بهار – زندگی خود را پاک کنید


وقتی به نظافت بهاری فکر می کنید ، احتمالاً به زمانی از سال فکر می کنید که تمام وقت خود را برای نظافت خانه می روید. زمانی را می دانید که یخچال را جابجا کرده و تمام سوراخ ها و ترک ها را پاک کنید. اگر شما هم همین ایده را داشته باشید ، اما به جای پاکسازی محیط فیزیکی ، زندگی خود را مرتب می کنید؟ اگر نمی فهمید این به چه معناست ، در اینجا 9 مثال برای شروع کار آورده شده است.

 1. سهام

قبل از شروع بهار پاکسازی زندگی ، باید وضعیت خود را در حال حاضر به دقت در نظر بگیرید. آیا شما اهدافی دارید؟ حالشون چطوره؟ آیا حوزه هایی از زندگی شما وجود دارد که دوست دارید تغییر دهید؟ مرور اجمالی مکان شما به شما کمک می کند تا انرژی خود را به جایی که مورد نیاز است هدایت کنید.

 1. رابطه خود را تمیز کنید

آیا روابط سمی دارید؟ شاید زمان جدایی از این افراد فرا رسیده است. اگر افرادی که در زندگی شما هستند به شما روحیه نمی دهند ، شما را ارتقا نمی دهند یا شما را تقویت نمی کنند ، چرا به هر حال در زندگی شما هستند؟

 1. عادات خود را مرتب کنید

شاید وقت آن رسیده که عادت های بد خود را کنار بگذارید. عادت های بد به مرور زمان جمع می شوند و در دراز مدت برای شما هزینه بر می دارند. اگر در حال حاضر تمایل دارید این کار را انجام دهید ، بر ایجاد عادات مثبت جدید تمرکز کنید.

 1. ذهن را پاک کنید

خیلی چیزها در سر ما می گذرد. شاید لازم باشد کمی وقت بگذارید تا کمی چیزها را تمیز کنید. ایجاد یک تمرین مدیتیشن روزانه یک راه عالی برای پاکسازی ذهن شما است. همچنین می توانید یک دفتر خاطرات بنویسید. انتقال این افکار در سر روی کاغذ می تواند تغییر ایجاد کند.

 1. آن را از برق بکشید

فناوری عالی است ، اما گاهی اوقات باید آن را خاموش کرده و در لحظه زندگی کنیم. از قطع برخی از حساب های رسانه های اجتماعی ما نترسید. هدف این است که زمان کمتری را در دستگاه های خود صرف کنید و زمان بیشتری را فقط برای لذت بردن از دنیای اطراف خود صرف کنید.

 1. برنامه تناسب اندام خود را تازه کنید

آیا برنامه تناسب اندام شما خسته کننده یا کهنه شده است؟ آیا اصلاً روال تناسب اندام دارید؟ چرا همه چیز را متزلزل نمی کنید؟ تمیز کردن بهار با قدیم و جدید همراه است. یک ورزش ، ورزش یا فعالیت جدیدی پیدا کنید که شما را هیجان زده می کند و سعی کنید آن را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

 1. رژیم غذایی خود را مرتب کنید

یک راه عالی برای نظم بخشیدن به زندگی این است که رژیم خود را کمی تمیز کنید. افزودن غذاهای کامل طبیعی تر و کاهش لذت گناه را در نظر بگیرید. رژیم غذایی سالمی پیدا کنید که بتوانید آن را حفظ کنید.

 1. فضای کاری خود را سازماندهی کنید

این تقریبا یک تمیز کردن واقعی بهاری است! سازماندهی فضای کار راهی عالی برای افزایش بهره وری و به طور کلی هیجان انگیزتر شدن در محل کار است. سازماندهی مجدد کمتر به نظافت مربوط می شود و بیشتر به این معنا است که مطمئن شویم هر مورد فضای خاص خود را دارد و هر فضا هدف خاص خود را دارد.

 1. اهداف خود را دوباره مرتب کنید

برای اکثریت قریب به اتفاق مردم ، برخی از اهداف آنها م workثر است و برخی دیگر نه. به همین دلیل مهم است که گاهی اوقات اهداف خود را تنظیم کنید. دریابید که چه کار می کند و آن را دو برابر کنید. آنچه را که کار نمی کند بیابید و دلیل آن را بیابید. بررسی اهداف خود را به یک تمرین عادی تبدیل کنید.

مراحل انجام عمل

 1. به سال گذشته زندگی خود فکر کنید. لیستی از مواردی که کار کرده اند و لیستی دیگر از مواردی که کار نکرده اند تهیه کنید. این به راهنمای تلاش های “تمیز کردن” شما کمک می کند.
 2. با دنبال نکردن افرادی که دائماً مزاحم هستند یا دکمه های شما را فشار می دهند ، مراقب رسانه های اجتماعی خود باشید. به این فکر کنید که چه کسی برای شما مهم است و کسانی را که مهم نیستند اخراج کنید.
 3. زمان تمیز کردن بهار را در تقویم خود برنامه ریزی کنید. چند هفته در هفته های آینده را انتخاب کنید تا تنها بر مرتب کردن زندگی خود تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید