مقیاسی برای ارزیابی پزشکان در نظر گرفته شده بود ، اما اکنون به عنوان مقیاس خود گزارشگری مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات نشان داده است که پرسشنامه خود گزارش بسیار قابل اعتماد و سازگار با نسخه پزشکان از مقیاس اضطراب اجتماعی لیبویتز است.

این مقیاس اضطراب اجتماعی را در شرایط مختلف اندازه گیری می کند. برای هر موقعیت دو سوال ببینید. لطفا با دقت به آنها پاسخ دهید. اولین س concernsال به میزان اضطراب شما مربوط می شود و انتظار می رود که آن را در مقیاس 0 تا 10 امتیاز دهید. س secondال دوم مربوط به این است که چند بار از موقعیت اجتناب کرده اید. همچنین در مقیاس 0 تا 10 رتبه بندی شده است. هنگامی که با سناریویی روبرو می شوید که برای شما ناآشنا است ، تصور کنید که در آن موقعیت چه احساسی خواهید داشت و سپس ارزیابی کنید که چقدر از آن می ترسید و هر چند وقت یک بار فکر می کنید از این موقعیت اجتناب می کنید. لطفاً سوالات زیر را بر اساس تأثیر آنها بر شما در هفته گذشته رتبه بندی کنید.

تست اضطراب اجتماعی

آیا می خواهید از تصاویر ما در سایت خود استفاده کنید؟ برای جاسازی کد روی تصویر کلیک راست کنید

دیدگاهتان را بنویسید