بنیانگذاران Moderna در فهرست 400 ثروتمند آمریکایی در Forbes قرار گرفتند


موفقیت واکسن کووید -19 مدرن ، سه میلیاردر جدید را که دارای استارتاپ بیوتکنولوژی بودند ، به ثبت رساند و منجر به اولین حضور آنها در فهرست Forbes امسال از 400 ثروتمند آمریکایی شد.

بنیانگذار و رئیس Moderna نوبر عفایان به همراه بنیانگذار و پروفسور موسسه فناوری ماساچوست رابرت لانگر هر دو در لیست قرار گرفتند که ثروت خالص آنها به ترتیب 3.7 میلیارد دلار و 3.5 میلیارد دلار بود.

بر اساس گزارش فوربس ، تیموتی اسپرینگر ، استاد دانشکده پزشکی هاروارد و سرمایه گذار اولیه Moderna ، با دارایی خالص 4.4 میلیارد دلار در این لیست ظاهر شد.

بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، از آنجا که Moderna دومین شرکتی است که مجوز استفاده اضطراری از واکسن COVID-19 خود را دریافت کرده است ، بیش از 152.3 میلیون دوز تجویز شده است.

ارزش Moderna بیش از 120 میلیارد دلار است و انتظار می رود دست کم 19.2 میلیارد دلار فروش واکسن COVID-19 داشته باشد.
ارزش Moderna بیش از 120 میلیارد دلار است و انتظار می رود حداقل 19.2 میلیارد دلار فروش واکسن COVID-19 داشته باشد.
dpa/اتحاد تصویر از طریق Getty I

این شرکت قبلاً گفته بود که انتظار دارد حداقل 19.2 میلیارد دلار فروش واکسن COVID-19 خود را به دست آورد.

توسعه موفقیت آمیز واکسن آن را از دنیای ناپدید شدن استارتاپ های بیوتکنولوژی بیرون راند و سودهای زیادی را برای سهامداران به همراه داشت.

قیمت سهام در هفته های اخیر سقوط کرده است ، اما از 1 ژانویه هنوز بیش از 189 درصد افزایش یافته و بیش از 300 درصد بیشتر از سال قبل است.

دانشمند روبرت لانگر ، یکی از بنیانگذاران Moderna ، اولین رتبه Forbes 400 خود را در رتبه 222 در رتبه بندی انجام داد.
دانشمند روبرت لانگر ، یکی از بنیانگذاران Moderna ، اولین رتبه Forbes 400 خود را در رتبه 222 در رتبه بندی انجام داد.
بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ

از زمان عرضه اولیه آن با 22 دلار برای هر سهم در سال 2018 ، سهام این شرکت بیش از 1200 درصد افزایش یافته است. آخرین بار در هر سهم 297.50 دلار معامله شد.

ارزش این شرکت در حال حاضر بیش از 120 میلیارد دلار است که بزرگتر از غول نوشیدنی Diageo و سازنده موتور جت جنرال الکتریک است.

تیموتی اسپرینگر ، سرمایه گذار اولیه Moderna ، در رتبه 176 قرار دارد - جلوتر از Afeyan و Langer.
تیموتی اسپرینگر ، سرمایه گذار اولیه Moderna ، در رتبه 176 قرار دارد – جلوتر از Afeyan و Langer.

این یک ارزش بازار بزرگ برای شرکتی است که درآمد آن تنها از یک محصول تشکیل شده است ، اما سرمایه گذاران شرط می بندند که Moderna می تواند از تخصص خود در واکسن های mRNA برای رسیدگی و جبران سایر چالش های عمده بهداشت عمومی مانند سرطان و مالاریا استفاده کند.

اما در حال حاضر ، سقوط سهام شروع شده است. غول داروسازی مرک هفته گذشته اعلام کرد که پس از اینکه داروی آزمایشی در آزمایشات بالینی “نتایج قانع کننده” نشان داد ، از مجوزهای اضطراری برای تنظیم داروهای ضد ویروسی خوراکی خود برای COVID-19 درخواست می کند.

این خبر امید را برانگیخت که جهان به زودی می تواند درمان آسان دیگری برای COVID-19 داشته باشد ، اما به سرمایه گذاران Moderna آسیب رساند ، زیرا سهام از زمان اعلام نزدیک به 24 درصد کاهش یافت.

پس از اعلام توقف استفاده از واکسن COVID-19 Moderna برای جوانان پس از گزارش عوارض جانبی قلبی و عروقی نادر ، این سهام چهارشنبه نیز آسیب دید.

دیدگاهتان را بنویسید